אסטרולוגיה סינית

אסטרולוגיה סינית – מזל שור

עקשנים ויציבים, פרקטיים ובעלי מזג נוח, מזל שור הוא המזל השני בגלגל האסטרולוגיה הסינית, מה מאפיין את השור?, מה אומרים היסודות השונים על המזל? ואיך הוא מתנהל בקשר זוגי ובהתאמה לשאר המזלות?

אסטרולוגיה סינית - מזל שור - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה

מזל שור - תעודת זהות

שנים: 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009, 2021, 2033
תכונות טובות: יציבות, שלוות נפש, כח רצון, נאמנות.
תכונות שליליות: עקשנות יתר, חוסר גמישות, גשמיות מוגזמת ואיפוק רגשי.

יסוד: אדמה
מספרי מזל: 1, 9
צבעי מזל: אדום, סגול כחול
התאמה גבוהה: עכברוש, נחש, תרנגול

יין-יאנג: יין (נשי)
מספרי חוסר מזל: 3, 4
צבעי חוסר מזל: לבן, ירוק
התאמה נמוכה: נמר, עז, סוס, דרקון

שור היא החיה היחידה בגלגל המזלות הסיני המקבילה לאסטרולוגיה המערבית וכך גם במרבית התכונות ואין זה פלא שגם מזל שור הסיני וגם מזל שור המערבי מבססים את תכונות המזלות על תכונות החיה עצמה הנתפסת בעיני הרוב כחיה חזקה, יציבה, ארצית ועקשנית.

אלו הנולדו בשנת השור יהנו ממנה הגונה של יציבות בחייהם, קל להם לתפקד בעולם הממשי, הם חזקים ומחוסנים אל מול הקשיים, לא מתרגשים בקלות ומתמודדים עם סיטואציות בשלוות נפש והרמוניה.

יציבותו של מזל שור ושלוות הנפש האופפת אותו עוזרת לילידי השנה להתפס בעיני הסביבה ככאלו שאפשר לסמוך עליהם בקלות, הם לא מחליפים את דעותיהם במהירות, טובים בביצוע והם לא יוותרו לעצמם ברגע שהם נרתמים לפעולה למען האחר ובעיקר לאלו הקרובים אליהם ביותר. אפשר לסמוך על השור שיהיה חבר נאמן, סובלני, תומך ועוזר.

על אף תחושת ההרמוניה והחוזק הנפשי של מזל שור הם אינם לוקחים את תפקיד המנהיג ויעדיפו במקום לפעול מאחורי הקלעים, לבצע את מה שצריך, אם צריך הם גם יעזרו בלכוון ולתת עצות אך ימנעו מלעמוד בראש.

עוצמתו של מזל שור והעולם הארצי בו הוא פועל הן גם החולשות העיקריות שלו, השור אינו גמיש בדעותיו, ברגע שהחליט השור על דרך הפעולה יהיה כמעט בלתי אפשרי לנתב אותו לדרך אחרת. עקשנותו לפתרונות ריאליים והסטנדרטים הגבוהים שהוא מציב לעצמו (ולסביבה הקרובה) לא מאפשרים לאחרים להשתוות אליו, למעשה הדרך הנכונה להסתדר עם השור אם זה בקשרי חברות, עבודה או אהבה היא לתת לו לפעול מבלי להתערב, לקבל את חוקיו או פשוט לפעול במקביל מבלי להכנס לו בין הגלגלים. 

כאמור, מזל שור פועל בעולם הגשמי תחת ההגדרה של "אם לא רואים את זה, זה לא קיים" ועל כן ינסה להרחיק ממנו את העולמות הרוחניים, גם לרגשות אין יותר מדי מקום בעולמו של השור, אלו מבחינתו פוגעים בפרקטיות של המשימה, הם יעדיפו פתרונות פשוטים וריאלים מאשר כאלו השאפתניים מדי עם סיכויי הצלחה נמוכים.

גברים בשור

אמינים, דומיננטיים ועקשנים, בעלי רף דרישות גבוה ויעדיפו שגם בני משפחתהם יעמדו באותם סטנדרטים ולא יוותרו בקלות גם כשקשה.

נשים בשור

ארציות מאוד, מעדיפות פיתרון ריאלי מתשובה רוחנית. בעלות שלווה פנימית, עקשניות בעיקר לעצמן והן ימשיכו בדרך שבחרו אפילו שאם הזמן היא מתבררת כלא נכונה.

אסטרולוגיה סינית - מזל שור בזוגיות

מזל שור ומערכות יחסים

אין ספק שבאישיותו היציבה יהיה השור הדומיננטי במערכות יחסים ובעיקר שהזוגיות היא גם משפחה עם ילדים. לשור יש מערכות חוקים מובנות ודרכי פעולה שכבר הוכיחו את עצמן בעיניו. הוא אינו הטיפוס העצלן שרק מצווה אלא כזה המוכן לתת דוגמא אישית כי הרי הסטנדרטים שלו נקבעו בעיקרן מביצוע.

