הבלוג של מאיההבלוגיה

לדעת אישה

אם אתה רוצה לדעת אישה, תן לה להרגיש את התחושה, התחושה שהבוקר שלך לא יכול להתחיל בלעדיה, והלילה שלך לא מצליח להיות מואר בחשכה כשהיא נעדרת בנוכחותה.

אם אתה רוצה לדעת אישה, התבונן בעיניה, חפש בהם משהו שאיש לא ראה לפניך. גלה לה את רזי עולמה מנקודת מבטך. היה דרוך סקרנות לגלות את המקומות הסמויים בפנימיותה. אל תתעלם מפצעי עברה, הַכֵל גם אותם. הם חלק מן המסע שעברה.

אם אתה רוצה לדעת אישה, אל תחמיא לה מחמאות סרק כפי שהחמאת לנשים אחרות לפניה. דבר אליה בכנות רכה, ואל תאמר מילים שאינך מתכוון אליהן. הנח אותה על ענן מרחף כדי שהיא תחוש את פעימות הלב… זכור כי לבה מרגיש ומוחה חושב, התייחס לראש וללב.

אם אתה רוצה לדעת אישה, אחוז בידה גם כשאתם בין אנשים. טייל באצבעותיך על אצבעותיה כשאתם יושבים במסעדה, ותן לה להרגיש תמיד שהיא מרכז עולמך בלי לוותר על מרכז עולמך שלך. היה קשוב ללחישותיה וגם לצעקותיה. היא בוחנת את תגובתך ואת היכולת שלך להכילה. הישאר יציב באהבתך. היה חומת ההגנה המחבקת, ושמור גם על עקרונותיך.

"פיו של גבר הוא שער הכניסה אל הנשמה. פיה של אישה הוא שער היציאה של לבה"- צדק אמברוז בירס כשאמר זאת. דבר אליה בנשיקות. דבר אליה לא רק בפיך. דבר אליה בכל מבע, בכל מגע, בכל רמ"ח איבריך. היה חף ממניירות של דון ז'ואן כובש. הימנע מלספר לה סיפורי גבורה על כיבושך נשים אחרות בעבר ועל אונך הגברי. את סיפוריה שלה היא הרי שומרת לעצמה- זוהי אצילות. קדש אותה בייחודה וזכור כי אין עוד כמוה מלבדה.

היה חף ממניירות של דון ז'ואן כובש. הימנע מלספר לה סיפורי גבורה על כיבושך נשים אחרות בעבר ועל אונך הגברי. את סיפוריה שלה היא הרי שומרת לעצמה- זוהי אצילות. קדש אותה בייחודה וזכור כי אין עוד כמוה מלבדה.

אישה- אין היא מבקשת ממך מחמאות, היא רוצה שהן תנבענה ממך באופן טבעי כמעיין נובע…דבר אליה במילים, ולא רק בפרחים. אל תשאל אותה איך היה בעבודה ומה היא הכינה לך לאכול היום. שאל אותה על הספר האחרון שהיא קראה ועל ההשראה שהוא עורר בה. שאל אותה על החלום הכמוס שהיא טרם מימשה ולמה היום היא נראית לך עצובה.

אם אתה רוצה לדעת אישה, תן לה לגעת בך, לחשוף בך חלקים חבויים שלא סיפרת לאיש. ספר לה על הפחדים שמתעוררים בך, ספר לה על הפחד מאינטימיות אם הוא קיים, אך הושט לה יד ואל תיתן לפחד לשתק את היכולת שלך לאהוב אותה. היה עקבי בחיזוריך, התמסר למהותה, למרות מורכבותה הובל אותה ביציבותך אל השקט שלה.

אם אתה רוצה לדעת אישה– היי גבר. גבר שיודע לאהוב אישה. גבר שרואה לנגד עיניו את היצירה האלוהית שאלוהים ברא ומוקיר תודה על כך. ""האהבה היא ים שבו האישה היא החוף" אמר ויקטור הוגו. אַפשר לאישה להיות חוף מבטחיך, היה בעצמך חוף מבטחה. גע בה באמת בנימי הנפש ולא רק בגוף. לטף את פחדיה והשר אליה מבט של "באש ובמים". לעולם…אל תיתן לתלאות המציאות לנצח את האהבה ששוררת ביניכם. אהבת אמת- מצרך נדיר היא, אך כל אהבה יכולה גם למות. לעולם אל תבטיח לאישה כי תאהב אותה לנצח. הנצח יכול להשתנות בכל רגע נתון, וכשאהבה גוססת- מוטב לה לאישה לחיות בלעדיה. ממש אהבתך ברגע זה ממש בלי הבטחות עתיד לשווא.

ההבדל בין אהבה לאהבת אמת הוא דק. מאיר שלו כתב באחד מספריו: "את האהבה לא הורגים בחרב. שום אהבה לא מתה…היא רק צועקת. האהבה-היא רק מתפוררת, היא רק נמוגה, אבל אף פעם היא איננה".

לאהבה- קיום משל עצמה. יקום משל עצמה. "היקום כולו- אישה אין סופית" כתב יבגני זמיאטין. התייחס אל האהבה כמו אל האישה כאין סופית בחידתה.

אם אתה רוצה לדעת אישה, הסר הגנות, השל מסכות, הנח את מכאובי העבר. אינך צריך להתמסר בקלות, אך היה חף ממניירות של שחקן.

אם אתה רוצה לדעת אישה-

אהוב אותה בפשטות.

פשוט אהוב אותה.

פרסומת

מאיה ע.

מאיה (37) כתבת תוכן ועורכת לשון, כותבת סיפורים קצרים הנוגעים לתלאות החיים. אחרי שלוש מערכות יחסים ארוכות של שנים מתמודדת עם קושיות גדולות של החיים: המרד במוסד הנישואין לעומת קדושת הזוגיות/ החיבור לאינדיבידואליסטים שאינם הולכים בתלם לעומת הצורך בשייכות/ הפחד מאימהות לעומת החשש מהוויתור עליה/ הצורך בעוצמה והפחד מההרגל/ הצורך במימוש עצמי לעומת קשיי המציאות/ האמונה באהבה כמהות החיים לעומת החשש משינוי צורתה/ המלחמות הפנימיות לעומת הצורך בשקט פנימי- על הכול ועוד...כותבת...הירשמו לדף הפייסבוק שלי: מאיה- עריכת לשון וכתיבה

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button