אסטרולוגיהמיסטיקה

מזל דלי – התאמה זוגית אסטרולוגית

מזל דלי - מאפיינים עיקריים

איכות

קבועה

יסוד

אוויר

כוכב

אוראנוס

צבע

כחול

קריסטל

אקוומרין

תכונות חיוביות

מקוריות, חכמה, אמון, נימוסים ואדיבות, עצמאות

תכונות שליליות

קיבעון, עקשנות, הסתגרות, התנשאות, חוסר פרקטיות

בני המזל מלווים באופי ייחודי על אף שאם תשאלו אותם הם לא יאהבו שמתייגים אותם ואת האחרים בהגדרות אופי. הדליים לעתים נתפסים מהצד כמרחפים, מוזרים אשר לכאורה חסרי שליטה על עצמם, אך מי שזוכה להכיר את הדלי מקרוב, מגלה כי בן מזל זה למעשה מאוד יציב ורציני אך בעולם ההגיוני שהגדיר לעצמו. למזלות הדלי אסופה של קודי התנהגות אותם הם ניסו ואספו לאורך השנים ועל כן הדרך לליבו של הדלי היא בהבנה וסיגול חוקיו.

הדליים כמזל עצמאי ולעתים מנותק חברתית מפתחים לעצמם עם השנים סגנון חיים עצמאי לחלוטין ומתקשים לצמצמו לטובת קשר רגשי, על כן מחפשים לעצמם בן זוג עצמאי כמוהם המסוגל לתת לדלי את החופש לו הוא זקוק.

כמזל חברתי ממהרים הדליים לפסול בני אדם אשר נתפסים בעיניהם כבעלי יכולת פגיעה מכוונת בזולת, הדליים זקוקים בקשר זוגי שותף בעל הגדרות חברתיות ורצונות חיובים ורצוי גם כאלו הדומים בצורה מדויקת לאלו שלו או לא נופלים ממנו.

רוצים מפת לידה אישית?

נסו את מחשבון האסטרולוגיה שלנו

מזל דלי - התאמה זוגית אסטרולוגית

sign-bt-ariesמזל דלי בזוגיות עם מזל טלה
ציון : 7.5

למה כן
הטלה והדלי מזלות אופטימיים, מוחצנים, שניהם אוהבים את הסביבה החיצונית ותקשורת בין אנשים, שני המזלות דוגלים ביושרה ואינם סובלים גילויי ערמומיות בעיקר כאשר הם נתקלים במעשיי עוול מכוונים.
הדלי מביא רעיונות מקוריים והטלה בעל יכולת לבצע אותם ביחד נוצר צוות דינמי של מחשבה מקורית ועשייה אפקטיבית.
שני המזלות עצמאיים המעריכים את החופש שלהם ושל בן זוגם ואינם קנאים מטבעם.

למה לא
הדלי מזל שתלטן, יש לו מערכת חוקים שאל למי שיפר אותם, הטלה אינו אוהב מרות ואוהב לעשות דברים בדרך שלו גם היא מבולגנת לפעמים.
הדלי מביא רעיונות מקוריים לשולחן אך לא בהכרח ברי ביצוע, הטלה מתקשה לבצע כאשר הדברים לא ממשיים או כאשר הוא מרגיש שאינם רעיונות טובים.
הטלה יכול להיות חוצפן בדרך הדיבור הישירה שלו, הדלי מתקשה לעיתים לקבל את הנמהרות של הטלה ואת עודף הדומיננטיות שהוא מפגין בחברה.
הדלי אוהב לדבר לעומת זאת סבלנותו של הטלה קצרה, הוא מעדיף לפעול ויכול לראות את הדלי כאחד שרק מדבר ולא מבצע.

במיטה

סביר, הטלה אוהב המין יאהב את הגישה הייחודית של הדלי אשר תמיד יכול להפתיע, רק מה לא תמיד ההפתעות של הדלי יוצרות משיכה מינית בכלל ואצל הטלה בפרט.
הלהט והאינטנסיביות של הטלה לא עומדים בקנה מידה שווה לדלי אשר אינו תופס את המין כהכרחי לקיום כמו שהטלה רואה בכך.

sign-bt-tarusמזל דלי בזוגיות עם מזל שור
ציון: 6

למה כן
שני המזלות לא ממש מדברים באותה שפה, אך מכיוון ששניהם מזלות קבועים הם לוקחים את החיים ברצינות עם הרבה אחריות עצמית למעשיהם. אם שני המזלות לומדים להכיר את השוני בין אחד לשני ולאמצו יוכל הקשר להתקיים עקב הערכה הדדית רבה.

למה לא
שילוב בין אוויר לאדמה, שני יסודות שבטבע לא נפגשים, וגם בגלגל המזלות לא מעידים על שילוב אידאלי, בעיקר ששני המזלות, השור והדלי הם מזלות בעלי איכות קבועה, השור מקובע במקומו על האדמה והדלי במיקומו באוויר, שני המזלות מגדירים כל אחד בדרכו את תפיסת מציאותו ואינם זזים בקלות מעמדותיהם או מתגמשים בהתאם לסביבה, נוסיף לזאת את מרכיב תפיסת המציאות השונה ונקבל קשר שלא יחזיק מעמד לאורך זמן. השור יראה את הדלי כמוזר מדי, לא מציאותי ולא פרקטי והדלי יראה את השור כמשעמם, חסר דמיון וגשמי מדי. השור מחפש קשר יציב והדלי נתפס בעיניו כחופשי מדי וחסר מחויבות.

