אסטרולוגיה סינית

אסטרולוגיה סינית – מזל כלב

אמיצים, אחראיים אך רגישים מדי. מזל כלב הוא המזל ה-11 בגלגל האסטרולוגיה הסינית, מה מאפיין את הכלב? ואיך הוא מתנהל בקשר זוגי ובהתאמה לשאר המזלות?

אסטרולוגיה סינית - מזל קוף - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה

מזל כלב - תעודת זהות

שנים: 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018, 2030
תכונות טובות: אומץ, נאמנות, אחריות
תכונות שליליות: עקשנות, שמרנות, רגישות יתר

יסוד: אדמה
מספרי מזל: 3, 4, 9
צבעי מזל: ירוק, אדום, סגול
התאמה גבוהה: ארנב

יין-יאנג: יאנג (גברי)
מספרי חוסר מזל: 1, 3, 9
צבעי חוסר מזל: לבן, ירוק
התאמה נמוכה: דרקון, עז, תרנגול

מזל הכלב באסטרולוגיה הסינית מייצג את האדם המושך לעצמו חברים טובים, נאמן למשפחתו וערכיו, ומצויד בחוש צדק חזק. נולדי מזל זה ידועים באמינותם, בקפדנותם ובאינטליגנציה החברתית שלהם. הם מחזיקים בעקרונות חזקים ומאמינים בהגינות ובשוויון. כאשר מדובר בהגנה על אהוביהם או על ערכים שהם סבורים כנכונים, הם לא יפחדו לעמוד בחזית ולהיאבק בעבורם.

אנשי מזל הכלב ידועים בנאמנותם הגבוהה. הם ישמרו על נאמנות לחברים, למשפחה ולשותפים הרומנטיים. הם יעשו הכל כדי לשמור על הבטחות שנתנו ולהגשים את המחויבות שהבטיחו. בתקשורת עם אחרים, הם יהיו פתוחים, כנים וישירים, ולעיתים אף יותר מדי ישירים, מה שעלול להוביל למצבים לא נעימים.

 

ילידי שנת הכלב גם מאוד עצמאיים וחזקים. הם אוהבים לפתח קריירה מצליחה ולהתקדם בעבודתם. במקום העבודה, הם ידועים כאנשים שאפשר לסמוך עליהם, שמספקים תוצאות ועושים זאת בצורה אחראית ומדודה. הם לא אוהבים לקחת סיכונים מיותרים ומעדיפים לעבוד קשה ולהשיג את מטרותיהם בדרכים מעשיות ומוכחות.

בעוד שאנשים ממזל כלב נאמנים ומסורים, הם גם יכולים להיות חשודנים וספקניים. הם מגיבים בחריפות לבגידה או להונאה, ויכול לקחת זמן רב לפני שיסלחו וישכחו. הם גם נוטים להיות מודאגים במיותר ולחשוב יתר על המידה על המחר, מה שיכול להביא אותם לחוסר פרופורציות של דאגה וחרדה.

גברים בכלב

 גברים שנולדו במזל הכלב באסטרולוגיה הסינית ידועים באמינותם, נאמנותם ובכנותם העמוקה. הם אוהבים סדר, שלווה ואמינות בכל תחומי החיים. בקריירה, גברי מזל כלב נחושים ומסורים, ותמיד יעשו מאמץ להשיג את המיטב במקום העבודה. ביחסים רומנטיים, הם נוטים להיות נאמנים ומסורים לבן/בת הזוג, ולפעמים אף מצפים לאותו רמת נאמנות וכנות חזרה, דבר שלעיתים עלול להביא לקנאה וחוסר ביטחון. גברים אלו גם מאוד רגישים וזקוקים לאישור ותמיכה רגשית מבן/בת הזוג שלהם.

נשים בכלב

נשים שנולדו במזל כלב מצטיינות בחום לב ובסובלנות, והן תמיד נכונות לעזור ולתמוך באחרים. הן אמינות ומסורות, הן ביחסים האישיים והן בעבודה. נשים אלו אוהבות שלווה וסביבה מאוזנת, ולא יאהבו דרמות או משחקים רגשיים. במערכות יחסים, הן מחפשות יציבות, ביטחון ונאמנות, והן נותנות אהבה רבה ותמיכה לשותף הרומנטי שלהן. נשים במזל כלב גם יודעות להיות מאוד עצמאיות וחזקות, ויש להן יכולת יוצאת דופן להתמודד עם קשיים ולפתור בעיות בצורה יעילה.

אסטרולוגיה סינית - מזל כלב בזוגיות

מזל כלב ומערכות יחסים

אנשים שנולדו תחת מזל הכלב הם שותפים נאמנים, אמינים ומסורים. הם מחפשים את האמת והכנות בכל יחס, ולא יתמהמהו להעניק את כל הלב והנפש לבני או בנות זוגם. הכלב, בטבעו, הוא מגן ושומר, וכך גם מזל כלב ביחסים – הוא תמיד יהיה שם להגן על האהובים עליו ולשמור על הביטחון הרגשי של בני הזוג.

עם זאת בני מזל הכלב יכולים להיות גם חשדניים ומתחננים לעתים, וזה יכול להוביל למתחים ולבלבולים ביחסים. הם זקוקים לבטחון ולהבין שהם אהובים ומוערכים.

כאשר הם מרגישים שהם במקום הנכון ובטוח, הם יהיו השותפים המושלמים: נאמנים, מסורים ומסייעים, והם יכולים להקדיש את עצמם לגמרי לבניית מערך יחסים יציב ואוהב.

