קורס אסטרולוגיה

פלוטו ו-12 הבתים במפת הלידה

מה תפקודו של פלוטו במפת הלידה האסטרולוגית שלנו? איך פלוטו משפיע על 12 הבתים האסטרולוגים ועל המפה האסטרולוגית כולה.

פלוטו הוא כוכב הלכת התשיעי במערכת השמש, התגלה ב-1930 ושמו הוצע לו כמו שאר כוכבי הלכת כאחד מהאלים הרומאים ובמקרה הזה פלוטו – אל השאול, על פי הצעה של ילדה בת 11 שבחרה בשם זה כי אחרי פלוטו כוכב הלכת האחרון יש רק עלטה, כמו השאול והחושך אחרי המוות.

עקב גודלו הזעיר (גודלו אף קטן יותר מהירח שלנו) הוחלט לפני כמספר שנים להוריד את מעמדו מכוכב לכת ל "כוכב זעיר" אך מעמדו האסטרולוגי לא השתנה. פלוטו כמו אל השאול והמוות מביא עמו את הצדדים הנסתרים והאפלים של האדם, את היכולת במוות על מנת להיוולד מחדש ואת העצמה הפנימית הדרושה לכך.

ככל שכוכב הלכת רחוק מהשמש כך גם גדל משך הזמן שלוקח לו להשלים סיבוב שלם ובהתאם לכך גם הזמן שלוקח לו לזוז מגזרה לגזרה בשמי כדור הארץ או בפשטות ממזל למזל.
מכיוון שלפלוטו לוקח כ-248 שנים לעשות סיבוב מלא סביב השמש, התזוזה שלו מגזרת מזל אחת לשנייה היא כל 20 שנים. מכיון שכל כוכב לכת סביבתי שוהה בכל מזל מספר שנים אנו מתייחסים למיקומו במזל כנטייה של דור, כלומר כל אלו שנולדו בתקופת שנים מסוימת יקבלו את כוכב הלכת באותו המזל.

זאת ועוד, כוכבי הלכת הסביבתיים אינם לוקחים חל בקביעת דרכי הפעולה, המחשבה, התקשורת או הדחפים כמו כוכבי הלכת הקרובים יותר אלא משפיעים בעקיפין על אופיו של האדם ועל דרכי ההתמודדות שלו בסיטואציות בחייו.

כאשר כוכב פלוטו יתארח בבית מסוים הוא יביא עמו את כל העצמה והיסודיות של הכוכב, פלוטו המזוהה בתכונותיו עם מזל עקרב יהיה זה שיכניס עומק לכל בית אך במחיר של התכנסות ופעולה תחת מעטה סודיות שם טמון סוג כוחו. פלוטו גם זה שלא יהסס להרוס ולבצע שינוי דרסטי בתפקוד הבית מכיון שיהיה לו מספיק כוח להתמודד עם הבניה מחדש.

את מפת הלידה עצמה נהוג לחלק כמו 12 המזלות גם ל-12 בתים בהקבלה ל-24 שעות היום כאשר כדור הארץ נע ללא הרף ומשלים סיבוב שלם ב-24 שעות, כלומר שעתיים לכל בית במפה ולכל מזל השוהה בה.

פלוטו במפת הלידה ביחד עם שאר גורמי השמים ממוקמים בכל מזל בהתאם לזמן שהייתו בו אך כל מזל עצמו נמצא בבית מארח למשך שעתיים עד השלמת הסיבוב השלם לאחר יום וכך במקביל פלוטו יתארח אף הוא עם המזל בו הוא שוהה בכל בית למשך שעתיים.

כאמור, יש לקחת היבט זה בתוך מערכת ההיבטים השונים של המפה ולשכללו בהתאם, האם ישנם גורמים המעודדים היבט זה או מתנגדים לו, מה סך הכוחות ועד כמה ההיבט הזה נמצא בודד במערכה ויכול באמת להשפיע.

פלוטו במפת הלידה בחלוקה לבתים:

פלוטו בבית 1

במיקום זה ייתפס בעליו כמסתורי או לא גלוי, כטוטלי ושתלטן.

פלוטו בבית 2

מיקום טוב לחיזוק יכולות צבירת רכוש ונכסים בדגש על אובססיה לצבירה כדי להגדיר סטטוס ועל איכות בבחירה המגיעה מיסודיות ואינטואיציה.

