אסטרולוגיה סינית

אסטרולוגיה סינית – מזל נחש

אינטליגנטיים, עצמאיים אך גם סודיים וקנאים, מזל נחש הוא המזל השישי בגלגל האסטרולוגיה הסינית, מה מאפיין את הנחש? מה אומרים היסודות השונים על המזל? ואיך הוא מתנהל בקשר זוגי ובהתאמה לשאר המזלות?

אסטרולוגיה סינית - מזל נחש - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה

מזל נחש - תעודת זהות

שנים: 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013, 2025, 2037
תכונות טובות: אינטיליגציה, הגינות, עצמאות
תכונות שליליות: קנאות, רצינות יתר, עוקצנות

יסוד: אש
מספרי מזל: 2, 8, 9
צבעי מזל: אדום, צהוב, שחור
התאמה גבוהה: דרקון, תרנגול

יין-יאנג: יין (נשי)
מספרי חוסר מזל: 1, 6, 7
צבעי חוסר מזל: לבן, חום, זהב
התאמה נמוכה: ארנב, עז, חזיר

הנחש בתרבות הסינית הוא סמל החוכמה וכזה הידוע כשומר אוצרות אבודים וכך גם בתכונות המזל, הנחשים מזוהים קודם כל ביכולותם ללמוד ולהשכיל, בתחכומם הרב, בצורך שלהם לשמור דברים לעצמם ואף קנאות לרכושם.

הנחש המשתייך ביין-יאנג אל צד היין הנשי כמו שאר המזלות בקבוצה הוא קודם כל מזל הפועל כלפי פנימה ואף נחשב בין המופנמים ביותר בגלגל המזלות.
אלו אנשים שאינם אוהבים לדבר הרבה, מתייחסים לחייהם ברצינות ועל כן יסלדו משיחות שטוחות וקישקושים מיותרים. הנחשים אינם מחפשים חיי חברה פעילים ופועלים בעיקר לבדם, עצמאיים וחשאיים.

לנחש יכולת לקדם את רצונותיו וצרכיו באמצעות יכולותיו התקשורתיות, הוא אמנם אינו חברותי במהותו אך בגלל שהוא יודע לדבר לעניין ואף להפעיל במידת הצורך לחץ או מניפולציה על הצד השני, מסוגל הנחש להשיג הרבה. הוא אינו מפעיל יותר מדי שיקולים רגשיים ולא מפגין חולשה כלפי חוץ, לא מוותר לעצמו ולא לאחרים.

מזל נחש ידוע גם בסוג ההומור המיוחד שלו, תולדה של אינטיליגציה ולמידה עצמית משולבים בחוסר רגישות. הנחש יהיה זה שימצא את הבדיחה הנכונה לשבור רגעים מתוחים, בין אם הוא שולף מזכרונו הוא ממציא על הדרך הערה צינית. הניתוק שלו מרגישות הסביבה מביאה אותו לא פעם להיות עוקצני מדי ופוגעני, גם אם זו לא הייתה כוונתו הראשונית.

 

אלו הנולדו במזל נחש יאהבו להתפתח מחשבתית, הם קוראים הרבה ואוהבים להעשיר את עולמם התרבותי, מסקנותם בהתאם מבוססות על למידה עצמית ונדיר שהם סופגים מידע מהסביבה ובטוח לא אלו שנעזרים בעצות מאחרים גם לא מאלו הקרובים אליהם. 
הנחשים אינם אקטיביים במהותם והם יעדיפו לא לנקוט בפעולה אלא לחכות להזדמנות שתגיע למפתן דלתם ולעיתים יחשבו עצלנים בעיני הסביבה.

גברים בנחש

סודיים, יודעים להבחין בכוונות אחרים מבלי לחשוף את שלהם, מטופחים ואופנתיים, יודעים איך לכבוש את הצד השני, בעיקר בדיבורים אך גם במעשים ואוהבים להפגין מחוות רומנטיות.

נשים בנחש

אלגנטיות ואוהבות להתלבש לפי צו האופנה ולבושם מוסיף לתחושת הגאווה והכבוד האופפת אותן, ישירות מאוד וחדות לשון ולעיתים גם חסרות טקט.