במיטה
לא אידאלי. השור לוקח מין ברצינות כחלק מאקט האהבה, אוהב רכות ונוחות גם במיטה. הדלי לעומתו מתייחס למין כמשימה מעניינת שיש לעשות, אקט האהבה לא בהכרח קשור למעשה המין מבחינתו וזה מקלקל קצת לשור. לעומתו יראה הדלי בשור כמקובע מדי במיטה וחסר הרפתקנות.

sign-bt-geminiמזל דלי בזוגיות עם מזל תאומים
ציון: 9

למה כן
שילוב של שני מזלות אוויר בעלי תפיסה מחשבתית דומה ואיזון טוב בין איכויות – האיכות הקבועה של הדלי אל מול האיכות המשתנה של התאומים. הדלי הוא המזל היציב מבין השניים, יש לו דעות קבועות ורצונות ברורים, הוא אינו זז מעמדותיו בקלות, לעומתו התאומים גמיש, מתאים את עצמו לסביבה ומקבל את תפיסתו של הדלי כשלו. שני המזלות אוהבים חופש ואינם קנאים אחד כלפי השני. לשניהם תפיסה חברתית דומה ובמרכזה הקבלה של השונה מהם ללא התנשאות מצידם.
לשני המזלות צורת חשיבה דומה והתאמה בצורת התקשורת המעודדות פתיחות. התאומים משתמש בדלי כעוגן ומקור ליציבות ואילו הדלי אוהב את הקלילות והספונטיות של התאומים אשר בהם הוא משתמש כדי להשיג מטרות נוספות אשר גם הדלי וגם התאומים נהנים מהם במשותף.

למה לא
התאומים נוטה להתפזר יתר על המידה ולעיתים גם להיות מושפע מאנשים אשר הדלי לא מקבל את תפיסתם ומהותם. הדלי אוהב להיות עצמאי ואין לו קושי במיוחד לבצע את משימותיו בעצמו, כאשר הוא משתף אותם עם התאומים ייתכן כי התאומים לא יוכל לעמוד בסטנדרטים הנוקשים של הדלי אשר יבחר לבצען בעצמו רק שלא יהיו אחרת מהמטרות אליהן שאף.
הדלי יכול להיות סגור במקצת לתאומים הקליל ויראה בעיניו כקשה מדי ולא גמיש, הדלי לעומתו יכול לראות את התאומים כאחד שאי אפשר לסמוך עליו עד הסוף וככזה שיותר מדבר מאשר עושה.

במיטה
נחמד, שני בני הזוג מגיעים מכיוון מחשבה דומה וגם במיטה יוכלו למצוא הרמוניה הדדית, במקרה הזה התאומים יראה כפעיל יותר עקב היכולת שלו להיות יותר דינמי וגמיש מהדלי. הדלי יחסית מקובע על מספר תנוחות, רעיונות או חוקים מיניים ומתקשה לשנות את הרגליו. שני המזלות יהנו במיטה ממין פתוח, קליל ותקשורתי ללא עקבות רגשיות.

sign-bt-cancerמזל דלי בזוגיות עם מזל סרטן
ציון: 6.5

למה כן
שילוב שלא מתרחש לעיתים קרובות, הסרטן והדלי לעיתים נפגשים על הדרך אך על פי רוב חושבים אחרת ופועלים במקומות שונים אחד מהשני, אך עם שני מזלות אלו יפגשו לקשר רומנטי אין ספק שיהיה זה קשר מיוחד ומלא הפתעות. הדלי האוהב מקוריות ודרכים מיוחדות לבצע דברים ימצא בסרטן שעולמו הפנימי עשיר קרקע פורייה לרעיונות חדשים. הסרטן מכיוונו יקבל מהדלי מבחר רב של זיכרונות, רעיונות ודעות מקוריות שאותם יוכל הסרטן לאסוף אל מגירות ראשו.
הדלי שחזותו החיצונית נראית לעיתים כלא יציבה, אך למעשה זהו מזל קבוע ויציב וככזה יש לו דעות ורעיונות מוצקים מלווים בהרבה אחריות, צד זה מתאים לסרטן המחפש אחר יציבות ביתית ויראה בדלי לאורך זמן כאחד שאפשר לסמוך עליו בהקמת המשפחה האידאלית.

למה לא
שילוב בין יסוד אוויר ליסוד המים, לא אידאלי במיוחד לקשר זוגי, העולמות של שני בני הזוג לא ממש נפגשים, הסרטן פועל על הקרקע, פועל בשיקולים רגשיים ואינטואיציות, מופנם, מעריך את הסביבה הביתית שלו ומעגלים חברתיים מצומצמים המורכבים מכאלו הקרובים לליבו. הדלי לעומתו הוא מזל שאוהב את החופש שלו, אוהב להיות פעיל באירגונים חברתיים, בסביבות גדולות אם אפשר, הוא יארגן אנשים לפעולה או ייקח שליטה על הפקת אירוע כזה או אחר וישמח מאוד אם בן זוגו יוכל לקחת חלק בתשוקותיו, הסרטן הולך בדיוק בכיוון הנגדי, יהיה לו קשה אם עודף החופש שהדלי דורש ועם רעיונותיו המוזרים והחדשנים כי הרי הסרטן מעריך דווקא את הגישה המסורתית, המוכרת והאהובה.
לדלי יהיה קשה לקבל את עודף הניתוח הרגשי של הסרטן ואילו הסרטן יתקשה לעכל את הניתוק הרגשי והקרירות שבה הדלי פועל.