השור הוא טיפוס נאמן בסביבתו הקרובה ולבטח בקשר זוגי, אפשר תמיד לסמוך עליו שיהיה שם לתמיכה ועזרה ובאופיו היציב יהיה גם זה שלא ממהר להסתכל לצדדים ולבטח לא לשנות את עולמו במהירות ולסיים את הקשר.

השוורים הם טיפוסים מאוד ארציים, הם לא מחפשים לגעת בכוכבים ושאיפותם יציבות, הגיוניות ובטווח השגה וכך גם במערכות יחסים זוגיות, אל תצפו שהשור יביא עמו אטרקציות לקשר או רעיונות חדשים, יתרה מזאת יהיה לו קשה לקבל רעיונות שלא הגיעו ממנו, לא בגלל אגו אלא מכיוון שלא עברו את אישור הסטנדרטים שקבע לעצמו. מה גם שאם כוחו של השור הוא ביציבותו אז וודאי שגמישות נמצאת בצד ההפוך של הסקלה.

בעולם הרגשי השור אינו מצטיין, הוא טיפוס פרקטי וישיר, מעדיף את הפעולה מאשר לדבר עליה ועל כן גם את רגשותיו הוא שם בצד ולא פעם בהחבא. הוא יעדיף שגם הצד השני יכיל מעלות דומות לשלו ויסתדר נהדר עם בני זוג פרקטיים כמוהו שמסתכלים למציאות בעינים ולא חוששים ממנה.

השור יודע להכיל בקלות, יש לו סבלנות, כח רצון ושלוות נפש מעוררת קנאה ועל כן יוכל להכיל בקלות את שגעונות הצד השני וגם את אלו אשר להם עולם פנימי ורגשי רחב. אמנם בבסיסו יעדיף בני זוג דומים לו אך לא יסתדר בקלות עם כאלו שכמוהו סובלים מעקשנות וקיבעון יתר, אלא אם כן יכילו את אותן תכונות ודרכי חשיבה. על כן טוב לו לשור עם בן או בת זוג בעלי רצון פרקטי כמוהו אך עם אופי גמיש ובעיקר כאלו הזקוקים למשענת ולהכוונה שהשור מספק בקלות.

השור אינו הטיפוס הרומנטי, הוא יבצע את אותן מחוות אבל אצלו הן יותר כרשימת "לעשות" מאשר צורך פנימי. הוא יעדיף את התכלס, חיזוריו יהיו מהותיים והוא יהיה יציב בהתקדמותו אל תוך מערכת יחסים שתביא במהרה הקמת תא משפחתי. עם ילדיו הוא יעדיף חינוך נוקשה המבוסס על הסטנדרטים שהוא מציב לעצמו מתוך ראיה שילדיו צריכים לדעת איך לא להשבר כשהם יוצאים להתמודד עם העולם.

שור בהתאמה זוגית לשאר המזלות

אסטרולוגיה סינית – מזל עכברוש
אסטרולוגיה סינית – מזל שור
אסטרולוגיה סינית - מזל נמר - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
אסטרולוגיה סינית – מזל ארנב
אסטרולוגיה סינית – מזל דרקון
אסטרולוגיה סינית - מזל נחש
עכברוש
שור
נמר
ארנב
דרקון
נחש
מעולה
בסדר
ממש לא
מורכב
ממש לא
מעולה
אסטרולוגיה סינית – מזל סוס
אסטרולוגיה סינית – מזל עז
אסטרולוגיה סינית – מזל קוף
אסטרולוגיה סינית - מזל תרנגול
אסטרולוגיה סינית – מזל כלב
אסטרולוגיה סינית – מזל חזיר
סוס
עז
קוף
תרנגול
כלב
חזיר
ממש לא
ממש לא
בסדר
מעולה
מורכב
מורכב
שור בהתאמה זוגית לשאר המזלות
אסטרולוגיה סינית – מזל עכברוש
אסטרולוגיה סינית – מזל שור
אסטרולוגיה סינית - מזל נמר - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
עכברוש
שור
נמר
מעולה
בסדר
ממש לא
אסטרולוגיה סינית – מזל ארנב
אסטרולוגיה סינית – מזל דרקון
אסטרולוגיה סינית - מזל נחש
ארנב
דרקון
נחש
מורכב
ממש לא
מעולה
אסטרולוגיה סינית – מזל סוס
אסטרולוגיה סינית – מזל עז
אסטרולוגיה סינית – מזל קוף
סוס
עז
קוף
ממש לא
ממש לא
בסדר
אסטרולוגיה סינית - מזל תרנגול
אסטרולוגיה סינית – מזל כלב
אסטרולוגיה סינית – מזל חזיר
תרנגול
כלב
חזיר
מעולה
מורכב
מורכב

מזל שור והיסודות

בנוסף ל-12 החיות באסטרולוגיה הסינית קיימת גם החלוקה ל-5 יסודות על פי הפילוסוף צ'ו יין. כמו החיות גם היסודות מתחלפים כל שנתיים ועל כן לכל חיה אסטרולוגית מתחלפת נהוג להצמיד גם את יסוד הטבע. כך שהמזל באותו היסוד חוזר פעם ב-60 שנה.
 
