אסטרולוגיה סינית

אסטרולוגיה סינית – מזל ארנב

שקטים, זריזים וקצת יהירים, מזל ארנב הוא המזל הרביעי בגלגל האסטרולוגיה הסינית, מה מאפיין את הארנב? מה אומרים היסודות השונים על המזל? ואיך הוא מתנהל בקשר זוגי ובהתאמה לשאר המזלות?

אסטרולוגיה סינית - מזל ארנב - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה

מזל ארנב - תעודת זהות

שנים: 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011, 2023, 2035
תכונות טובות: חברותיות, זריזות, גמישות, מיומנות
תכונות שליליות: שטחיות, מלנכוליות, חוסר אומץ

יסוד: עץ
מספרי מזל: 3, 4, 6
צבעי מזל: ורוד, אדום, סגול, כחול
התאמה גבוהה:  קוף, עז, כלב, חזיר

יין-יאנג: יין (נשי)
מספרי חוסר מזל: 1, 7, 8
צבעי חוסר מזל: חום, צהוב, לבן
התאמה נמוכה: נחש, תרנגול

אלו הנולדו בשנת הארנב נתפסים בעיני הסביבה כטיפוסים חביבים ביותר, לא מזיקים במיוחד, שקטים, נעימים, גמישים ואפילו חלשים, אך מי שלומד להכיר אותם מגלה את כוחו הפנימי של הארנב, את היכולת שלו להתמיד ולהתמודד עם מצבים בצורה שקטה ומלאת ביטחון בדרכו מה שלא פעם יכולה לעורר בתוכו וכלפי הסביבה מידה מסוימת של יהירות.

אנשי מזל ארנב לא אוהבים להתבלט, הם יעדיפו את האווירה הביתיית, הנוחה והבטוחה מאשר את העולם החיצוני, בשבילם ארוחה טובה במסעדה והצגת תאטרון איכותית עדיפה על דאנס ברים, הופעות או כל פעילות שמערבת יותר מדי אנשים ורעש.
בכללי, הארנב מחפש את השקט ועל כן לא פעם הוא יעדיף את חברת עצמו בלבד לעיתים עד פיתוח רגשות מנלכולים. 

הארנבים מאוד כשרוניים, עוזר לכך יסוד העץ המזוהה עם המזל. יש להם ידיים טובות וחשיבה יצירתית ולא מן הנמנע שחלקם יבחרו בתחומי האומנות כתחביב או כעיסוקם העיקרי.

הארנב אינו הטיפוס שיקפוץ בראש וגם לא זה שילחם עבור מטרות, לבטח הוא מנהיג קבוצה, הוא מעדיף להתאים את חייו בהתאם לנסיבות, אך אל תראו בו כטיפוס איטי כי רק הוא מריח סכנה או חוסר יציבות והוא יזנק על הרגלים האחוריות ויחלץ מכל פגע.

הארנבים משתייכים ביין-יאנג אל קבוצת היין הנשית והמופנמת וכך גם הארנב, פועל כלפי פנימה, לא מחצין את מעשיו ומעדיף תמיד לשמור על סודיות תחת משנה זהירות כבד, מן הסתם יהיו הארנבים טובים בתור אנשי סוד והקרובים אליהם יתעייצו איתם לעיתים תכופות.

הארנבים מעדיפים את הגישה המסורתית ואת הנוחות של הדברים הידועים להם מראש, שינויים דרסטיים יהיו נקודות התורפה שלהם, גם ביתם יהיה מקום בטוח, מעוצב בטעם עשיר ומעודכן היכול לתת להם את כל מה שהם צריכים מבלי להזדקק לעולם החיצוני.

גברים בארנב

לא הטיפוסים הבולטים ביותר אך יש את החן הדרוש להיות אהובים, צנועים בהליכותם ולא מחפשים עימותים מצד שני לא מפחדים להתמודד עם קשיים ויכולים להיות עקביים שצריך.

נשים בארנב

אהובות מאוד בגלל יכולתם לגלות רגישות גבוהה לאחרים, נימוסן הרב, יכולת ההקשבה, האמון והסודיות. מעדיפות לשמוע את הצד השני מאשר לספר על עצמן.

אסטרולוגיה סינית - מזל ארנב בזוגיות

מזל ארנב ומערכות יחסים

מאוד נחמד לצד מזל ארנב בזוגיות, הם מתנהגים בנעימות ובנימוס, יודעים להקשיב לצד השני, חובבי רומנטיקה בקלאסה, הגיוניים ומציאותיים.

הארנב בבסיסו הוא טיפוס רגוע, או לפחות משתדל לנהל את חייו בכמה שפחות אי סדר סביבתי, אינו ממהר להתרגז ויודע לארגן את חייו בצורה מאופקת אך איכותית.

