קורס אסטרולוגיה

ונוס ו-12 הבתים במפת הלידה

מה תפקודו של ונוס במפת הלידה האסטרולוגית שלנו? איך הוא משפיע על 12 הבתים האסטרולוגים ועל המפה האסטרולוגית כולה.

ונוס כוכב היופי והאהבה, מיקומו שני לשמש לאחר מרקורי, כמו מרבית כוכבי הלכת במערכת השמש שמו של הכוכב נגזר משמה של האלה הרומאית ונוס, אלת היופי והאהבה. ונוס מייצג כמו סמלו האסטרולוגי גם את הצד הנשי במפת הלידה (לעומת מארס שמייצג את הגבר) ובעקבות גם גם את הבית הפיזי, הרכוש והנכסים (לעומת הגבר שיצא לקרב "להביא אוכל הביתה).  המזלות המזוהים עם ונוס – שור ומאזניים מייצגים אף הם את הרצון באסתטיות ובהרמוניה בעוד השור דואג לבית פיזי וקרקע יציבה ומאזניים עובד על השותפות למלא את הבית.

את מפת הלידה עצמה נהוג לחלק כמו 12 המזלות גם ל-12 בתים בהקבלה ל-24 שעות היום כאשר כדור הארץ נע ללא הרף ומשלים סיבוב שלם ב-24 שעות, כלומר שעתיים לכל בית במפה ולכל מזל השוהה בה.

ונוס ושאר גורמי השמים במפת הלידה ממוקמים בכל מזל בהתאם לזמן שהייתו בו אך כל מזל עצמו נמצא בבית מארח למשך שעתיים עד השלמת הסיבוב השלם לאחר יום וכך במקביל ונוס יתארח אף הוא עם המזל בו הוא שוהה בכל בית למשך שעתיים.

כאשר בית מסוים יארח את כוכב ונוס אנו נצפה הדגשה של הרמוניה ורומנטיקה וכן הדחף לחפש יציבות ארצית בהתאם לתפקודו של נושא הבית, כך לדוגמא אם ונוס תתארח בבית 10 – בית העבודה, בעל היבט זה יפגין צד רגיש והרמוני בגישתו לעבודה, הוא יעדיף תוצר יפה ואסתטי על פני נתונים יבשים ויוכל לבטא את עצמו בצורה הטובה ביותר שהוא יעסוק בתחום האומנות, בדגש על עיצוב פנים.

כאמור, יש לקחת היבט זה בתוך מערכת ההיבטים השונים של המפה ולשכללו בהתאם, האם ישנם גורמים המעודדים היבט זה או מתנגדים לו, מה סך הכוחות ועד כמה ההיבט הזה נמצא בודד במערכה ויכול באמת להשפיע.

ונוס במפת הלידה בחלוקה לבתים:

ונוס בבית 1

היבט זה ידגיש את האדם בעיני אחרים כחינני, סימפטי, רגיש ולעיתים חולמני.

ונוס בבית 2

ונוס השולט על מזל שור ועל כן גם שליטו של בית 2, בית הרכוש, הנכסים ואיתם הרצון להרמוניה שלווה ויופי. מיקומו של ונוס בבית זה ידגיש צרכים אלו וגם ייתן טאצ' רגשי בעת קניית רכוש לעיצוב הבית.

ונוס בבית 3

היבט זה ידגיש את הפן התקשורתי באופי כאשר הוא מושפע מרומנטיקה ורגש ועם קורטוב של חלומיות והרמוניה. היבט טוב למשוררים או סופרים מהסוגה הרומנטית.

ונוס בבית 4

היבט זה יוסיף היבט רגשי והרמוני לצד המשפחתי, חשוב לבעליו לשים דגש על מערכות יחסים קרובות ומאוזנות עם בני משפחתו, גם ביתו הפיזי יהיה מקום חמים ומזמין המשרה ביטחון ומעוצב בטעם טוב.

ונוס בבית 5

היבט זה של יופי והרמוניה ממוקם בביתו של האריה, בית האהבה והתשוקות, מיקום כזה של רגש ורומנטיקה במקום שכבר מלכתחילה בכיוון יהפוך את בעליו למלא תשוקות ואהבות לחיים וכזה החי בשביל רומנטיקה.

ונוס בבית 6

היבט העוזר לאדם להתמודד ביתר קלות עם מטלות היום יום. ונוס המושך לכיוון שלווה והרמוניה יביא איתו גישה חיובית, המוצאת את היופי והאיזון גם בכל אותן משימות המטרידות אותנו. היבט זה יחזק גם את הצד התקשורתי, יתבלו במתן עזרה לאחרים באמצעות חלוקת עצות ושלל טיפים לחיים הטובים.

ונוס בבית 7

ונוס המזוהה עם מזלות מאזניים ושור מתארח בבית אידאלי, ביתו של המאזניים, מערכות היחסים והשותפויות. וכיאה לכך מדגיש את הצורך בביצוע משימות במשותף, את קיומו של קשר זוגי כמערכת יחסים מאוזנת בין שני גורמים ובכללי, הוספת נעימות והרמוניה בסיטואציות בין אנשים.

ונוס בבית 8

בית העקרב, בית התשוקות המיניות מארח את כוכב האהבה והיופי, החיבור בין השנים ברור, טוטליות רגשית, תשוקות עמוקות, רומנטיקה מעורבבת עם מין. צורך בקשרים רציניים, ארוכי טווח ומלאי עומק רגשי לעיתים גם עם סחיבת משקעים מהעבר או יצירת חדשים בהווה. 

ונוס בבית 9

מיקום זה יעיד על עניין באומנות או תחומים דומים העוסקים בשילוב של רגש עם אסתטיקה. אם זה בדרך של תחביב, צבירת ידע או כהשפעה על תחום העיסוק העיקרי. ונוס שמביא איתו את ההרמוניה והאסתטיקה יעריך את הצד היפה בחיים, את הגיוון הרב שיש לעולם הזה להציע ואת החופש לטעום מהכל. חופש שאגב יהווה תמיד מכשול במערכות יחסים ובעיקר אלו אשר הצד השני צריך יותר משותף לא בייתי במיוחד.

ונוס בבית 10

מיקום זה יעיד על אנשים האוהבים לעבוד מתוך רגש וחשוב להם להציג תוצרים יפים ואסתטיים, בדרך כלל זה עובד הכי טוב לאנשים העוסקים באומנות על סוגיה אבל גם ההיבט הזה גם מגיע בדרך ההתנהלות גם לאלו שבחרו תחום עיסוק עיקרי פחות יצירתי. 

ונוס בבית 11

היבט המחזק את הצד ההומני באופי, את הצורך הרגשי להשקיע למען אחרים, למען קידום מטרות חברתיות גדולות ועל כן ייתכן גם השתייכות לארגונים חברתיים או פעילויות התנדבותיות. 

ונוס בבית 12

היבט לא קל כאשר ונוס בסוג של נסיגה כאשר היא מגיעה לבית 12 שמאופיין בעיקר כבית החרדות הפחדים והחלומות. אמנם הרומנטיקה בעיצומה, אבל מתלווים אליה גם תחושות של בלבול ושאלות לגבי רגש וייצר אהבה. 

פרסומת

תומר גילת

מנהל ועורך ראשי באתר לאב און, עוסק באסטרולוגיה ומיסטיקה משנת 1999, כתב דיגיטלי באתרי מיסטיקה, מוזיקה ותרבות עכשווית. מנהל קראייטיב ועיצוב מוצר, צלם מוזיקה ואומן.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button