אסטרולוגיה סינית

אסטרולוגיה סינית – מזל סוס

ספורטאיים, פתוחים אך אנרגטיים מדי וחמי מזג, מזל סוס הוא המזל השבעי בגלגל האסטרולוגיה הסינית, מה מאפיין את הסוס? מה אומרים היסודות השונים על המזל? ואיך הוא מתנהל בקשר זוגי ובהתאמה לשאר המזלות?

אסטרולוגיה סינית - מזל סוס - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה

מזל סוס - תעודת זהות

שנים: 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014, 2026, 2038
תכונות טובות: אינטיליגציה, הגינות, עצמאות
תכונות שליליות: חוסר רגישות, להיטות, היפראקטיביות

יסוד: אש
מספרי מזל: 3, 4, 9
צבעי מזל: ירוק, אדום, סגול
התאמה גבוהה: נמר, עז

יין-יאנג: יאנג (גברי)
מספרי חוסר מזל: 6, 7, 8
צבעי חוסר מזל: זהב, חום, שחור
התאמה נמוכה: עכברוש, שור, תרנגול

הסוס הוא המזל הססגוני בגלגל המזלות, מתבלטים בקלות בגלל אופיים המוחצן ותכונותיהם האקטיביות, יש יגידו אף היפר אקטיביות. על פי רוב יעסקו בספורט או בכל פעולה מאתגרת המאפשרת להם להפעיל מאמץ פיזי.  

מזל סוס אוהב להיות במרכז תשומת הלב, הוא מלא התלהבות, קולני שצריך, אוהב ויכוח טוב, ישיר מאוד ופתוח, אוהב רכילות וסודות אך מתקשה מאוד לשומרם. בסופו של יום הסוס מרוכז בעצמו, הוא אינו מזל רגשי ואינו מתעסק יותר מדי בניתוחי אופי פנימיים ועל כן לא פעם יגלה גם חוסר רגישות לסביבה.

הלהט והאקטיביות של הסוסים עולה להם לא פעם בהתרגזויות מיותרות, הסוסים אינם מזלות שלווים ועל כן קל להם מאוד לאבד את מעט שלוות הנפש שיש להם, אך הסוסים הם אופטימיים בטבעם וככל שיתרגזו יותר מהר כך גם ירגעו ויוכלו בקלות לשים דברים בצד ובטוח לא לנטור טינה.

האש היא היסוד הטבעי של הסוס ותכונותיו מייצגות את היסוד הזה נאמנה, הם ילדים נצחיים שאוהבים לפעול בשטח, מתקדמים ושועטים קדימה מבלי לקחת אחריות על מעשיהם, הם גם לא אוהבים לטעות, למרות שחיפזון המחשבה והרצון שלהם להתקדם עולים להם לא פעם בהחלטות פזיזות ושגויות, אך הסוסים יהיו האחרונים שיודו בטעותיהם ובחסרונותיהם, לא בפני עצמם ובטוח לא בפני אחרים.

גברים בסוס

פתוחים באופיים, מתלהבים בקלות, מוכנים להרתם למשימות ושמחים לעזור לאחרים, בעלי חוש הומור ואקטיביים מאוד, מטופחים ומושכים פיזית אך בגלל שהם חסומים רגשית ועסוקים בעצמם מתקשים לרדוף אחר הצד השני.

נשים בסוס

זוהרות ויפות, לוהטות ואקטיביות, מעדיפות להיות הצד השולט והריאלי במערכות יחסים, מתקשות במשימות אפרוריות אך מתבלטות במשימות שהן מרגישות תשוקה עבורן. ייתכן ויתחתנו בגיל מאוחר יותר כי הן מעדיפות להנות לפני שהן בוחרות להתמסד.

אסטרולוגיה סינית - מזל סוס בזוגיות

מזל סוס ומערכות יחסים

כשזה מגיע למערכות יחסים הסוס זקוק לחופש שלו ולעצמאות, הוא אינו מזל רגשי בבסיסו ואינו מחפש צרכים אלו בתוך קשרים זוגיים או משפחתיים.

