קורס אסטרולוגיה

מרקורי ו-12 הבתים במפת הלידה

מה תפקודו של מרקורי במפת הלידה האסטרולוגית שלנו? איך הוא משפיע ככוכב התקשורת על 12 הבתים האסטרולוגים ועל המפה האסטרולוגית כולה.

מרקורי הידוע גם בשמו העברי – כוכב חמה על שם קירבתו לשמש, כמו מרבית כוכבי מערכת השמש, שמו הלטיני נגזר משם האל הרומאי מרקוריוס, תפקידו בפנתאון האלים הרומאי כאל המסחר וכשליח האלים, באסטרולוגיה בשינוי קל הוגדר תפקידו ככוכב התקשורת והחשיבה ועקב כך ממונה על שני המזלות – תאומים ובתולה.

את מפת הלידה עצמה נהוג לחלק כמו 12 המזלות גם ל-12 בתים בהקבלה ל-24 שעות היום כאשר כדור הארץ נע ללא הרף ומשלים סיבוב שלם ב-24 שעות, כלומר שעתיים לכל בית במפה ולכל מזל השוהה בה.

מרקורי במפת הלידה יחד עם שאר גורמי השמים ממוקמים בכל מזל בהתאם לזמן שהייתו בו אך כל מזל עצמו נמצא בבית מארח למשך שעתיים עד השלמת הסיבוב השלם לאחר יום וכך במקביל מרקורי יתארח אף הוא עם המזל בו הוא שוהה בכל בית למשך שעתיים.

כאשר בית מסוים יארח את כוכב מרקורי אנו נצפה הדגשה של צד התקשורת והמחשבה בהתאמה לתפקידו של הבית, כך לדוגמא כשמרקורי ישהה בבית 7, בית השותפויות, אנו נקבל הדגשה של הפן התקשורתי במערכות יחסים (זוגיות וכן שותפויות עסקיות), לאדם זה יהיה חשוב שמערכת היחסים הזוגית שלו תהיה קודם כל תקשורתית, באווירה קלילה (לעיתים קלילה מדי) כזאת שלא בהכרח טובה במעשים אלא יותר בלהציע אותם.

כאמור, יש לקחת היבט זה בתוך מערכת ההיבטים השונים של המפה ולשכללו בהתאם, האם ישנם גורמים המעודדים היבט זה או מתנגדים לו, מה סך הכוחות ועד כמה ההיבט הזה נמצא בודד במערכה ויכול באמת להשפיע.

מרקורי במפת הלידה בחלוקה ל-12 הבתים:

 

מרקורי בבית 1

היבט זה יחצין ויקצין את הפן התקשורתי באופיו של האדם, זהו טיפוס שאוהב להימצא בסיטואציות רבות משתתפים ונוכחותו הווקאלית בה בולטת, מפוזר מחשבתית ולא בהכרח בעל יכולת הקשבה, הוא פשוט טרוד מדי מחשבתית בזמן שהוא עצמו לא מדבר. 

מרקורי בבית 2

היבט זה ייתן לבעליו יכולת מחשבה פרקטית וממוקדת מאוד. הוא גם יצטיין אם יעסוק בתחום המערב בו יכולות תקשורת גבוהות עם רכוש פיננסי.

מרקורי בבית 3

מרקורי כוכב התקשורת מתארח בבית התקשורת, העצמה של הפן הזה באופיו של האדם, יכולות ביטוי ומחשבה מצוינות, גמישות תקשורתית, הומור, זה אדם שיהיה לו המון מה להגיד, פחות עומק אבל דיבור קולח ומשתף.

מרקורי בבית 4

היבט זה יעיד מצד אחד על פתיחות ותקשורת בתא המשפחתי אבל מצד שני גם קלילות מדי ללא תחושת התחייבות. כמו כן זהו צד המעצים את הדמיון והופך תחושות למילים.

מרקורי בבית 5

היבט זה יפלפל את התקשורת בדרמטיות והומור, מזל אריה מכניס את המוחצנות ויכולת ההתלבטות, זהו אדם שנהנה לדבר ואוהב את תשומת הלב שהוא נואם. אוהב לחזר בתקשורת ומאוהב בתהליך החיזור בעקבות כך.

