חלומות ופירושם

על החלומות

חלומות ופירושם – חלום הוא המראה של תת ההכרה. למעשה הכי טוב לא לחלום. זה יעיד על שקט נפשי ושהאדם חי בהווה ומחובר לעצמו. מה קורה בלילה? הירח שולט. והירח הוא כוכב שמחזיר את קרני השמש. המראה. באסטרולוגיה, השמש מייצגת את האישיות, הגדילה העבודה והצמיחה. והירח את ההשתקפות של השמש. אז בלילה ישנה מעין מראה שמחזירה לנו דברים שעשינו ואולי שם שנעשה.

בנוסף בשינה יש חלק בנו שמשתחרר ובעזרת המודעות או הרצון יכול להגיע למקומות שאינם זמינים לנו כאשר אנו ערים.

החלום מופיע בסמלים. יש סמלים אוניברסאליים שמתאימים לכולם. ויש סמלים אישיים על פי הרקע של האדם החולם. למשל לאיש דתי יהיו סמלים בחלום שלא יופיעו לאיש חילוני. אדם מאפריקה שגדל בג'ונגל לא יחלום את אותם הדברים שאדם מערבי חולם

הסמלים ידברו את החולם לפי אסוציאציות. את משחק האסוציאציות אתם מכירים? כך אנו משחקים כשנתעורר אחרי חלום. ונבין את המשמעות.

יש להבדיל בין חלום שנחלם לפנות בוקר עם היקיצה. וחלום שנחלם במהלך הלילה. חלום של בוקר לרוב מעיד על דברים שקורים או יקרו לאדם. וחלום מאמצע הלילה יהיה לרוב חלום של שחרור פחדים וחרדות מתת ההכרה.

על החלומות - חלומות ופירושםיש עוד אלמנט שצריך לקחת בחשבון:  אנשים שהכרנו וכבר לא בחיים כמו אבא, אמא או רב מסוים שיכולים להיפגש איתנו ממש בחלום. וזה חלום אמיתי לחלוטין.

לדוגמא: ידיד שלי(לצורך הסיפור נקרא לו יוחנן), חלם חלום שאימו המנוחה הגיעה אליו בחלום עם קופסא ביד. וביקשה ממנו שלא יעזוב את הבית.
יש לציין כי שני הוריו כבר לא בחיים והוא קנה עבורם דירה עוד שהיו בחיים והדירה חזרה אליו עם מותם.
לא עבר שבוע וגיסו נפטר. הקופסא שאמו נתנה לו כמו באה לסמל את ארון הקבורה. ומצד שני מצבו של החולם ,יוחנן, היה פרוד וחי מחוץ לביתו. אשתו עיקלה את כל הרכוש והוא נשאר ללא קורת גג. אימו בחלום אכן הגיעה ואמרה לו לא לעזוב את הבית פן תמצא את מותך כך ללא בית.

מוות מופיע לכל אחד בסימול אחר. עוד דוגמא: חלמתי שנחש מכיש את בני ואני לוקחת אותו במהירות לבית החולים. למחרת אח של שותף לדירה שלי נהרג בלבנון. נחש המכיש הוא סמל למוות לפי האסוציאציה שלי. כי אני פוחדת מנחשים.

מסקנה: כדי לדעת פירוש של חלום מאד חשוב להבין את הרקע של החולם. ומצבו האישי.

חלומות ופירושם – עוד סמלים חשובים בחלום:

  • כל החלומות על ים , מים, גלים, חוף , נחל, שחיה וכל הקשור למים מסמלים את נושא הרגש שלנו. אהבה, סערת רגשות שהיא כמו סערה בים.
  • החלומות על חיות: אריות,  נמרים, חיות ציד יכולים להעיד על הכעסים המתפרצים שלנו.
  • כלבים בחלום מסמלים חברים טובים וחתולים- אויבים או ידידים שלא בשליטתנו.

…והסמלים לא נגמרים.
קארל יונג טוען שדמויות בחלום הם הדמויות שלנו עצמנו בצורה מסוימת . אם חלמנו על השכנה אז היא למעשה מסמלת אותי, כדי שאוכל לראות משהו על עצמי באמצעותה.

דבר אחד למדתי שתמיד נכון. אם אדם מתעורר בבוקר עם תחושה טובה מהחלום, ולא משנה מה היה החלום, זה יעיד על טוב ותקופה טובה שתגיע לחולם, אם האדם מתעורר בבהלה או חלם על פחדים ותחושות רעות. זה מסמן רע לתקופה של החלום.

עולם הסמלים הוא בלתי נגמר, כך שרצוי להבין את התחושה מעל הכל ושוב, הכל חולף, ומשתנה.

שיהיה לכם חלום נעים. לילה טוב.

פרסומת

ליה לואיס

אתר הבית: www.lialewis.co.il לקבלת תחזית ויעוץ אישי - 0504882889 אסטרולוגית ומומחית לנומרולוגיה, קלפי טארוט ותורת החלומות על פי יונג, מייעצת בנושאים כגון: זוגיות, מודעות אישית, לימודים, פרנסה ובחירת תאריכים טובים לאירועים. מחברת ספר הטארוט "הגלוי והנסתר".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button