במיטה
לא אידאלי, עולמות שלא נפגשים גם במיטה, הסרטן רגשי, אוהב מין מסורתי, חמים ומלא אהבה ופינוקים, הדלי לעיתים מקורי מדי בשביל הסרטן, מחפש לגוון, לא מונע מצרכים רגשיים ועל כן לא תמיד יהיה בקצב של הסרטן וכמובן הפוך, הדלי יראה בסרטן כמשעמם מדי במיטה וככזה שנכנס לעומק רגשי במקום שצריך פשוט ליהנות מהאקט עצמו.

מזל אריה - התאמה זוגיתמזל דלי בזוגיות עם מזל אריה
ציון: 7.5

למה כן
האריה והדלי נמצאים בגלגל המזלות אחד אל מול השני ועל כן גם נקראים מזלות מנוגדים/משלימים.  במפגש בין שני מזלות אלו יכול להיווצר קשר זוגי מעניין וייחודי אך כל זאת אם שני הצדדים מצליחים לקבל ולאמץ את אופיו הייחודי של כל אחד מבני הזוג. האריה האוהב דברים מיוחדים אשר נותנים לו הרגשה מלכותית, אוהב את אופיו של הדלי, את הדרך בה דברים לא שגרתיים מלווים את שגרת יומו של הדלי ואת רעיונותיו המקוריים. הדלי לעומתו מתקשה בתחילה לאמץ את האש הרברבנית המלווה את דיבורו של האריה אך אם הזמן מתגלה ליבו הטוב של בן האש וזה קונה את הדלי במהירות. הדלי והאריה יפעלו שניהם ממניעים טובים, יתקשו לפגוע במכוון בזולת ויעריכו מטרות דומות המושכות לכיוון צדק ויושרה, לשניהם חשוב החופש ולשני בני הזוג יש יכולת טובה לתת זאת לצד השני.

למה לא
קשר קשה ומורכב המתפתח לאט אך משיג בסופו של דבר תוצאות טובות אם הוא שורד. המפגש הראשוני בין אריה לדלי יכול ליפול בקלות בפליטת פה מיותרת של האריה, מספיק שזה יכניס יותר מדי אגו ויראה את עצמו כנעלה מעל אחרים וזה יוריד לדלי את כל החשק להמשיך להתרועע עם האריה. האריה חייב להוכיח לדלי (וזה לא פשוט) כי כוונותיו טהורות ודבריו הוצאו מהקשרם רק כדי להגיע לעמק השווה עם הדלי. קשר בין אריה לדלי יכול להצליח רק לאחר זמן ולאחר דרך ארוכה רצופת מכשולים. הדלי והאריה מזלות עקשניים ועל כן יתקשו להתפשר אחד כלפי השני וזאת גם עקב דרכי חשיבה שונות. הדלי יראה לאריה כלא ריאלי וככזה שלעיתים מגזים עם רעיונות שמייחודיים הפכו למוזרים. הדלי לעומתו יראה את האריה כמשעמם ועקשן ללא סיבה.

במיטה
סביר, אך לא יותר מדי, (לפחות לא בעיני האריה), הדלי מקבל את המין כדרך חיים, הוא אינו מונע מצרכים רגשיים יתר על המידה כאשר הוא נכנס למיטה, האריה לעומתו כולו רגש חם ולוהט, יתקשה לקבל לעיתים את הצנינות של הדלי. בהתחלה יוכל האריה להמשך לרעיונות המיוחדים של הדלי לעולמם המשותף במיטה אך האריה בסופו של יום אוהב את התנוחות שהוא סיגל לעצמו ועם הזמן יתקשה לעמוד ביצר הגיוון של הדלי ויאבד את הסבלנות.

מזל בתולה - התאמה זוגיתמזל דלי בזוגיות עם מזל בתולה
ציון: 7

למה כן
שילוב בין מזל בתולה למזל דלי יכול להוליד ידידות או שותפות טובה, הקשר ביניהם יהיה מאוד אינטלקטואלי, לשניהם יכולת תקשורת טובה, הדלי אוהב לדבר, הבתולה בגלל גמישותו יהיה פרטנר בעל יכולת הקשבה טובה, הדלי יביא רעיונות מקוריים, הבתולה יארגן אותם לביצוע פרקטי. בכלל שילוב של מזל קבוע (הדלי) עם מזל גמיש- משתנה (הבתולה) הוא שילוב טוב, הדלי יהיה יותר מקובע בדעתו עם עקרונות מובנים ודרך חיים ברורה, הבתולה יוכל להתגמש למטרותיו של הדלי ולהביא איתו את מוסר העבודה כשזה מגיע לביצוע.