פלוטו בבית 3

היבט בעייתי החוסם את התקשורת החופשית והקלילה ומחליפה בצד אובססיבי, עמוק מדי וחשדני הנוטה להתבודדות ולחיפוש בלמידה עצמית. (לעיתים קרובות מתוך עקשנות).

פלוטו בבית 4

היבט המכניס אובססיות כלפי התא המשפחתי תוך כדי הפעלת מערכת מגננות והגנות לעיתים מוגזמות. ייתכן מאוד כי זה תוצר הנולד בילדות. בגדול ישנה העצמה של רגש כלפי חברי התא המשפחתי אך הטוטליות והתובענות מכבידים מדי

פלוטו בבית 5

היבט המכניס טוטליות רגשית והתמסרות יתר לאהבה, לתחביבים ולבילויים, היבט טוב לאלו העוסקים באומנות, היבט המשלב דמיון, יצירתיות, תשוקות, אהבה לצבע ויסודיות עד רמת אובססיה.

פלוטו בבית 6

היבט זה יכול להקל על ביצוע מטלות היום יום והשגרה כתוצאה מהתמדה וטוטליות, זהו אדם שישקיע זמן רב במחשבה על פתרון בעיות לעיתים אף מעבר לנדרש ויהיה מאוד מסור לעבודתו. עם נגיעה לצד אינטואיטיבי ומיסטי, יחפש בעל היבט זה פתרונות נפשיים ואלטרנטיביים כאשר הוא נתקל בבעיה בריאותית.

פלוטו בבית 7

במקום שבו אמורים לעבוד כצוות, כגוף מאוזן והרמוני הצד של פלוטו לא יאפשר זאת, כוכב זה יכניס היבט של אובססיה וכפייתיות למערכות יחסים זוגיות או שותפויות.

פלוטו בבית 8

בבית זה פלוטו נמצא במיקומו האידאלי, היבט המחזק את תכונות הכוכב ואת הבית עצמו, זהו בית העקרב, בית המין, הסודיות, המניפולציה, הרגש העמוק והיכולת להבין ולחדור למעמקי הנפש האישיים ושל הסובבים (מניפולציה, אגב, נוצרת מזה).

פלוטו בבית 9

במיקום זה יעמיק בעליו בצבירת ידע בתחומים יותר מיסטיים או פסיכולוגים. בכללי היבט זה יכניס עומק ויסודיות לתחום רכישת הידע גם אם הוא לא יופנה לכיוונים שהוזכרו, פלוטו הטוטלי הוא מזל שנכנס פנימה עד לעובי הקורה בסבלנות ועצמה וכאשר הוא בוחר ללמוד משהו זה כבר יהיה עד הסוף.

פלוטו בבית 10

בעליו של היבט זה ייקח את הקריירה שלו מאוד ברצינות ואף באובססיביות מסוימת. מיקום טוב לאלו העוסקים בפסיכולוגיה או מקצועות הדורשים מידה מסוימת של חשאיות.

פלוטו בבית 11

מיקומו של פלוטו מנוגד לתפיסתו הכללית של בית 11 המתרכז במעורבויות חברתיות, בית זה שהדלי מסמל את תכונותיו דוגל כמו המזל באידאל של סוציאליזם שבו כולם שווים. פלוטו לעומתו מזוהה יותר עם כח ועצמה, מה שיותר מזוהה דווקא עם פשיזם. כתוצאה כללית תהיה חשיבה חברתית מודגשת אבל כזו המונעת לחיזוק תפקידי כח אשר ישלטו ביד חזקה בחברה.

פלוטו בבית 12

היבט המחזק ומעצים את הצד המיסטי, את החלומות, היצירה, מעמיק את הרגש ואת ההדגשה של בחירות אינטואיטיביות ופחות רציונליות. בהיבטים מוקצנים יש חשש להעצמת חרדות, פראנויות ודיכאונות.

פרסומת

תומר גילת

מנהל ועורך ראשי באתר לאב און, עוסק באסטרולוגיה ומיסטיקה משנת 1999, כתב דיגיטלי באתרי מיסטיקה, מוזיקה ותרבות עכשווית. מנהל קראייטיב ועיצוב מוצר, צלם מוזיקה ואומן.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button