אסטרולוגיהקורס אסטרולוגיה

מרקורי בנסיגה – איך זה משפיע עלינו?

מהי המשמעות של כוכב בנסיגה? איך מרקורי בנסיגה משפיע עלינו? מהי ההשפעה של כוכב התקשורת, על הזוגיות שלנו? בדייט ראשון, בעבודה ובכלל, איך בכל זאת אפשר להפיק את המיטב מהיבט זה

מה זה בעצם "כוכב בנסיגה"?

בעולם האסטרולוגיה, תופעת "כוכב בנסיגה" מעוררת עניין רב ולעיתים קרובות גם דאגה. על-מנת להבין את המושג, יש לפנות למקורותיו האסטרונומיים: זוהי תופעה חזותית בה נדמה כי כוכב לכת משנה את כיוון תנועתו בחלל ומתחיל לנוע "אחורה" על פני כדור הארץ. בפועל, הכוכב לא משנה כיוון אלא התנועה הנראית כנסיגה היא תוצאה של הפרשי מהירות בין כדור הארץ לכוכב הלכת במהלך מסלולם סביב השמש.

באסטרולוגיה, כוכב חמה – מרקורי, מייצג את התקשורת, החשיבה, ההבנה והלמידה. כאשר מרקורי "בנסיגה", נאמר שהוא משפיע על אותם תחומים באופן לא ישיר ופעמים רבות מביא עימו תקלות תקשורתיות, הבנות מוטעות וחוסרים בבהירות המחשבתית. אירוע זה קורה שלוש פעמים בשנה, כאשר כל פעם התקופה יכולה להימשך משלושה שבועות לכדי חודש ומעט.

הסיבה לקשר של מרקורי לתקשורת מקורה במיתולוגיה הרומאית, שם נחשב האל מרקוריוס לאל המסחר והמסרים. באסטרולוגיה, תפקיד זה מתורגם לכוכב שאחראי על התקשורת האנושית. כאשר מרקורי בנסיגה, ייתכן ותוקפות אותנו מחשבות רטרואקטיביות, ואנו נמצאים מתמודדים עם חזרה על דיאלוגים ישנים, מסרים שמגיעים באיחור או מידע שאבד בדרך.

מרקורי בנסיגה – משמעות

מרקורי בנסיגה נחשב לזמן של ערעור ובילבול בהיבטים אישיים ונפשיים. הוא מזמין אותנו לחזור ולבחון תקשורת קודמת, לתקן מעוותים ולפתח מודעות למחשבות ומסרים שנטמנו בתת-מודע. בתקופה זו, אנו עשויים לחוות רגשות של חוסר ודאות ולהיתקל באתגרים בלשון הדיבור והבעה עצמית. השפעה זו מכריחה אותנו לפקוח עיניים לאופן שבו אנו מעבירים את דעותינו ורגשותינו לאחרים, ולשים לב איך הם משתקפים בעולמנו הפנימי. זוהי תקופה להאטה ושקול דעת, שבה ניתן ללמוד הרבה על עצמנו דרך ההתמודדות עם המכשולים הקוסמיים האלה.

מרקורי בנסיגה והשפעתו על הזוגיות

ברקיע האסטרולוגי, מרקורי בנסיגה מסמל תקופה שבה זוגיות עשויה להיות תחת מבחן. הוא משפיע על האופן שבו אנו מתקשרים עם בני זוגנו, מזמין אותנו להיבדק במים של חשיבה עמוקה ולהתמודד עם אתגרים של הבנה משותפת. זוהי עת למחשבה ולא לפעולה מהירה, כאשר רסיסי משפטים, ביטויים ומילים שאינם מובנות עשויים בקלות להוליד חילוקי דעות וריבים.

מרקורי בנסיגה – עת למחשבה ולא לפעולה מהירה, דיאלוגים עשויים להפוך להיות סבוכים יותר, ומחלוקות קטנות עלולות להתפתח למריבות.