למה לא
דיבורים זה דבר אחד, אבל כאשר נגיע לעולם הממשי, נגלה שבתולה ודלי נשארים יותר בקטע של תקשורת ופחות יסתדרו על מעשים. הבתולה יורד לפרטים, חשוב לו עולם מאוד פרקטי ויציב על אף שהוא אינו מצטיין בהכרח ביציבות ועל כן יצטרך בן זוג שיהיה יותר יציב ממנו הפועל על הקרקע, הדלי אמנם יציב, אך בעולם שלו, כמזל אוויר הוא מביא לקשר הרבה רעיונות מקוריים שלחלקן אין תמיד אחיזה בעולם הממשי, בנוסף הדלי אוהב את התמונה הגדולה, הדרך פחות חשובה לו העיקר שבסוף המטרה תושג, הפרטים הקטנים של הבתולה משגעים אותו ומורידים לו את יכולת המקוריות והדמיון המלווה את המזל. הבתולה יראה בעיניי הדלי כטרחן מדי, כחסר מעוף וככזה הנתפס למידע לא רלוונטי. הבתולה שאמנם ימשך לרצינות של הדלי יגלה לבסוף שהדלי נאמן יותר לדרך אחת שלא תמיד פרקטית, כעקשן מדי וככזה שרואה תמיד את עצמו צודק על אף שאין לו אחיזה ממשית בעולם המציאותי כמו שהבתולה צריך

במיטה
לא משהו – שני בני הזוג אמנם טובים בתקשורת אבל יהיה להם חסר את האמביציה להעביר את הדיבורים לתשוקה מינית, כאשר הם יגיעו למיטה הדלי יכול להיות מפוזר מדי ולא אחראי, הבתולה יהיה קפדן מדי ואסתטי יתר על המידה, דבר שיפריע לזרימה הקלילה של הדלי.

מזל מאזניים - התאמה זוגיתמזל דלי בזוגיות עם מזל מאזניים
ציון: 8

למה כן
שילוב מוצלח בדרך כלל שאם הוא צולח, מניב פירות עם הזמן. שני המזלות משתייכים ליסוד האוויר שזו כבר התחלה טובה, מזלות תקשורתיים בדרך כזאת או אחרת, המאזניים פעיל בסיטואציות חברתיות והדלי מביא את הערכים המוצקים, ישנה הרבה הבנה הדדית ועל פי רוב הם חולקים בתפיסות עולם וסטנדרטים דומים. הדלי כמזל קבוע יכול להפעיל בקלות את המאזניים שישמח לשתף פעולה ובמקביל יתרום בהשגת מטרות עקב קצב מהיר יותר, אקטיביות וגמישות חברתית.

למה לא
אז כן, זה נכון ששני המזלות שייכים לקבוצת האוויר אשר המילים "חברה" ו-"תקשורת" מאפיינים אותם אך יש הבדל תהומי בין התפיסה של הדלי לזו של המאזניים בכל הקשור להתנהלות חברתית. המאזניים הוא מזל הפועל במיטבו שהוא לא לבד, הוא שותף נאמן וחבר טוב כי מבחינתו סיטואציות בין שני אנשים ויותר הן הדלק לחייו, תפיסתו סוציאליסטית ולא מתנשאת והוא ימשוך על פי רוב להגיע לאיזון בסיטואציות חברתיות, גם לדלי ערכים סוציאליים גבוהים, אך עקב הגדרות יותר ספציפיות לגבי מותר ואסור הנובעות מאיכותו הקבועה של המזל, הוא גם יפעיל ביקורת גבוהה יותר כלפי הסביבה וכלפי עצמו, בסופו של יום הוא מעדיף לפעול לבד כי הדרך שלו תמיד תהיה טובה יותר והוא לא יתאכזב כך מהסביבה. הרצון דומה, הדרך שונה. המאזניים יהיה תמיד קליל מדי ולא רציני מספיק עבור הדלי ולהיפך, הדלי בעיני המאזניים יהיה ביקורתי מדי ולא זורם באותו קצב של המאזניים. בהיותו המאזניים מזל שמתחבר בקלות לסיטואציות יהיה אמנם למאזניים קל לזרום בהתאם לרעיונותיו של הדלי אך במהרה זה יהיה הדבר היחידי שהוא יעשה, יזרום ללא יוזמה, גם הדלי על אף שנוח לו שיש לו פרטנר זורם יחפש בשלב מסוים את הקונטרה, את הרצון של הדלי למקוריות וחדשנות מבן הזוג ולא רק שהוא מביא אותן לשולחן.

אלמנט נוסף שיש לשים דגש עליו הוא החיבור בין שני מזלות מאותו יסוד כהיבט ליסודות אחרים שלוקים בחסר. קשר של שני מזלות מקבוצת האוויר יהיה קשר עם יותר דיבורים ממעשים, הוא לפחות המעשים יהיו יותר בכיוון של קשרים חברתיים ועסקאות ופחות בקידום פרקטי, חוסר נוסף אופייני הוא ביסוד המים שיכול להשפיע על העומק הרגשי של הקשר, מצד אחד זהו קשר קליל יותר בלי קנאות יתר ועלבונות, אך מצד שני כל צד מרגיש בחוסר שלו אין בעצמו, צד שנותן יותר אמפטיה רגשית.