אסטרולוגיה סינית - מזל נחש בזוגיות

מזל נחש ומערכות יחסים

הנחשים אוהבים לשמור את רגשותיהם בהחבא ואת מערכות היחסים שלהם תחת ענן סודיות, רק אלו הקרובים אליהם מאוד יוכלו להבין את כוונתיו של הנחש ולהעריך את יכולותיו.

הנחשים אינם ממהרים לקפוץ אל מערכות יחסים ובטוח לא לפתוח את ליבם, גם בקשרים ארוכי טווח ישמרו הנחשים מידה של סודיות ותמיד יארגנו לעצמם רשת ביטחון.

הנחשים יודעים להשתמש בלשונם החדה כדי למשוך את הצד השני לזרועותיהם, זה בנוסף ליכולתם האינטואיטיבית הגבוהה המשאירה את הצד השני חשוף בעיניהם וזאת כאמור במחיר של חשיפה מינימלית מצידם.

הרכושנות היא תכונה דומיננטית אצל אלו הנולדו בשנת הנחש, הם מעדיפים לשמור קרוב אליהם את מה שהם הצליחו להשיג, בין אם זה רכוש פיזי או קשרים חברתיים ועל כן על פי רוב יגיבו בקנאות כלפי בני זוגם, משפחתם וחבריהם שנבחרו בקפידה, גם אם אין סיבה ממשית מוצדקת לכך.

הנחשים בוחרים את הקרובים אליהם בקפידה יתרה, איתם הם ירגישו קרובים יותר וישתדלו לצמצם את מנגנוני ההגנה הקבועים שלהם, סיכוי גבוה שבני זוגם יהיו אלו שהתחילו כידידים ותיקים שהקירבה והאמון שנוצרה ביניהם השבילה לאהבה רומנטית.

נחש בהתאמה זוגית לשאר המזלות

אסטרולוגיה סינית – מזל עכברוש
אסטרולוגיה סינית – מזל שור
אסטרולוגיה סינית - מזל נמר - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
אסטרולוגיה סינית – מזל ארנב
אסטרולוגיה סינית – מזל דרקון
אסטרולוגיה סינית - מזל נחש
עכברוש
שור
נמר
ארנב
דרקון
נחש
חברות
מורכב
ממש לא
ממש לא
מעולה
ממש לא
אסטרולוגיה סינית – מזל סוס
אסטרולוגיה סינית – מזל עז
אסטרולוגיה סינית – מזל קוף
אסטרולוגיה סינית - מזל תרנגול
אסטרולוגיה סינית – מזל כלב
אסטרולוגיה סינית – מזל חזיר
סוס
עז
קוף
תרנגול
כלב
חזיר
חברות
ממש לא
חברות
מעולה
ככה ככה
ממש לא
נחש בהתאמה זוגית לשאר המזלות
אסטרולוגיה סינית – מזל עכברוש
אסטרולוגיה סינית – מזל שור
אסטרולוגיה סינית - מזל נמר - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
עכברוש
שור
נמר
חברות
מורכב
ממש לא
אסטרולוגיה סינית – מזל ארנב
אסטרולוגיה סינית – מזל דרקון
אסטרולוגיה סינית - מזל נחש
ארנב
דרקון
נחש
ממש לא
מעולה
ממש לא
אסטרולוגיה סינית – מזל סוס
אסטרולוגיה סינית – מזל עז
אסטרולוגיה סינית – מזל קוף
סוס
עז
קוף
חברות
ממש לא
חברות
אסטרולוגיה סינית - מזל תרנגול
אסטרולוגיה סינית – מזל כלב
אסטרולוגיה סינית – מזל חזיר
תרנגול
כלב
חזיר
מעולה
ככה ככה
ממש לא

מזל נחש והיסודות

בנוסף ל-12 החיות באסטרולוגיה הסינית קיימת גם החלוקה ל-5 יסודות על פי הפילוסוף צ'ו יין. כמו החיות גם היסודות מתחלפים כל שנתיים ועל כן לכל חיה אסטרולוגית מתחלפת נהוג להצמיד גם את יסוד הטבע. כך שהמזל באותו היסוד חוזר פעם ב-60 שנה.
 