בעת נסיגתו של מרקורי, עלולים לצוץ מחדש סוגיות רגשיות שנדחקו לשוליים, ותקשורת שהייתה עד כה זורמת ונטולת מאמץ עשוי להתערער. זהו זמן שבו ייתכן שיהיה קשה יותר להביע רגשות או להגיע להבנות משותפות. דיאלוגים עשויים להפוך להיות סבוכים יותר, ומחלוקות קטנות עלולות להתפתח למריבות. זהו גם זמן שבו הצד החיובי של הקשר יכול להתברר, כאשר מציאת דרכים חדשות ויצירתיות לתקשורת עשויה לחזק את הזוגיות.

התובנה האסטרולוגית ממליצה לנקוט בסבלנות, להקשיב היטב ולבקש בהירות במטרה למנוע חוסר הבנות, זהו הזמן לשפר ולחדד את יכולת התקשורת העמוקה והאמיתית שלנו, ולבחון מחדש את הדרכים בהן אנו מבטאים אהבה והתחשבות אחד בשני. התקופה דורשת מאיתנו להיות יותר מתוך רצון להבין מאשר להימצא בצד הנכון של הוויכוח.

ומה עם עולם הדייטינג? איך הנסיגה הזאת משפיעה על הכרויות חדשות?

בעוד שמרקורי נחשב לשליח האלים, כאשר הוא בנסיגה, המסרים הללו עשויים להיתקל במכשולים, וכך גם בעולם הדייטינג. התקופה דורשת מאיתנו לשים דגש רב על האופן שבו אנו מתקשרים ומביעים רגשות, ולא פחות חשוב, להיות קשובים לקולות הפנימיים שלנו.

בפגישות ראשונות, שבהן כל רמז ונימה מפוענחים לסימנים עתידיים של תיאום או אי-תיאום, מרקורי בנסיגה עלול לגרום לאי-הבנות ולפספוסים. תקשורת מגמגמת ומוטעית יכולה להוביל לפרשנויות שגויות של כוונות ותחושות, ולכן נדרשת זהירות רבה יותר במסרים שאנו מעבירים וקולטים.

עם זאת, יש בתקופה זו גם פוטנציאל לקרבה עמוקה יותר, כאשר אנו נאלצים להתמודד עם המחסומים התקשורתיים ולבנות גשרים חדשים של הבנה. היא יכולה להוות הזדמנות לפרוץ מעבר לדיאלוגים השטחיים ולחקור עמוק יותר את עולמנו הפנימי ושל האחר.

זהו זמן להיאזר בסבלנות, לתרגל האזנה פעילה ולבחור במילים בקפידה, כדי להעביר את המסרים שלנו בצורה המדויקת ביותר. פגישות ראשונות תחת השפעתו של מרקורי בנסיגה יכולות להתהוות לרגעי לימוד משמעותיים, ולעזור לנו לפתח קשרים שמתבססים על הבנה וקבלה עמוקות יותר.

מרקורי בנסיגה עלול לגרום לאי-הבנות ולפספוסים, בעיקר שיוצאים לדייטים ראשונים וכל מילה או משפט נבחנת.

תקופת מרקורי בנסיגה במקומות העבודה

במערבולת היומיום של העבודה, מרקורי בנסיגה מביא עמו תקלות טכניות וסבכים בתקשורת עסקית. פרויקטים עשויים להידחות, מסמכים חשובים עלולים להיעלם, נראה כאילו קווי התקשורת הבינאישית והמסחרית נקרעים לזמן קצר. דואר אלקטרוני שנשלח לאיבוד, שיחות טלפון שמתנתקות, או אפילו משא ומתן עסקי שמגיע למבוי סתום, והבנות מוטעות בין עמיתים יכולות לגרום למתחים.

זו תקופה שבה חשוב לפעול בסבלנות, לבדוק פעמיים כל פרט ולהימנע מחתימה על הסכמים חדשים. היא דורשת מנהיגות מודעת, שתדע להכיל את הבלבול הרגשי ולנהל משא ומתן בכפפות של משי. התקופה מזמנת הזדמנות לשפר דרכי תקשורת ולתכנן מחדש אסטרטגיות עתידיות בתבונה.