במיטה
סבבה. בני זוג עם תפיסות עולם דומות, במיטה תהיה זרימה טבעית, הדלי ימשוך לרעיונות מקוריים והמאזניים יזרום איתו על כך כל עוד הוא שם את החוש האסתטי טיפונת בצד. התקשורת הגבוהה בין בני הזוג תמצא את מקומה גם בין הסדינים ושניהם גם לא מביאים איתם יותר מדי מטענים רגשיים.
מה שכן, העדר מזל מים או מזל אש יכול לעיתים להוות חוסר מורגש יותר בהעדר תשוקות עמוקות ומיניות שמביאים מזלות האש והמים.

מזל עקרב - התאמה זוגיתמזל דלי בזוגיות עם מזל עקרב
ציון:
 6

למה כן
כי בסופו של עניין מדובר בשני מזלות יציבים, העקרב הוא המזל הקבוע של יסוד המים והדלי הוא מקבילו בעולם האוויר. מזלות שמתייחסים לחיים ולעצמם ברצינות, עם אחריות וסדר מסוים (גם אם הוא הגיוני רק להם), עם מנגנון שליטה עצמית ו-5 כריות אוויר. בקיצור שני הצדדים מעריכים את התכונות האלו אחד בשני וכאן כבר יש נקודות טובות לבניית קשר. יהיה גם משהו מאוד יפה בחיבור הזה בין העולם הפנימי של העקרב לזה המקורי של הדלי בשמיים, בעיקר אם לוקחים את זה לכיוון יצירתי, כן, כל הסימנים שם, זה הזמן לפתוח עסק ביחד. אבל באמת חוץ מזה. מבחינת הרגש זה יכול להיות חיבור מעניין, העקרב כמובן קיבל תואר מצטיין, אצל הדלי זה משתנה, בתכלס זהו מזל שאינו רץ על ציר הרגש כשייך למזלות האוויר אבל בהיותו המזל הקבוע במפה ואיתו גם ההתרחקות הסביבתית המגיעה מתוך עולם פנימי עמוק ועקרונות מוגדרים, דווקא משם יוכל הדלי להבין ביתר קלות את רצונותיו הרגשיים של העקרב. העקרב מצידו יראה בערכים החברתיים של הדלי ועקרונותיו כסיבה נוספת לתת בו אמון ואף לספוג כמה ערכים על הדרך כדי לשפר את עצמו.

למה לא
היתרון של שני מזלות קבועים החולקים תפיסות יציבות ואחריות דומות הן גם החיסרון הראשון שלהם, שני מזלות קבועים יכולים להיות עקשנים לא קטנים, בעיקר אם הם לא חולקים בראיית עולם דומה, נכון יש אמון ואחריות הדדית, אבל מה קורה שכל צד רוצה משהו אחר? מי זה שמוותר או משתנה? פה זה כבר נהיה יותר מסובך ואם אין מערכת מסודרת של כבוד עם ויתורים הדדים זה פשוט לא ילך. וממשיכים הלאה, החיבור הזה לא ממש הולך בין מזל מים (עקרב) לזה באוויר (דלי) ועוד שני מזלות עם עקרונות מוצקים ולא גמישים. הדלי השייך למזלות החברתיים של המפה בקבוצת האוויר תמיד יסתכל על הסביבה בעיניים אופטימיות, אמנם הוא רואה כל הזמן את אי הצדק החברתי שנעשה אבל הוא מאמין שלכולם מגיע יחס שווה, הרי בסוף כולם שווים כבני אדם, העקרב יותר חשדן כלפי הסביבה, בעל אינטואיציות גבוהות, הוא מרגיש את האנשים בקרבתו, מבין את יציריהם ואיתם גם הצדדים הפחות טובים, הוא זוכר אכזבות ונוטה לשחזרם במסקנות הסביבתיות.
הדלי אמנם מזל תקשורת ולא פעם תמצא אותו מדבר ארוכות על דברים שחשובים בעיניו, אך לעיתים תכופות תמצא אותו בשקט, ולא בגלל שהוא עסוק במחשבות שהוא לא מעוניין לחשוף, אלא בגלל שאין כרגע משהו מספיק חשוב לדבר עליו. (חלילה שישעמם את הצד השני), אצל העקרב כמובן זה ההיפך, מזל מופנם בגלל עומק פנימי, כל מילה, משפט או סיפור בדרך כלל נבחר בקפידה ונערך לפני הוצאתו לאור, העקרב יהיה יותר מחושב בתקשורת והדלי יראה זאת על פי רוב כאחד שיש לו יותר מדי מה להסתיר.
הדלי כמזל אוויר זקוק תרתי משמע לאוויר, הוא מעריך את החופש והעצמאות, משם מגיעים לו הרעיונות ושם הוא מרגיש משוחרר מספיק בשביל לתפוס שליטה על חייו. העקרב ששט לו בנהר רחב של מים על הקרקע מעדיף בן זוג שפועל בגובה דומה אליו, רצוי גם כזה שהוא קצת יותר גמיש, הוא מעדיף סביבה ביתית או כזאת בטוחה ומוגנת והדלי על אף הרצינות שבו וההבנה שזה גם משהו שהוא רוצה ומעריך לא יוכל להסתדר לאורך זמן אם צד ה"חופש" לא יקבל ביטוי קבוע ודומיננטי בחייו.

