אסטרולוגיה סינית

אסטרולוגיה סינית – מזל תרנגול

כריזמטיים ואמביצים אך גם אגואיסטים, מזל תרנגול הוא המזל העשירי בגלגל האסטרולוגיה הסינית, מה מאפיין את התרנגול? ואיך הוא מתנהל בקשר זוגי ובהתאמה לשאר המזלות?

אסטרולוגיה סינית - מזל קוף - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה

מזל תרנגול - תעודת זהות

שנים: 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017, 2029, 2041
תכונות טובות: כריזמטיות, אומץ, אופטימיות
תכונות שליליות: אגואיסטיות, חסרי סבלנות

יסוד: מתכת
מספרי מזל: 5, 7, 8
צבעי מזל: חום, זהב, צהוב
התאמה גבוהה: נחש, שור

יין-יאנג: יין (נשי)
מספרי חוסר מזל: 1, 3, 9
צבעי חוסר מזל: לבן, ירוק
התאמה נמוכה: עכברוש, ארנב, חזיר

מזל תרנגול מציין את האדם האופטימי, האמיץ והעצמאי.אלו הנולדו במזל תרנגול מתפארים בגאווה ביכולתיהם. הם תמיד יודעים איך להרשים אחרים ביכולתם לפתור בעיות ובנחישותם שלהם, בני המזל מזוהים עם אומץ ודינמיות, ולעיתים גם עם התוקפנות שמקורה ברצון להוכיח את עצמם.

על אף תכונותיהן הדינמיות הם גם במקביל פרקטיים, מתוחכמים, ואוהבים לשמור על הסדר והארגון בכל תחום בחייהם. אלו הנולדו במזל תרנגול מפעילים דיסקרטיות, אך גם לא יוותרו על להביע את דעתם האישית כשהם מרגישים שהיא נדרשת. הם יכולים להיראות כאילו הם מחפשים את הבמה המרכזית, אך בעצם הם גם יודעים מתי לקחת צעד אחורה ולהאזין.

מזל תרנגול מתגאה ביכולותיו המרשימות להביא לידי ביטוי את היצירתיות והחדות המחשבה שלו. האנשים הנולדים במזל זה הם אנשי פעולה אמיצים, שלא מפחדים לקחת את המיזם לידיהם ולהוביל אחרים אל המטרה הרצויה. הם עצמאיים, נחרצים ומסודרים, ובעלי יכולת לקחת החלטות מהירה וממוקדת. האופטימיות הטבעית שלהם והביטחון בעצמם הופכים אותם למקור השראה לסביבתם.

אנשים הנולדים במזל תרנגול לעיתים יכולים להופיע כאגואיסטים ולהתעקש על דעתם עד גבול העקביות. הם יכולים להיות ביקורתיים מדי ולא להתענג משינויים או חידושים. הטיילורוניה הגבוהה שבהם יכולה להוביל לחוויות של תחרותיות מוגזמת, וגם לתחושות של אי נעימות כאשר הם מרגישים שאינם מקבלים את ההערכה שהם ראויים לה.

גברים בתרנגול

עצמאיים, מוטיבציה גבוהה ואמביציה. ידועים בעמידה במילתם, נאמנות לערכיהם, ובעלי כבוד עצמי גבוה. גברים אלה נתפסים לעיתים קרובות כאישיות כריזמטית ומנהיגותית, והם נהנים מהזדמנות להוביל ולהשפיע על אחרים. יש להם טבע של מתמודדים, והם לא פוחדים לעמוד בפני אתגרים. עם זאת, הם עלולים להיות גם עקשנים ולפעמים קשים במו"מ, מה שעלול לגרום להתנגשויות ביחסים בין אישיים ומקצועיים.

נשים בתרנגול

חזקות, עצמאיות ומלאות ביטחון עצמי. ידועות בגישתן המעשית לחיים וביכולתן לראות את התמונה הגדולה. נשים אלו מסוגלות להתמודד עם מצבים מורכבים בזכות חדות השכל ויכולת קבלת החלטות מהירה. נחשבות לאמינות ונאמנות לחברים ולבני משפחה. עם זאת, לפעמים הן עלולות להתפס כבעלות אופי קשוח ולא מתפשר.

אסטרולוגיה סינית - מזל תרנגול בזוגיות

מזל תרנגול ומערכות יחסים

מזל תרנגול עוטף את הצד השני באנרגיה משוחררת והוא מגיע לקשר מלא בהתלהבות. התרנגולים רומנטיקניים בלב, ואוהבים להפתיע את בני הזוג שלהם במחוות גדולות ומפנקות . אבל הם גם מצפים לקבל יחס דומה לכך בחזרה, ורוצים להרגיש מוערכים ונחשקים. 

התרנגולים הם לעיתים אנשים גאוותיים במיוחד באהבה, והם ישקלו בפיקחות כל פעולה או מילה שנאמרת להם, במיוחד אם היא יכולה לשאת עימה אי הבנה או פגיעה.

ביחסים הזוגיים, בני מזל תרנגול יכול להיות פרטנרים נהדרים כשהם מרגישים אהבה והערכה, הם יקדישו את עצמם באופן מלא לבני הזוג שלהם, ויהפכו למגן נאמן ולפרטנר נלהב. עם זאת, במקרה של אי הבנה או פגיעה, הם עשויים להגיב בצורה קיצונית ולהתעקש על הגילוי המלא של האמת.

התרנגולים זקוקים לתחושת הביטחון הרגשית ולהתחשבות הדדית , והם ישקלו בפיקחות כל פרט ופרט ביחס הזוגי, כדי להבטיח שלא נעשה להם נזק.