כלב בהתאמה זוגית לשאר המזלות

אסטרולוגיה סינית – מזל עכברוש
אסטרולוגיה סינית – מזל שור
אסטרולוגיה סינית - מזל נמר - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
אסטרולוגיה סינית – מזל ארנב
אסטרולוגיה סינית – מזל דרקון
אסטרולוגיה סינית - מזל נחש
עכברוש
שור
נמר
ארנב
דרקון
נחש
מורכב
ככה ככה
מורכב
מעולה
ממש לא
ככה ככה
אסטרולוגיה סינית – מזל סוס
אסטרולוגיה סינית – מזל עז
אסטרולוגיה סינית – מזל קוף
אסטרולוגיה סינית - מזל תרנגול
אסטרולוגיה סינית – מזל כלב
אסטרולוגיה סינית – מזל חזיר
סוס
עז
קוף
תרנגול
כלב
חזיר
ככה ככה
ממש לא
מורכב
ממש לא
ככה ככה
מורכב
כלב בהתאמה זוגית לשאר המזלות
אסטרולוגיה סינית – מזל עכברוש
אסטרולוגיה סינית – מזל שור
אסטרולוגיה סינית - מזל נמר - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
עכברוש
שור
נמר
מורכב
ככה ככה
מורכב
אסטרולוגיה סינית – מזל ארנב
אסטרולוגיה סינית – מזל דרקון
אסטרולוגיה סינית - מזל נחש
ארנב
דרקון
נחש
מעולה
ממש לא
ככה ככה
אסטרולוגיה סינית – מזל סוס
אסטרולוגיה סינית – מזל עז
אסטרולוגיה סינית – מזל קוף
סוס
עז
קוף
ככה ככה
ממש לא
מורכב
אסטרולוגיה סינית - מזל תרנגול
אסטרולוגיה סינית – מזל כלב
אסטרולוגיה סינית – מזל חזיר
תרנגול
כלב
חזיר
ממש לא
ככה ככה
מורכב

מזל כלב והיסודות

בנוסף ל-12 החיות באסטרולוגיה הסינית קיימת גם החלוקה ל-5 יסודות על פי הפילוסוף צ'ו יין. כמו החיות גם היסודות מתחלפים כל שנתיים ועל כן לכל חיה אסטרולוגית מתחלפת נהוג להצמיד גם את יסוד הטבע. כך שהמזל באותו היסוד חוזר פעם ב-60 שנה.
 
היסודות מוספים לכל חיה אסטרולוגית אפיון נוסף בהתאם למשמעות כל יסוד.
אסטרולוגיה סינית - יסוד מתכת - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
כלב מתכת

(1982, 2042)
מזל כלב הנמצא ביסוד המתכת מייצג את החוזק, הביטחון והיציבות. אנשים שנולדו תחת מזל זה הם בדרך כלל מושכלים, אירגוניים ומדויקים. הם מעריכים מבנה וסדר, ולעיתים מתקשים בקבלת שינויים פתאומיים או בלתי צפויים. המתכת במזלם מעניקה להם יכולת להיות עמידים בפני לחצים ולשמור על עקביות ואמינות.

אסטרולוגיה סינית - יסוד מים - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
כלב מים

(1934, 1994)
במזל כלב שנולד ביסוד המים, הרגשות והאינטואיציה הם במרכז הבמה. אנשים אלה הם רגישים, עמוקים ובעלי חוש פנימי מפותח. הם יכולים להיות אימפתיים ומגיבים באופן עמוק לסביבתם. היסוד הזה מעניק להם גם תחושת זרימה ויכולת להתאים את עצמם למצבים שונים בגמישות רבה.

אסטרולוגיה סינית - יסוד עץ - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
כלב עץ

(1946, 2006)
העץ מעניק למזל כלב את היכולת לצמוח, להתפתח ולהרחיב את התחומים שלו. אנשים שנולדו במזל כלב עם היסוד הזה הם יצירתיים, מלאי חיים ובעלי אופטימיוזם. הם יכולים להיות גמישים ומוכנים ללמוד מהניסיון, והם פועלים בכדי להביא שינוי חיובי לעולם שמסביבם.

אסטרולוגיה סינית - יסוד אש - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
כלב אש

(1958, 2018)
למזל כלב שנולד ביסוד האש יש את התשוקה והאנרגיה הפנימית זורמות בעורקיו. אנשים אלה פעילים, נלהבים ואמיצים. הם אופטימיים בטבעם ותמיד מחפשים את האפשרויות והזדמנויות החיוביות בכל מצב. האש בנפשם גורמת להם להיות תוססים ומתוסכלים בקלות, אך באותו הזמן היא גם מספקת להם את האנרגיה וההתמדדות להתמודד עם אתגרים ולהתגבר עליהם.

אסטרולוגיה סינית - יסוד האדמה - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
כלב אדמה

(1970, 2030)
למזל כלב הנמצא ביסוד האדמה יש תחושת יציבות והתמדדות עם המציאות. אנשים הנולדים תחת מזל זה ממושכלים, אמינים ופרקטיים. הם פועלים מתוך הבנה עמוקה של הערכים והמסגרת שבה הם חיים. האדמה מעניקה להם יציבות וראש קר, והיא מסייעת להם לבנות חיים מוצלחים עם בסיס יציבי ואמין

ועוד כמה דברים טובים...

פרסומת

תומר גילת

מנהל ועורך ראשי באתר לאב און, עוסק באסטרולוגיה ומיסטיקה משנת 1999, כתב דיגיטלי באתרי מיסטיקה, מוזיקה ותרבות עכשווית. מנהל קראייטיב ועיצוב מוצר, צלם מוזיקה ואומן.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button