מזל קשת - התאמה זוגיתמזל דלי בזוגיות עם מזל קשת
ציון:
 8

למה כן
זהו חיבור מאזן, הדלי והקשת שניהם שייכים לחציון המזלות הגבריים, הדלי מזל קבוע בקבוצת האוויר והקשת כמזל משתנה בקבוצת האש. שילובים רומנטיים ואחרים בין מזלות אש ואוויר בדרך כלל מוצלחים יותר מאחרים עקב הערכה הדדית גבוהה. הדלי כאמור הוא מזל קבוע וחיבור אידאל בשבילו יהיה עם מזל גמיש יותר, הקשת כמזל משתנה יוכל להוציא את המיטב שבו בקשרים עם מזלות יציבים וקבועים יותר ממנו, יש כאן תרומה הדדית של צד מייצב אל מול צד מבצע, הקשת צד ומביא את האוכל הביתה והדלי כבר מכין ממנו רשת מסעדות. הקשת כמחפש הרפתקאות וחוויות חדשות יעריך את החוש למקוריות של הדלי, שניהם בעלי חוש צדק וצדדים סוציאליים דומיננטיים, ביחד יוכלו לצבור חוויות רבות ומגוונות ורצוי כאלו עולמיות עם חיבורים אוטנטיים לאוכלוסיות המקומיות.

למה לא
קשר שיוכל להניב פירות רק לאחר תקופת זמן, בתחילה הקשיים יהיו רבים יותר עד שהקשת ירכוש את אמון הדלי, אמנם הדלי מזהה ישר על ההתחלה כי הקשת בעל לב טוב ועל כן מתקבל בהערכה על ידי הדלי, אך כבר בצעדים הראשונים האי סדר של הקשת לא יעזרו לו לבסס אמון אצל הדלי. הקשת מכיוונו יראה את הדלי כטיפוס מיוחד שחשוב להיות איתו בקשר אך די מהר יגלה שהדלי נוקשה ואף תקיף מדי, הקשת כמזל גמיש מסתגל יותר למצבים בקלות מהדלי הקבוע שרק לאחר זמן יוכל ללמוד איך לנתב את יתרונותיו הרבים של הקשת לצורכיהם המשותפים.
המקצבים השונים אמנם מועלים, מארגנים בסוף איזון אידאלי, הדלי הקבוע לומד להיות קצת יותר גמיש והקשת לומד מצידו להתייצב יותר אך גם בקשר ארוך טווח שני הצדדים ירגישו מדי פעם שהם מעדיפים כי בן זוגם יהיה בקצב יותר דומה להם. הדלי רואה את הקשת כנמהר מדי, חסר טקט וכזה שמסתבך בכל דבר, ואילו הקשת יראה את הדלי כמרוכז מדי בעצמו וכן כעקשן עם יותר מדי עקרונות חקוקים בסלע, קר ולא רגיש מספיק.

במיטה
מעניין. הקשת אוהב מין, מגוון אם אפשר, הרפתקני, ספורטיבי, כל מה שאפשר להגדיר כשילוב של כיף עם פעולה גופנית, הוא מונע מתשוקות ואוהב להפגין אותם, מעדיף עוצמה וכח במיטה שעוזרת לו להוציא את האש הפנימית שלו. הדלי מחפש עוד דרכים מקוריות ליהנות במיטה, הוא אוהב שיש לו רעיונות טובים ומוכן לנסות דברים חדשים כל עוד אלו רעיונות שלו, במיטה הוא יהיה הצד היוזם יותר על אף שהקשת כמזל אש מספיק ישיר כדי לקחת את היוזמה בעצמו אבל שיש מזל דומיננטי כמו דלי ואחד שגם בא עם תוכן למיטה אז הקשת בכיף יזרום עם הדלי. הבעיות מתחילות במקומות הרגשיים השונים ששני בני הזוג נמצאים בו, בכל זאת אי אפשר להשוות את התשוקות של מזלות האש למזלות אחרים, מזלות האוויר שהדלי חבר נאמן בהם פחות מונעים מתשוקות ויכולים להיתפס בקלות כקרים מדי, הם בעלי לב טוב אבל פחות לוקחים ללב ולפעמים לקשת זה בדיוק מה שחסר ובעיקר שזה מגיע למיטה, מישהו שיהיה כמוהו – להבה גדולה של תשוקה בלתי מרוסנת.

מזל גדי - התאמה זוגיתמזל דלי בזוגיות עם מזל גדי
ציון: 6

למה כן
שילוב בין שני מזלות שבצורה כזאת או אחרת מושכים אל הכיוון הפרקטי והרציני. הגדי כמזל אדמה אקטיבי פועל על הקרקע תוך כדי שהוא מקדם את עצמו, מטרות ושאיפות. הדלי שייך למזל האוויר, וכבר מובן שהוא לא בדיוק מתנהל על הקרקע, אבל הוא גם מזל עם איכות קבועה, דלי הוא קודם כל טיפוס יציב, לעצמו אמנם, אבל מאוד יציב ויש לו לא מעט חוקים ומטרות באופן קבוע, מה גם שכשייך לקבוצת האוויר הוא לא מתנהל בצורה רגשית כמו מזלות האש או המים, כך שמזל גדי השייך לאדמה יוכל להיות שילוב טוב לקשר חזק שבו הדלי יוזם והגדי מבצע.