מרקורי בנסיגה לאורך שנת 2024

בשנת 2024, תופעת מרקורי בנסיגה תהיה נוכחת בארבעה מועדים, כל אחד נושא עמו השפעות עזות מבוססות על מיקומו בגזרת מזל או מזלות מסוימים:

1. 13.12.2023 – 2.1.2024 (בקשת וגדי): הנסיגה הראשונה תתחיל בקשת, מעוררת אנרגיות של חיפוש והרהור עמוקים, ותמשיך לגדי, שם תביא עמה מחשבות מעמיקות וממוקדות יותר. זהו זמן להפנות את המחשבה פנימה ולהתמודד עם החלטות קשות של סיום שנה ותחילתה של שנה חדשה.

2. 01.04.2024 – 25.04.2024 (בטלה): הנסיגה השנייה, במזל טלה, תדגיש את הצורך בזהירות בתקשורת וביטוי רגשי. תקופה זו תהיה אידיאלית לפיתוח אסטרטגיות חדשות ולחזרה על פרויקטים ישנים עם נקודת מבט חדשה.

3. 05.08.2024 – 28.08.2024 (באריה ובתולה): הנסיגה השלישית תתחיל באריה, מביאה עימה אתגרים בביטוי העצמי והיצירתיות, ותמשיך בבתולה, שם יהיה דגש על פרטים וארגון. זהו זמן להתמקד בסדר ובכושר עיבוד מידע.

4. 25.11.2024 – 15.12.2024 (בקשת ועקרב): הנסיגה הרביעית והאחרונה, שתתחיל בקשת, תזמן חשיבה על חלומות ותוכניות עתידיות, ותמשיך בעקרב, שם המוטיבים יהפכו לעמוקים ומתחדדים יותר, מעודדים חקירה פנימית וגילוי סודות.

הפיכת החסרונות ליתרונות: טיפים לנצל את מרקורי בנסיגה לטובתנו

בתקופות שבהן מרקורי נמצא בנסיגה, נראה כאילו היקום מזמין אותנו להאטה ולעצירה, לבחינה פנימית ולתיקון מסלולים. אף על פי שלעיתים נראה כי מדובר בתקופה מלאת מכשולים, ניתן למצוא בה גם הזדמנויות רבות לצמיחה ולהתפתחות.

ראשית, הזמן הזה הוא הזדמנות מצוינת לחזרה על פרויקטים ישנים, לשיפורם ולמתן תשומת לב מחודשת לפרטים שנעלמו. השתמשו באנרגיית הנסיגה לסקירת מסמכים ישנים, עבודות שנזנחו או תוכניות שלא התממשו, ותגלו אולי פוטנציאל חדש או פתרונות יצירתיים.

שנית, זהו זמן מעולה לתקשורת פנימית. התקופה מעודדת האטה ושקול דעת בהתבטאות, מה שיכול להוביל לתובנות חדשות על יחסינו עם אחרים ועם עצמנו. נסו לשמור על קווי תקשורת פתוחים ואמיתיים, גם אם זה דורש קצת יותר מאמץ וסבלנות.

שלישית, נצלו את התקופה למחשבה ותכנון ארוך טווח. מרקורי בנסיגה מציע זמן מעולה להתבוננות אחורה ולמחשבה על האם אתם בדרך הנכונה להשגת מטרותיכם.

לבסוף, זכרו שהנסיגה היא זמנית. היא מזמינה אתכם לגמישות, יצירתיות ולמידה עמוקה יותר על כוחותיכם ואתגריכם. הצליחו לנצל את הזמן הזה לטובתכם, ותמצאו את עצמכם חזקים ומוכנים יותר לקראת התקופה הבאה של צמיחה והתפתחות.

פרסומת

תומר גילת

מנהל ועורך ראשי באתר לאב און, עוסק באסטרולוגיה ומיסטיקה משנת 1999, כתב דיגיטלי באתרי מיסטיקה, מוזיקה ותרבות עכשווית. מנהל קראייטיב ועיצוב מוצר, צלם מוזיקה ואומן.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button