הסוס אוהב לפעול לבדו, מצידו למצוא אף עבודה שתקח אותו רחוק מהבית או כזאת שבה יוכל לבלות שעות ארוכות ביום. הוא יהיה מפרנס טוב ואחראי אבל יעדיף לא להשקיע את זמנו בחובות או מטלות הבית היום יומיות.

הסוסים באופיים האופטימי יכולים להתאהב בקלות, אין הם מערבבים יותר מדי רגשות מכבידים. הסוסים אינם אוהבים להעמיק ומתייחסים לרעיון האהבה כאל חוויה כייפית וקלילה. על כן יתקשו הם לעכל ולהבין דחייה רומנטית או את סופו של הקשר הזוגי.

הסוס חם מזג, מתרגז בקלות ובעיקר שהצד השני מנסה להגיד לו מה לעשות, מגביל את עצמאותו או מחטט במעשיו. כאשר הם מתרגזים מסוגלים הם להיות חסרי טקט להחריד, הם מרגישים שרק בהם פגעו ולא מסוגלים רגשית להבין את צרכי הצד השני. לעיתים חוסר הסיפוק שלהם יביא איתו התקפי חרדה מלווים בזעם.

לסוס קשה להתמסד, הוא רגיל לחופש שלו ויש לו לא מעט התלבטויות האם הקשר הנוכחי שלו הוא מה שהוא צריך. אך כאשר הסוסים נכנסים בברית הנישואים הם הופכים ליציבים, פרקטיים והגיוניים, הם ישמרו על נאמנות ויושרה בכל מחיר ויצפו מבן זוגם לפעול דומה.

לסוסים עדיף יהיה עם בן זוג שייתן להם את החופש ואת מרחב הפעולה ועל כן יתקשו להסתדר עם בן זוג עקשן או כזה המעדיף לקחת את המושכות מהם. מכיוון שהם לא שופעי רגישות יעדיפו הסוסים בן זוג שימלא את החסר בתחום זה לו הם יתנו את מלאכת גידול הילדים בעוד הם ישקיעו בעבודה את מירב זמנם.

סוס בהתאמה זוגית לשאר המזלות

אסטרולוגיה סינית – מזל עכברוש
אסטרולוגיה סינית – מזל שור
אסטרולוגיה סינית - מזל נמר - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
אסטרולוגיה סינית – מזל ארנב
אסטרולוגיה סינית – מזל דרקון
אסטרולוגיה סינית - מזל נחש
עכברוש
שור
נמר
ארנב
דרקון
נחש
ממש לא
ממש לא
מעולה
ככה ככה
ככה ככה
חברות
אסטרולוגיה סינית – מזל סוס
אסטרולוגיה סינית – מזל עז
אסטרולוגיה סינית – מזל קוף
אסטרולוגיה סינית - מזל תרנגול
אסטרולוגיה סינית – מזל כלב
אסטרולוגיה סינית – מזל חזיר
סוס
עז
קוף
תרנגול
כלב
חזיר
ממש לא
מעולה
ככה ככה
ממש לא
ככה ככה
מורכב
סוס בהתאמה זוגית לשאר המזלות
אסטרולוגיה סינית – מזל עכברוש
אסטרולוגיה סינית – מזל שור
אסטרולוגיה סינית - מזל נמר - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
עכברוש
שור
נמר
ממש לא
מעולה
ממש לא
אסטרולוגיה סינית – מזל ארנב
אסטרולוגיה סינית – מזל דרקון
אסטרולוגיה סינית - מזל נחש
ארנב
דרקון
נחש
ככה ככה
ככה ככה
חברות
אסטרולוגיה סינית – מזל סוס
אסטרולוגיה סינית – מזל עז
אסטרולוגיה סינית – מזל קוף
סוס
עז
קוף
ממש לא
מעולה
ככה ככה
אסטרולוגיה סינית - מזל תרנגול
אסטרולוגיה סינית – מזל כלב
אסטרולוגיה סינית – מזל חזיר
תרנגול
כלב
חזיר
ממש לא
ככה ככה
מורכב

מזל סוס והיסודות

בנוסף ל-12 החיות באסטרולוגיה הסינית קיימת גם החלוקה ל-5 יסודות על פי הפילוסוף צ'ו יין. כמו החיות גם היסודות מתחלפים כל שנתיים ועל כן לכל חיה אסטרולוגית מתחלפת נהוג להצמיד גם את יסוד הטבע. כך שהמזל באותו היסוד חוזר פעם ב-60 שנה.
 