למה לא
יש פה נושא אחד מרכזי שהוא הסיבה למה המזלות האלו לא אידאלים כבני זוג, בדרך כלל מזלות סמוכים אחד לשני מכילים כמה עקרונות דומים אבל לא ממש בדיוק אותו הדבר וכמה עקרונות שהם ממש מנוגדים בתפיסה, לפעמים יש השלמה ואיזון אבל על פי רוב יש מתח קבוע בין שני הצדדים, כך גם המקרה עם הגדי והדלי. אמנם זה קשר של אמון הדדי והמון פרקטיות אבל המניעים של הגדי והדלי שונים אחד מהשני, הדלי כמזל אוויר שייך לקבוצה של מזלות אשר תקשורת וחברה מסמלת אותם, תפיסה סוציאליסטית יותר, כולם שווים, הם לא רואים בהכרח רגש אלא אנשים, מטרה להגיע לאיזון חברתי בסביבה הקרובה ורצוי אפ אפשר גם במקומות גדולים (ישנם לא מעט דליים שבוחרים את תחום העיסוק שלהם באירגוניים חברתיים או משהו שמערב הגדרה של "למען"). הדלי הוא הקבוע בין מזלות האוויר וככזה העקרונות החברתיים שלו מאוד מוגדרים ונוקשים ובל למישהו שישבור אותם, הוא יקבל על הראש וסיכוי גבוה שהדלי יתפוס ממנו מרחק. הגדי שייך לאדמה, מזלות שגם הם כמו האוויר לא מערבים רגשות רבים מדי בהחלטות, הם רואים מטרה וישנה גם יכולת לדרוך קצת על אנשים ואף על עצמם בדרך כדי להשיג את המטרה, זה משהו שהדלי לא מוכן לקבל. אמנם יש מטרה וחשוב להשיגה אבל לא במחיר של פגיעה חברתית. מהכיוון ההפוך התפיסה הזאת של הגדי מביאה אותו רחוק, הוא הרבה יותר על הקרקע וגם עובד הרבה יותר במשותף עם אחרים מאשר הגדי המקובע למעלה בשמיים, גם לו יהיה קשה לקבל את העקשנות יתר של הדלי על אף שהוא תמיד מעריך את הדלי מאוד (הערכה הדדית אגב) ולסיכום, חוסר עיקרי בקשר יהיה גם בעולם הרגש, פעולות יותר מדי מכניות, דיבור יותר מדי פרקטי וקר, שני הצדדים זקוקים ליותר רגש ובדרך כלל הם מקבלים אותו מפרטנרים אחרים.

במיטה
מתי? יש פה זרימה אחרת לגמרי, אחד זז על האדמה והשני בשמים, הראשון מחושב יותר ואיטי בצעדיו עקב כך, פרקטי ובעל טכניקות רבות והשני אוהב את הספונטני, הבלתי צפוי, המיוחד, המקורי, מהירות משתנה אבל כל עוד משהו קורה, הוא בטוח לא יחכה לגדי כדי שיצבור בטחון והערכה אליו, בא לו עכשיו ועכשיו זה קורה. והגדי לא מבין מה המהומה ולמה פתאום יש קערה של לגו ליד המיטה. מה שכן, שני הצדדים האלו לא מכניסים את העולם הרגשי לחדר המיטות, יש פחות עלבונות, זיכרונות וצלקות רגשיות, באים, עושים, נהנים, לפעמים פשוט זה מה שצריך.

מזל דלי - התאמה זוגיתמזל דלי בזוגיות עם מזל דלי
ציון: 8

למה כן
בראש ובראשונה בגלל הערכה הדדית, הדלי הקבוע בקבוצת מזלות האוויר אירגן לעצמו ספר חוקים שבעיקרם דרכי התנהגות ומוסר חברתיים, המזל הזה יציב על אף שמהצד נראה שהוא מרחף אך הוא פשוט יציב בעולמו שלו, לפעמים זה הרבה מעל גובה הקרקע, אם יש משהו שחשוב למזל הזה שהשותף שלו לקשר (ובכלל אנשים בקרבתו) יהיה בעל ערכים מוסריים דומים לשלו ושיש עוד דלי בסביבה האמון בין שני בני הזוג בשמים, שלא לדבר על תקשורת, אמנם לכל אחד מהם יש את הדברים המעניינים אותו אבל בגלל כבוד הדדי ישנו גם תהליך הפרייה משותף.

