זוגיות

שגרה זה רע? איך שומרים על זוגיות טובה

אני בפנים כבר עשרה חודשים וממשיכה לספור, כן אני במערכת יחסים זוגיות מוצלחת. נכון יש רגעים מדהימים, וחלק סתם טובים, אבל זה עובד.
ככל שהחודשים עוברים איתם גם אנחנו עוברים למוד הטרנינג הביתי שלנו, שזה נחמד, אבל מידי פעם אני והשיגרה נכנסים למריבה לא ברורה, יש פיצוצים, יש עירעורים ואף פעם זה לא נגמר טוב, אז מה עושים ??? איך גורמים לקשר טוב להיות מעולה למרות הזמן, הנוחות והשגרה לפרוח …

קודם כל תנשמו ותשאלו את עצמכם האם זה באמת ??? תוודאו שלא סתם יום רע בעבודה, או קצת חוסר ביטחון שלכם. תעשו קצת סדר בבית ותראו שהשיגרה שלכם היא דווקא דיי כיפית, שהיא נוחה בצורה טובה, שהיא בריאה, ורק אז תיגשו לעניין.

אם אתם רוצים משהו, תבקשו. חסר לכם משהו, אל תרמזו, תגידו. אתם רוצים קצת יותר חום שאתם מגיעים הביתה תאותתו, אנחנו לא שקופים , לא כולנו יצירתיים, כל אחד נותן איך שהוא יודע, והצד השני לא יכול לדעת למה אתם זקוקים בדיוק ברגע הזה. תתקשרו .

אל תשאלו איך עבר היום שלך למה? כי שיחה לא תצא מזה, זה יהיה סתם העברת נתונים של בסדר, איך שלך ? ותגרום לתחושה של ריקנות, רוצים לדבר תבואו עם נושא שיחה עם מיץ. תתעניינו באמת, תשאלו שאלות, תקשיבו.

אל תשכחו מה גרם לכם להתאהב אחד בשנייה. תסתכלו על מי שעומד מולכם, אבל תסתכלו טוב, ובראש תמנו את כל הסיבות שאתם ביחד, החל מחיצוני המשיכו לפנימי וסיימו שאיך הוא גורם לכם להרגיש, עד אמצע הרשימה מבטיחה לכם חיוך מאוזן לאוזן, ופרפרים בבטן.
זוגיות טובה גם לאחר שגרה

תצאו לבלות. תלכו ולא לאותם המקומות שאתם רגילים, תגוונו, תסעו, תטיילו, לפחות פעם בשבוע. תשימו טלפונים על שקט, תחזיקו ידיים, גם אם זה מוזר בהתחלה, פשוט תהנו אחד מהשנייה .

לפעמים אנחנו נוטים לריב בלי סיבה ממשית, זה יכול להתחיל ממשהו קטן ולהתלקח במהרה, עצרו את זה שם, קחו פסק זמן, תזכירו לעצמכם שכל מה שנאמר ברגעי כעס, לא מכוון לפגוע, תחזרו אחורה ותנסחו אחרת, תקשרו אחרת, ואז שחררו את זה, ברגע שרבתם על זה פעם אחת איבדתם את הזכות להשתמש בזה שוב.

תהיו מעודדים צמודים. כל אחד צריך מישהו שמאמין בו ועדיף מישהו שמכיר אותו כל כך טוב כמוכם, תנו להם להרגיש שאתם בפינה שלהם, תעזרו להם , תתמכו , תדחפו שצריך.

תגידו תודה. על הדברים הקטנים, על העזרה, על ארוחה או הפתעה, תראו להם שאתם רואים את מה שהם עושים עבורם.

תיגעו והרבה. אל תכנסו הביתה מבלי נשיקת שלום, להתראות ולילה טוב, תלטפו תחזיקו ידייים, תשבו צמוד, תקבעו עיסוי מידי פעם, ותיזמו סקס, וכמה שיותר.

אל תקחו את הצד השני כמובן מאילו, אל תנסו לשלוט בהם או בסיטואציה, זכרו שהם איתכם מבחירה, תחמיאו. תגידו להם איך אתם מרגישים כלפיהם, אל תניחו שהם כבר יודעים, תגידו להם מה הם גורמים לכם להרגיש, ולעיתים תכופות.

המדענים הכי גדולים עדיין מנסים להבין גברים, נשים ומערכות יחסים. הכל מורכב כל כך, ותלוי בכל כך הרבה משתנים פנימיים וחיצוניים, כל יום אני לומדת משהו חדש, על עצמי, על הבן זוג שלי, יש ימים שאין לי מושג, מכלום. שאני דיי לא מבינה מה קרה שם, ומה הציף את זה, אבל ככה אנחנו, לא מושלמים, ועל מערכת יחסים עובדים. שיש מקום בקשר ובסיס טוב, שום שיגרה לא תוכל להרוס. שאכפת לכם מהצד השני אתם תעשו הכל על מנת לגרום להם להיות מאושרים.

פרסומת

אביטל פרץ

חיה בבועה התל אביבית כבר יותר מידי זמן, חולמת לכבוש את העולם יעד אחד כל שנה, תולעת ספרים בלי משקפים ומשתתפת קבוע בסדנאות ומפגשי כתיבה יוצרת. פירסמה בעבר בבלוגים אינטרנטים ועומלת על הוצאת ספרה הראשון.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button