הארנבים כטיפוסים מופנמים מעדיפים לשמור את עולמם הרגשי הרחק מהסביבה, לא תראו אותם מצהירים בראש חוצות על אהבתם ובטוח לא יהיו אלו שמגפפים את בני זוגם לעיני הסביבה. הם מעדיפים שקשריהם האינטימיים ישמרו ברמה האינטימית ולא פעם גם ינהלו מערכות יחסים שלמות תחת סודיות סביבית. זה לא אומר שהארנב הוא טיפוס בוגדני, אלא להיפך, הארנב לא יתאמץ לחזר אחרי אחרים כאשר ביתו בטוח וסביבתו שלמה.

הארנב הוא אינו הטיפוס שממהר לקח החלטות ויש בו תמיד מידה מסוימת של התלבטות ועל כן גם לא ימהר לבסס קשרים זוגיים ויצפה שהצד השני יחליט בשביל שניהם וכך שזה מגיע לפרידה, הארנב לא ימהר לפרק את החבילה ובעיקר אם היא כזאת הכוללת מגורים משותפים, הארנב אינו מתאהב בקלות ויותר כזה המתרגל לאהבה אך כשזו מתנדפת ממנו יהיה לו קשה מאוד לסגור את רגשותיו בארון ולחזור לשגרה.

במערכת יחסים קבועה יהיה הארנב הטיפוס הפסיבי בקבלת ההחלטות, על אף שיש לו דעות משלו הוא חרד מקרבות ועימותים ובגלל שהוא עם עצמו מתלבט בלא מעט החלטות חשובות יסתדר בקלות יותר עם בן זוג דומיננטי הלוקח אליו את המושכות אך כל עוד הצד השני לא תקיף באופיו. הארנבים יוכלו להסתדר גם עם מזלות הדומים להם באופיים הרך והנעים אך כל עוד הצד השני יודע לקחת החלטות שצריך.

ארנב בהתאמה זוגית לשאר המזלות

אסטרולוגיה סינית – מזל עכברוש
אסטרולוגיה סינית – מזל שור
אסטרולוגיה סינית - מזל נמר - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
אסטרולוגיה סינית – מזל ארנב
אסטרולוגיה סינית – מזל דרקון
אסטרולוגיה סינית - מזל נחש
עכברוש
שור
נמר
ארנב
דרקון
נחש
מעולה
מורכב
ככה ככה
ככה ככה
ככה ככה
ממש לא
אסטרולוגיה סינית – מזל סוס
אסטרולוגיה סינית – מזל עז
אסטרולוגיה סינית – מזל קוף
אסטרולוגיה סינית - מזל תרנגול
אסטרולוגיה סינית – מזל כלב
אסטרולוגיה סינית – מזל חזיר
סוס
עז
קוף
תרנגול
כלב
חזיר
ככה ככה
מעולה
מעולה
ממש לא
מעולה
מעולה
ארנב בהתאמה זוגית לשאר המזלות
אסטרולוגיה סינית – מזל עכברוש
אסטרולוגיה סינית – מזל שור
אסטרולוגיה סינית - מזל נמר - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
עכברוש
שור
נמר
מעולה
מורכב
ככה ככה
אסטרולוגיה סינית – מזל ארנב
אסטרולוגיה סינית – מזל דרקון
אסטרולוגיה סינית - מזל נחש
ארנב
דרקון
נחש
ככה ככה
ככה ככה
ממש לא
אסטרולוגיה סינית – מזל סוס
אסטרולוגיה סינית – מזל עז
אסטרולוגיה סינית – מזל קוף
סוס
עז
קוף
ככה ככה
מעולה
מעולה
אסטרולוגיה סינית - מזל תרנגול
אסטרולוגיה סינית – מזל כלב
אסטרולוגיה סינית – מזל חזיר
תרנגול
כלב
חזיר
ממש לא
מעולה
מעולה

מזל ארנב והיסודות

בנוסף ל-12 החיות באסטרולוגיה הסינית קיימת גם החלוקה ל-5 יסודות על פי הפילוסוף צ'ו יין. כמו החיות גם היסודות מתחלפים כל שנתיים ועל כן לכל חיה אסטרולוגית מתחלפת נהוג להצמיד גם את יסוד הטבע. כך שהמזל באותו היסוד חוזר פעם ב-60 שנה.
 