היסודות מוספים לכל חיה אסטרולוגית אפיון נוסף בהתאם למשמעות כל יסוד.
אסטרולוגיה סינית - יסוד מתכת - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
נחש מתכת

(1941, 2001)
המתכת היא היסוד הבולט יותר, הנוצץ כמו המתכת עצמה, לנחשים יש עוצמה משלהם אך הם בדרך כלל מעדיפים לפעול עם עצמם ובשביל עצמם, מקסימום בשביל הקרובים אליהם. כשיסוד המחתכת מתחבר עם הנחש יפתחו אלו הנולדו בשנה זו תכונות מנהיגות ויוצאו את הנחש טיפה מתוך האזור הבטוח שלו. אל לשונו החדה של הנחש נכנסת עכשיו גם החוצפה ומידה מסוימת של יהירות כיאה לתכונות המתכת.

אסטרולוגיה סינית - יסוד מים - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
נחש מים

(1953, 2013)
נחשי המים אוהבים ללמוד ולהשכיל, בעלי אהבה לתרבויות שונות וארצות רחוקות, סבלנים רגשית יותר משאר הנחשים ויעדיפו טיפוסים דומים להם בסביבתם הקרובה ויעריכו יושרה, הגינות ונאמנות והם גם יספקו זאת בתמורה מכיוונם.

אסטרולוגיה סינית - יסוד עץ - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
נחש עץ

(1965, 2025)
לנחשי העץ יהיו מבחר רב של חברים ומכרים, הם אוהבים תקשורת ומעדיפים להוביל את מהלכי השיחה בעיקר אם זה לתת עצות לאחרים, למרות זאת נחשי העץ יהיו המסתוריים ביותר מבין שאר הנחשים ועל כן ישתדלו לא לחשוף את עצמם אלא את האחרים בשיחה, יתנהלו במידה מסוימת של סודיות ואף מסוגלים הם לנהל קשרי אהבה רק על בסיס המסתוריות והמורכבות שהקשרים מביאים עמם.

אסטרולוגיה סינית - יסוד אש - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
נחש אש

(1977, 2037)
יסוד האש הוא גם היסוד המזוהה עם הנחש אך על אף שהאש מזוהה עם התכונות המוחצנות, הנחש עצמו פועל כלפי פנימה, השילוב בין השניים נותנים לנחש אופי יותר מוחצן אך עדיין כזה השומר סודות, הנחש שבדרך כלל שומר על איפוק אלגנטי יהיה כאן יותר מהיר לשון, הערותיו שגם ככה לא עוקצניות יקבלו עם האש תוספת של חוסר טקט. נחשים אלו אוהבים את אור הזרקורים אך לא תמיד יוכלו להתמודד עמו ועל כן יעדיפו להיות לצד בני זוג שלהם מקצועות או תפקידים בקדמת הבמה, במקום זה יהיו המוח והכח המזיז את בני זוגם קדימה.

אסטרולוגיה סינית - יסוד האדמה - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
נחש אדמה

(1929, 1989)
יסוד האדמה מכניס מידה הגונה של רוגע לנחש, זהו יסוד הפועל בצורה גשמית, איטית והרמונית, הנחש על אף יכולותו להיות במרכז העניינים מזוהה עם צד היין ביין-יאנג ועל כן בבסיסו הוא מזל מופנם, במפגש עם יסוד האדמה נחש זה יעריך את חשיבותה של מסגרת יציבה, של בית חם ותומך, יהיו מסוגלים לעבוד גם במקצועות אפרוריים או בעבודת כפיים כל עוד עבודתם מבטיחה להם אופק תעסוקתי יציב. נחשי האדמה אינם ידועים ביכולתם הרגישה לסובבים אותם, הם מסתכלים קודם כל על המטרה ובשמירה על עצמם לפני שהם מסתכלים על האחר.

ועוד כמה דברים טובים...

פרסומת

תומר גילת

מנהל ועורך ראשי באתר לאב און, עוסק באסטרולוגיה ומיסטיקה משנת 1999, כתב דיגיטלי באתרי מיסטיקה, מוזיקה ותרבות עכשווית. מנהל קראייטיב ועיצוב מוצר, צלם מוזיקה ואומן.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button