היסודות מוספים לכל חיה אסטרולוגית אפיון נוסף בהתאם למשמעות כל יסוד.
אסטרולוגיה סינית - יסוד מתכת - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
שור מתכת

(1961, 2021)
השוורים ביסוד המתכת יהיו קשים לעיקול, לא מספיק שהשור עקשן ובעל מערכת חוקים יציבה וממושמעת הוא מקבל אליו את יסוד המתכת החוצפני והמובלט, שור חי בהרמוניה אידאלית כשהוא פועל מאחורי הכלים אך עם יסוד המתכת הוא מרגיש צורך לערב מעגל גדול יותר בעקרונותיו ובתפיסתו הארצית, אלו השותפים לרעיונותיו יוכלו להתחבר אליו בקלות אך למרבית האוכלוסיה יהיה קשה לעכל את תפיסתו הפרגמטית, הלא מתפשרת והסובלת מחוסר רגישות (תחת המחשבה מכיוונו שרגשות אינם פרקטים לדרך ולמציאות).

אסטרולוגיה סינית - יסוד מים - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
שור מים

(1913, 1973)
יסוד המים מכניס לשור חוש תקשורת, סימפטיה ודיפלומטיה היוצרות יכולת גמישות מסוימת, על כן שוורים אלו להיות אהודים וחברתיים יותר. אלו שוורים שמעדיפים ללמוד ולהרחיב את ידיעותהם לפני שהם מקבעים את דעתם, על אף שעדיין סובלים מעקשנות הטיפוסית לשור ועל כן בסופו של יום הם יעשו הדברים בדרך שלהם.

אסטרולוגיה סינית - יסוד עץ - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
שור עץ

(1925, 1985)
יסוד העץ מכיל בתוכו לא מעט תפיסה אידיאליסטית, השור שגם ככה מכיל בתוכו מערכת חוקים מובנת מצרף אליו גם את חוש הצדק האבירי שמבוסס ברובו על הגדרותיו העקשניות, לעיתים זה בא טוב לקידום מטרות הגיוניות ואצילות אך לא פעם צורת מחשבתו שהובילה למערכת חוקים זו היא גם הנכונה לסביבה, מכיוון שהשור טוב בעקשונותו היבט זה יכול לעורר סכסוכים וריבים עם אלו שאינם מוכנים ללכת בדרכו.
לשור העץ יש ידים טובות, זאת בשילוב צרכים פרקטיים יתנו לו לא מעט תוצאות והתפתחות אישית כל עוד הוא פועל לבדו. בתוך תא משפחתי יש עליו לשמור לא לכפות בצורה קנאית את דרכיו.

אסטרולוגיה סינית - יסוד אש - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
שור אש

(1937, 1997)
יסוד האש מאפיין את הילד הנצחי, האקטיבי שכמו האש מתלהט ונכבה במהירות. תכונות אלו מנוגדות למזל האש הארצי, המחושב ובעל שלוות הנפש. אלו הנולדו בשנת השור ביסוד האש יקבלו בוסט של אנרגיה, יהיו חריפים ומהירים יותר מקצבו הרגיל של השור, אקטיביים, מוחצנים, סבלנותם יחסית קצרה לטבעו הבסיסי של השור ועל כן יכולים להחליף בתדירות גבוהה מקומות עבודה, אהבות או לאבד מזגם הרגוע.
על אף אופייו הלוהט של שור האש וליכולותיו להיות מרוכז מדי בעצמו מניעיו על פי רוב נבנים מתוך טוב לב ויכולת אמפטית גם אם לא גלויה לעין.

אסטרולוגיה סינית - יסוד האדמה - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
שור אדמה

(1949, 2009)
האדמה היא גם יסודו הקבוע של השור ועל כן אלו הנולדו בשנת השור שהיא תחת יסוד האדמה יהיו המאוזנים ביותר מבין היסודות עם תכונותיו הבסיסיות של המזל ובעקבות כך גם עם עצמם.
אלו אנשים שיודעים לחיות בנוחות הגיונית, בעלי שלוות נפש טבעית, לא מההרים לכבוש פסגות ויודעים גם להסתפק במועט שצריך, נוח בסביבתם כל עוד הם לא מתעקשים יותר מדי או כל עוד האחרים פועלים בצורה דומה להם. 

ועוד כמה דברים טובים...

פרסומת

תומר גילת

מנהל ועורך ראשי באתר לאב און, עוסק באסטרולוגיה ומיסטיקה משנת 1999, כתב דיגיטלי באתרי מיסטיקה, מוזיקה ותרבות עכשווית. מנהל קראייטיב ועיצוב מוצר, צלם מוזיקה ואומן.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button