היסודות מוספים לכל חיה אסטרולוגית אפיון נוסף בהתאם למשמעות כל יסוד.
אסטרולוגיה סינית - יסוד מתכת - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
ארנב מתכת

(1951, 2011)
המתכת היא היסוד הבולט יותר, הנוצץ כמו המתכת עצמה אך הארנב הפוך בתכונותיו מיסוד זה ויתרה מזאת אף מתנגד להתבלטות, כתוצאה ארנב המתכת יהיה טיפוס המכיל בתוכו הפכים, הצורך בתקשורת מנומסת וסודית אל מול החוצפה של המתכת תוביל לתקשורת ישירה יותר ודומיננטיות אך גם לחוסר טקט ולעיתים אף לחוסר שליטה בגילוי סודות.
הארנבים מנועי העימותים ואלו שמעדיפים לתת לאחרים לבחור מקבלים עם יסוד המתכת את יכולת העמידה על שלהם והם יהיו עקשנים, שאפתנים ורצינים יותר משאר הארנבים, אך גם חברותיים פחות.

אסטרולוגיה סינית - יסוד מים - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
ארנב מים

(1963, 2023)
יסוד המים הרוחני עובד מאוד יפה עם תכונותיו של הארנב, זהו יסוד שיודע לקחת את הזמן ולהשקיע בהתפתחות הפנימית ולארנב זה בא יופי, זה הארנב עם הזיכרון הטוב, חובב הקריאה, האוטודידקט שמתפתח כל הזמן עם עצמו, גם ככה המולת העולם החיצוני לא חסרה לו, המים גם משפרים את הצד היצירתי באופיו של הארנב אך זאת לא פעם במחיר פגיעה בעולם המציאותי החשוב כל כך לארנב כדי לשמור עליו מפני סכנה.
ארנב המים הוא טיפוס רגיש מאוד והמים מוסיפים ליכולותו להקשיב גם את הצד האינטואיטיבי וארנבים אלו יהיו לא רק אנשי סוד נהדרים אלא גם פסיכולוגים מאולתרים לסביבתם הקרובה.

אסטרולוגיה סינית - יסוד עץ - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
ארנב עץ

(1915, 1975)
יסוד העץ הוא יסודו הטבעי של מזל ארנב ועל כן תכונותיו הבסיסות של המזל מודגשות בצורה הרמונית. אלו אנשים נעימים שטובים בביצוע, כשרוניים ואומנותיים, משתדלים לשמר הרמוניה וגמישות עם הסביבה הקרובה אליהם ועל כן הם גם זוכים לאהבה רבה והערכה מהקרובים אליהם. יסוד העץ מחזק אצל הארנב את יכולתיו הקראייטיביות והוא יהיה זה שיוכל גם מחשבתית וגם פיזית למצוא במהירות פתרונות ודרכי מוצא גם שהסיכויים לא גבוהים בעדו.

אסטרולוגיה סינית - יסוד אש - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
ארנב אש

(1927, 1987)
יסוד האש מאפיין את הילד הנצחי, האקטיבי שכמו האש מתלהט ונכבה במהירות. תכונות אלו שהן מגיעות אל הארנב יכולים לגרום לו להיות יותר פתוח רגשית עם הסביבה, הוא יהיה מהיר מחשבה, צורך חברתי גדול יותר ולא בהכרח ירצה לשמור את עצמו מאחורי הקלעים. ארנבים אלו יודעים איך להתלהב מהחיים ואיך לדחוף את עצמם הרבה יותר קדימה משאר הארנבים אך מכיון שכל האש הזאת מנוגדת לתכונות הארנב המופנם לא פעם ירגיש הוא קונפליקטים פנימיים בין המוחצנות וההשגיות הפולמוסית לבין הצורך שלו פשוט להישאר בבית בטוח מכל צרה שלא תבוא.

אסטרולוגיה סינית - יסוד האדמה - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
ארנב אדמה

(1939, 1999)
יסוד האדמה מכניס יציבות ארצית לארנבים, אלו אנשים שטובים בביצוע בגלל יכולת ההתמדה, כח רצון וזמן… זמן זה משהו שהארנבים יכולים לקבל, אמנם זה מוריד אותם קצת ממרוץ החיים אבל הם יודעים להעריך את הגמול העתידי.  היסוד הגשמי הזה גם יוסיף לארנבים מידה רבה של עקשנות, וחוסר סובלנות מורגש כאשר הדברים לא מתבצעים בהתאם לרצונם.
ארנבי האדמה הם אנשים שאפשר לסמוך עליהם, הם נאמנים למטרותיהם ולקרובים אליהם אך לא פעם יהיו קשים מדי עם הסביבה וידרשו מאחרים רמה גבוהה של ביצוע וסטנדרטים. כמו כל הארנבים גם לארנב האדמה יש יכולת הקשבה מצוינת אך לעיתים הוא ביקורתי מדי בדעותיו כלפי הצד השני.

ועוד כמה דברים טובים...

פרסומת

תומר גילת

מנהל ועורך ראשי באתר לאב און, עוסק באסטרולוגיה ומיסטיקה משנת 1999, כתב דיגיטלי באתרי מיסטיקה, מוזיקה ותרבות עכשווית. מנהל קראייטיב ועיצוב מוצר, צלם מוזיקה ואומן.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button