מרקורי בבית 6

מרקורי הכוכב השולט של מזל בתולה (ושל תאומים), נמצא כאן בגזרתה הטבעית, בית 6, בית דאגות היום יום והבריאות אך במקרה הזה יש כאן גם דגש אל הפן התקשורתי של מזל בתולה שמקבל הדגשה בעקבות נחיתתו של מרקורי. מיקומו כאן מדגיש את צד המחשבה האנליטית והירידה לפרטים (אם זה גם על מחיר של לחשוב יותר מדי עם כאבי הראש שמתלווים), אהבה סיפוק והצלחה בלפתור לאנשים אחרים את בעיותיהן הממשיות והמורכבות.

מרקורי בבית 7

כאשר מרקורי מתארח בבית 7, בית השותפות והחברה הגישה הכללית באיזור זה היא של קלילות תקשורתית, מערכות היחסים שהאדם ירקום יהיו רבות ומבוססות על תקשורת נעימה, פרטנר מהנה לעשייה משותפת אבל כל עוד אנו ממשיכים לשמר את הקלילות והתקשורת הפתוחה והבלתי מחייבת. בקשרים רומנטיים זה נהדר כל עוד מחפשים פרטנר תקשורתי שמעדיף לא לחפור לעומק אבל קחו בחשבון שזהו צד שיותר טוב בדיבורים מאשר במעשים, כזה שהנאתו הגדולה היא משמירה על פתיחות וקלילות, לא יתאים למי שמנסה להוציא ממנו משהו אחר.

מרקורי בבית 8

היבט זה יעיד על יכולות וורבליות מיניות, על תקשורת מסתורית, סמכותיות ויציבות בדיבור, זיהוי אופיו של העומד מולו ואיתו היכולת לשכנעו.

מרקורי בבית 9

חיבור של כוכב התקשורת והמחשבה עם בית הידע וההשכלה, צפו לאנשים האוהבים ללמוד, בעיקר בדרך למידה עצמית, אוהבים לצבור ידע מגוון ככל האפשר, לא בהכרח עם ניסיון העמקה ואחר כך אוהבים לדבר, לדון ולהרצות על מה שהם למדו בדגש על נטיעת פרטי ידע ועובדות קטנות במהלך תקשורת שוטפת בינם לאחרים.

מרקורי בבית 10

היבט זה יעיד על הדגשת הצד התקשורתי בתחום העבודה, הנגזרות ברורות, סיכויים כי בעל היבט זה יבחר בקריירה בתחום התקשורת או כזאת המערבת העברת מידע (לדוגמא הוראה), לחילופין אדם זה יהיה דומיננטי גם במקצועות לא תקשורתיים בהכרח, הוא יאהב לדבר עם חבריו לעבודה, בעיקר על נושאים שקשורים למקצוע, יעדיף שיחות פנים מול פנים על פני מיילים ויבנה את תפקידו ויתאימו כך שהצד התקשורתי יהיה יותר דומיננטי מכפי שהוגדר מלכתחילה.

מרקורי בבית 11

היבט זה יחזק את יכולות התקשורת בקהלים גדולים ועל כן זהו היבט מצוין לפוליטיקאים, אנשי תקשורת וכאלו המעוניינים להיות חלק מארגונים חברתיים גדולים. היבט זה יקבל חיזוק אם גם בבית 10 תהיה הדגשה חיובית התעיד על רצינות והתמדה.

מרקורי בבית 12

היבט זה יעיד על אהבה לעולם המיסטי, כיוון המחשבה והאנליזה יהיו תחת מסננות של אינטואיציות ואמונות ולא בהכרח יגיעו לפתרון פרקטי, במקרים קיצוניים יגיעו גם חרדות מתקשורת סדירה עם אנשים.

 

פרסומת

תומר גילת

מנהל ועורך ראשי באתר לאב און, עוסק באסטרולוגיה ומיסטיקה משנת 1999, כתב דיגיטלי באתרי מיסטיקה, מוזיקה ותרבות עכשווית. מנהל קראייטיב ועיצוב מוצר, צלם מוזיקה ואומן.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button