היסודות מוספים לכל חיה אסטרולוגית אפיון נוסף בהתאם למשמעות כל יסוד.
אסטרולוגיה סינית - יסוד מתכת - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
סוס מתכת

(1930, 1990)
סוסי המתכת הם המוחצנים ביותר מבין שאר הסוסים וגם ככה לא חסר לסוס פתיחות ומוחצנות. אלו אנשים שאוהבים להיות גאים בעצמם עד לכדי רברבנות, נראים טוב ומטופחים להחריד. פועלים מהר, אין להם סבלנות רבה והם מתקשים שמשימותיהם מתארכות ולא מגיעות לידי סיום. למרות מזגם הסוער כוונותיהם טובות ודרכיהם אופטימיות, הם יאהבו להציל אחרים ובעיקר את בני זוגם. בגלל שהם על פי רוב עסוקים בעצמם הם יכולים להיות חדים בדיבורם עד כדי כאב.

אסטרולוגיה סינית - יסוד מים - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
סוס מים

(1942, 2002)
סוסי המים מעדיפים להיות בכל מקום אחר חוץ ממקומם הנוכחי, אין להם יותר מדי סבלנות, הם תזיתיים וירבו בנסיעות קרובות ורחוקות, יעדיפו פעילויות ספורטיביות או להתרועע עם מגוון רב של אנשים. מבין שאר הסוסים, סוס המים הוא הרגיש מכולם, אך עדיין מרוכז מאוד בעצמו, בדעותיו וברצונותיו.

אסטרולוגיה סינית - יסוד עץ - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
סוס עץ

(1954, 2014)
סוסי העץ הם ההרמוניים מבין שאר הסוסים, אך עדיין יכולים להיות חסרי סבלנות ויגיבו בקולניות כאשר ינסו לעמוד בדרכם. לסוסי העץ מעגל חברים גדול, הם נעימים ומנסים לקבל גם את דעותיהם של אחרים על אף שלא פעם הם מתקשים לרסן את דעות עצמם הנוקשות ולעיתים גם מיושנות. סוסי העץ ידועים בדמיונם העשיר וביכולתם הקריאטיבית וישתדלו לבנות את ביתם בקרבת הטבע הרחק מהעיר הסואנת.

אסטרולוגיה סינית - יסוד אש - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
סוס אש

(1966, 2026)
יסוד האש הוא גם היסוד המזוהה עם הסוס ושניהם ביחד מהווים את גישת הילד הנצחי, אלו סוסים שמתלהבים בקלות, פועלים בזריזות אך גם יכולים להיות עצלנים למדי אם אין מטרות שמלהיבות אותם. מנהיגים מלידה, יודעים לשלהב אחרים בזכות האופטימיות שלהם ויכולת הביצוע אך אל לא למי שיכנס איתם לוויכוח, הם נוקשים ועקשנים בדרכם ולא יקבלו אף דרך אחרת.

אסטרולוגיה סינית - יסוד האדמה - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
סוס אדמה

(1978, 2038)
יסוד האדמה מכניס מידה הגונה של רוגע לסוס ולפעמים זה כל מה שהסוס צריך, להוריד טיפה את הרגל מהגז ולחשב את הדרך בצורה איטית יותר ושקולה (כמובן יחסית לסוס), אלו אנשים שמסוגלים גם לבצע משימות אפורות יותר ויש להם מידה מסוימת של עקביות. חשובה להם הקרקע היציבה, בטחון כלכלי ובית מושקע ומטופח והם מוכנים להקריב מהלהט הטבעי שלהם על מנת לייצב את חייהם.

ועוד כמה דברים טובים...

פרסומת

תומר גילת

מנהל ועורך ראשי באתר לאב און, עוסק באסטרולוגיה ומיסטיקה משנת 1999, כתב דיגיטלי באתרי מיסטיקה, מוזיקה ותרבות עכשווית. מנהל קראייטיב ועיצוב מוצר, צלם מוזיקה ואומן.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button