למה לא
וכרגיל יש את הנושא של שני בני זוג מאותו מזל, החוסר בתכונות ממזלות אחרים והתמודדות עם גירסה דומה-שונה שלך, במקרה הזה החוסר במזלות אש או מים יביא לקשר קרירות יחסית, הדלי והדלי ביחד יהיו מאוד קומוניקטיביים ויחלקו תפיסת עולם וחווית משותפות אבל תהיה בעיה של חוסר בתשוקה, מישהו צריך להניע ורצוי שזה יהיה מישהו מאש או מים. חוסר במזלות אדמה בנוסף יוכל להביא לעודף ניתוק, ישנה אפשרות של עידוד הדדי בהתנתקות מהעולם, גם ככה הדלי הוא עצמאי מאוד ואם יש בן זוג שזורם איתו זה בכלל יצמצם את הצורך שלו באחרים. ועכשיו מגיע הנושא של השכפול העצמי, מזל דלי הוא לא מזל קל, שהוא מגיע לסיטואציות חברתיות הוא בדרך כלל זורם ומשרה אווירה נעימה אבל בסופו של יום הוא מקובע ועקשן, דובק בעקרונותיו ומעדיף להיות זה שמדבר וקובע את הדרך. נכון שמפגש עם דלי אחר מוריד את המחסומים האלו של הדלי, אחת הסיבות המרכזיות לעקשנותו ועצמאותו כי הוא מאמין שאחרים יכשלו במשימה, וכאן מגיע דלי נוסף עם סטנדרטים דומים ויש אמון ויש גם פחות עקשנות אבל זה לא יהיה מספיק, מה גם שרצוי שתפיסות העולם של שני בני הזוג יהיו דומות כבר בתחילת הקשר, יהיה לשני הצדדים קשה לזוז משמעותית מעקרונותיהם לאורך הזמן.

במיטה
מעניין. יש פה מזל מקורי, כפול שתים אפילו, יש רצון לכיף, פחות משקעים רגשיים, אפשר לעשות שמח, יש אפילו אופציה לשני צדדים שתופסים יוזמה, אוהבי גיוון וטכניקות. רק מה, יכול להיות יותר מדי מכני או קר, יותר מדי דיבורים ופחות היסחפות אמיתית.

מזל דגים - התאמה זוגיתמזל דלי בזוגיות עם מזל דגים
ציון: 6

למה כן
חיבור לא שגרתי בגלל הבדלים תהומיים בין שני מזלות אלו, אבל עדיין ישנו משהו מאוד יפה שיכול להבנות לאורך זמן מקשר זה, בכל זאת מדובר בשילוב בין מזל קבוע (הדלי) לבין מזל משתנה (דגים), שילוב של יציבות ופרקטיות לצד גמישות ופיזור, ויש גם את הנושא הזה של הריחוף לכאורה של הדלי, היכולת שלו להתכנסות פנימית ושקיעה בעולם המחשבות שמהן מגיעים רעיונות מקוריים, הדגים שחי את הדמיון והחלומות, עם הריחוף הקל מהסוג שלו יהיה פרטנר נפלא להעשרה הדדית של העולמות הפנימיים של שניהם, מה גם שאם הדלי מגבש מכל זה מחשבה מסודרת ותוכנית פעולה, הדגים הוא זה שיכול לבצעה, אם הדגים מרגיש באיבוד שליטה, הדלי יהיה שם תמיד לתמיכה וארגון המחשבה.

למה לא
קשר קשה, אפשר ללכת מסביב, אבל זו האמת. נכון ששילוב בין מזל קבוע לגמיש זה משהו שנותן הרבה כח לגוף המשותף וגם תמורות קטנות הדדיות, נכון שמזלות סמוכים מכילים כמה דברים משותפים אבל משהו אחד עקרוני שגורם לריחוק אחד מהשני, במקרה הזה של שני המזלות הוא העומק הרגשי שמפריד ביניהם. זה פשוט ערוץ אחר ברדיו, הדגים מורכב כולו מרגש אחד גדול, תהפוכות יום יומיות, תחושות בטן נכונות וכאלו שלא, מרגיש אנשים, מזדהה רגשית עם כאבם, הדלי לעומתו שייך לקבוצת מזלות האוויר, מזלות התקשורת והחברה, סוציאליים בנשמה, מאמינים שכולם שווים וישקיעו מעצמם לתקן אי צדק חברתי ברמת הפרט, הסביבה ולעיתים גם החברה. זוהי רגישות מסוג אחר של מזלות המים והדגים בתוכם, הדלי וחבריו לקבוצה אינם מונעים מעומק רגשי אלא ממחשבות ודברים מוחשיים, הדגים בעולם הדמיון שלו, באי היציבות, חוסר האירגון והפיזור שלו יהיו קשים לדלי לעיקול, יהיה לו קשה לסמוך ולתת אמון בדגים, מה גם שהיכולת של הדגים להיכנס לשיחות רגשיות גם עם זרים ירגישו לדלי כניסיונות פלירטוט ולנאיביות יתר של הדגים. הדגים מהצד השני יתקשה לאורך זמן לקבל את הקרירות של הדלי ואת הרומנטיקה המובנת שלו, את חוסר היכולת של הדלי להבין מה מסעיר את הדגים ואת זה שהדלי לאורך זמן חסר סבלנות לשגיאות שלו.

במיטה

טוב מאוד. חיבור קסום במיטה, פנטזיות, דמיון, מקוריות, רגש, כל אחד מביא משהו למיטה ובעיקר את הצדדים הטובים שלהם, מה שכן הקשיים מחוץ לחדר המיטות יכולים להעיב על האקט עצמו ותדירויותיו, בעיקר עם הדגים נעלב או פגוע והדלי פשוט לא תופס יוזמה.

ועוד כמה דברים טובים - מחשבוני התאמה זוגית

פרסומת

תומר גילת

מנהל ועורך ראשי באתר לאב און, עוסק באסטרולוגיה ומיסטיקה משנת 1999, כתב דיגיטלי באתרי מיסטיקה, מוזיקה ותרבות עכשווית. מנהל קראייטיב ועיצוב מוצר, צלם מוזיקה ואומן.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button