מוזיקה רומנטיתשירי אהבה ישראלים
מאמרים חמים

אוסף שירי אהבה – אינדי ישראלי

ערוץ מוזיקה און ליין - אוסף שירי אהבה - אינדי ישראלי עם סיון טלמור, עמיר לב, תומר ישעיהו, עלמה גוב, גבע אלון, עדי אולמנסקי ורבים אחרים

ערוץ מוזיקה און ליין – שירי אהבה – אינדי ישראלי

אז איך אנחנו מגדירים מהי מוזיקת אינדי? בעבר זה היה די פשוט לשרטט גבולות גיזרה, כל אומן המוציא אלבומים ושירים לא דרך חברות התקליטים המסורתיות, הוגדר כמוזיקאי עצמאי (Independent) או בקיצור indie.

היום כשחברות התקליטים ירדו מכוחן ואנשים כבר פחות צורכים אלבומי מוזיקה אפשר להגיד שאומנים שאינם נמצאים במיינסטרים יכולים להיחשב כאומני אינדי ובעיקר אם היצירה המוזיקלית שלהם אינה מחפשת בהכרח להתחבב על כלל האוכלוסייה ויותר מתקמדת בצורך לביטוי אומנותי או ברצון להעברת מסרים.

בישראל תמיד הייתה מוזיקת שוליים ואומני אינדי, אלו שפעלו לצידי המוזיקה שהושמעה ברדיו, לדוגמא להקות הקצב שפעלו במועדונים ברמלה בשנות ה-70, אבל לעומת זאת המוזיקה המזרחית שבמשך עשורים פעלה בשולי המוזיקה הישראלית נחשבת יותר כמוזיקה עדתית המשתייכת לז'אנר מוזיקת העולם, מוזיקת האינדי לא מאופיינת בהכרח בז'אנר מוזיקלי אחד ויותר בתפיסה העצמאית שלה והלא ממסדית.

סצנת האינדי בישראל החלה לפעול בסוף שנות ה-90, בדיוק בתקופה שמוזיקת הרוק הפכה למיינסטרים ולהקות כמו "איפה הילד", "מוניקה סקס" ו"מופע הארנבות של ד"ר קספר" היו אלילי הנוער של העשור. אז היו גם כאלו שניסו אחרת, להקות ואומנים כמו "ריר", "רעש", עמיר לב, "הפה והטלפיים", "סאבווי סאקרס" וכמובן "נושאי המגבעת" שויתרו על הקשר בין פופ לרוק ופשוט יצרו מוזיקה נטו בשביל להעביר מסר, לבטא את עצמם בצורה האומנותית ביותר וללא פשרות.

בעשורים האחרונים מוזיקת המיינסטרים השתנה ללא הכר, הרוק פינה את מקומו למוזיקת פופ דאנס קלילה והמוזיקה המזרחית שפעם הייתה בשוליים מצאה את נוסחת הקלילות המנצחת והפכה אף היא לסגנון השולט ברשימות ההשמעה, כך שכמעט כל ז'אנר מוזיקלי שאינו עומד בסטנדרט הפופ-מזרחית-דאנס נדחק את השוליים ואל סצנת האינדי הישראלית שהתרחבה בהתאם.

למזלנו יש לא מעט מועדוני הופעות כמו הבארבי, לבונטין 7, אוזןבר, הצוללת הצהובה ואחרים שנותנים כל ערב במה לאומני האינדי הישראלים, אליהם כמובן נוסיף את פסטיבל האינדינגב שכבר יותר מעשור וחצי מפגיש את טובי המוזיקאים בסצנה גדולים כקטנים פעם בשנה לסופ"ש אחד מדברי עמוס במוזיקה.

אוסף שירי האהבה שלנו מתמקד הפעם בסצנת האינדי הישראלי, ועל על אף ריבוי האומנים הפועלים בסצנה לא היה פשוט למצוא שירים העוסקים בנטו אהבה, ראשית רבים האומנים הישראלים שפועלים ושרים באנגלית, שנית, נושאים כמו אהבה ורומנטיקה הם לרוב נחלתם של השירים הנמצאים במיינסטרים, אומני האינדי יעדיפו על פי רוב לכתוב על נושאים קצת יותר חתרניים או לבטא את עצמם ביצירה מוזיקלית המושכת לכיוון הרוק ולא בהכרח בלדות רוק.

ובכל זאת, לאחר חיפושים מרובים הצלחנו למצוא כ-25 שירי אינדי ישראלי העוסקים באהבה ללא פילטרים, באוסף ניתן למצוא מוזיקאים מסצנת הרוק כמו רועי פרייליך, אלג'יר ואיתי זנגי, אומני פולק כמו תומר ישעיהו, עמיר לב וגבע אלון. יוצרות אישיות כמו ענת מושקובסקי, דניאל רובין, סיון טלמור ואיה זהבי פיילגלין, אומני אוונגדר כמו טוניק קלוניק, טראפ של עדי אולמנסקי (ושיר האהבה היחידי שהיא כתבה בעברית) ואפילו כמה קאברים מיוחדים כמו "נשקי אותי" בביצוע עינב ג'קסון כהן (במקור סיון שביט) ו"ימי הפרח והאהבה של קורין אלאל בגירסת כיסויי יפיפייה של עומר מושקוביץ.

אהבתם? בקרו אותנו גם בערוץ שלנו ב-Youtube

רשימת שירים באוסף שירי אהבה – אינדי ישראלי
תומר ישעיהו – שיר של קיץ
ענת מושקובסקי – אין עוד מלבדה
למהלא ואיה זהבי פייגלין – בא לי להיות איתך
רועי פרייליך והמתוקים רצח – זאב זאב
סיון טלמור – חוף
ליילי – בייבי
עדי אולמנסקי – באושר ובעושר
דניאל סאן קריאף אהוב אותי
ניר שלמה – חלומית
רונה קינן – מבול
עלמה גוב – אל תמהר
טוניק קלוניק – היה לנו מן משהו
איתי זנגי – שיר להווה
אלג'יר – אני צריך אותך
אלון עדר ולהקה – אישה שלי
מיה יוהנה – שמיים
דניאל רובין וגיל בר הדס – לאהוב בענק
עוזי נבון ומכרים – נסיכה
עמיר לב – פעם בחיים
עינב ג'קסון כהן – נשקי אותי
עומר מושקוביץ – ימי הפרח והאהבה
דוד לביא ואביגיל קובארי – היכון הכן מתגעגעים
גבע אלון – בא הביתה

פרסומת

Love on

לאב און - המגזין למיסטיקה רומנטית - אסטרולוגיה, נומרולוגיה, אסטרולוגיה סינית ומאמרי מיסטיקה. אוספי מוזיקה רומנטית ומדור יחסים מורחב. המגזין פועל מ-2010 עם מאמרים וכתבות ייחודיים לאתר שנכתבו בידי מיסטיקנים, מאמנים אישיים, עורכי מוזיקה, יועצי אופנה וזוגיות.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button