תרנגול בהתאמה זוגית לשאר המזלות

אסטרולוגיה סינית – מזל עכברוש
אסטרולוגיה סינית – מזל שור
אסטרולוגיה סינית - מזל נמר - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
אסטרולוגיה סינית – מזל ארנב
אסטרולוגיה סינית – מזל דרקון
אסטרולוגיה סינית - מזל נחש
עכברוש
שור
נמר
ארנב
דרקון
נחש
ממש לא
מעולה
מורכב
ממש לא
מורכב
מעולה
אסטרולוגיה סינית – מזל סוס
אסטרולוגיה סינית – מזל עז
אסטרולוגיה סינית – מזל קוף
אסטרולוגיה סינית - מזל תרנגול
אסטרולוגיה סינית – מזל כלב
אסטרולוגיה סינית – מזל חזיר
סוס
עז
קוף
תרנגול
כלב
חזיר
ממש לא
ככה ככה
ככה ככה
ממש לא
ממש לא
ככה ככה
תרנגול בהתאמה זוגית לשאר המזלות
אסטרולוגיה סינית – מזל עכברוש
אסטרולוגיה סינית – מזל שור
אסטרולוגיה סינית - מזל נמר - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
עכברוש
שור
נמר
ממש לא
מעולה
מורכב
אסטרולוגיה סינית – מזל ארנב
אסטרולוגיה סינית – מזל דרקון
אסטרולוגיה סינית - מזל נחש
ארנב
דרקון
נחש
ממש לא
מורכב
מעולה
אסטרולוגיה סינית – מזל סוס
אסטרולוגיה סינית – מזל עז
אסטרולוגיה סינית – מזל קוף
סוס
עז
קוף
ממש לא
ככה ככה
ככה ככה
אסטרולוגיה סינית - מזל תרנגול
אסטרולוגיה סינית – מזל כלב
אסטרולוגיה סינית – מזל חזיר
תרנגול
כלב
חזיר
ממש לא
ממש לא
ככה ככה

מזל תרנגול והיסודות

בנוסף ל-12 החיות באסטרולוגיה הסינית קיימת גם החלוקה ל-5 יסודות על פי הפילוסוף צ'ו יין. כמו החיות גם היסודות מתחלפים כל שנתיים ועל כן לכל חיה אסטרולוגית מתחלפת נהוג להצמיד גם את יסוד הטבע. כך שהמזל באותו היסוד חוזר פעם ב-60 שנה.
 
היסודות מוספים לכל חיה אסטרולוגית אפיון נוסף בהתאם למשמעות כל יסוד.
אסטרולוגיה סינית - יסוד מתכת - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
תרנגול מתכת

(1981, 2041)
תרנגולים ביסוד המתכת הם אנשים שאינם מפחדים לעמוד מאחורי האמת שלהם ומגלים נחושות יתר. פרקטיים, מאורגנים ובעלי יכולת לראות את "התמונה הגדולה". יסוד המתכת הזה משפיע על התרנגולים ומחזק את התכונה הטבעית שלהם לא לגלות פחד כאשר צריך להתמודד עם האתגרים הגדולים בחיים.

אסטרולוגיה סינית - יסוד מים - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
תרנגול מים

(1933, 1993)
תרנגול ביסוד המים מביא את האינטואיציה והרגשיות לחזית הבמה. אנשים ממזל זה הם רגישים, אינטואיטיביים ומחוברים לעומקי הנפש. הם יכולים לגלות מופנמות ביחסים האישיים שלהם ויש להם הבנה עמוקה של האנשים שמסביבם. היסוד הזה מעניק לתרנגול את היכולת לזהות ולהרגיש את אופיים של האחרים באופן טבעי.

אסטרולוגיה סינית - יסוד עץ - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
תרנגול עץ

(1945, 2005)
יסוד העץ מקנה למזל תרנגול את היכולת לצמוח ולהתפתח. אנשים מהמזל הזה הם גמישים, חוקרים וגם יוזמים. הם אף הם בעלי חשיבה מערכתית וראיה לטווח הרחוק. היסוד הזה מעניק לתרנגול את היכולת לראות את ההזדמנויות שבכל מצב ולנצל אותן לטובתו.

אסטרולוגיה סינית - יסוד אש - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
תרנגול אש

(1957, 2017)
מזל תרנגול ביסוד האש הוא אחד שלא ניתן להתעלם ממנו. האש מעניקה לתרנגול תשוקה, אנרגיה, וחיוניות שאין כמותה. אנשים ממזל זה נוטים להיות חריפים, דינאמיים ובעלי התלהבות מתפוצצת. הם חיים את היום יום עם חשק לא מתפשר ועם כוח התמדדות גבוה. האש הפנימית שלהם היא מקור השראה לאחרים, אך יכולה להיות גם מוקד לתחרותיות ולאי-שקט.

אסטרולוגיה סינית - יסוד האדמה - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
תרנגול אדמה

(1969, 2029)
מזל תרנגול ביסוד האדמה הוא מזל עם רגליים יציבות על הקרקע ותפיסת מציאות חזקה. אנשים ממזל זה הם מתוחכמים, מעשיים ומעשרים את החיים בעבודה קשה ובמחויבות. הם יכולים להיות בעלי אחריות והבנה מעמיקה לצרכים ולרצונות של אחרים.
היסוד הזה מעניק לתרנגול עמידות, יציבות ואת היכולת להיות ביסודי בכל מצב חיים.

ועוד כמה דברים טובים...

פרסומת

תומר גילת

מנהל ועורך ראשי באתר לאב און, עוסק באסטרולוגיה ומיסטיקה משנת 1999, כתב דיגיטלי באתרי מיסטיקה, מוזיקה ותרבות עכשווית. מנהל קראייטיב ועיצוב מוצר, צלם מוזיקה ואומן.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button