דייטים ראשוניםפנויים ופנויות

שיחת טלפון ראשונה – מה לומר ומה לא?!

דלינג דלינגגגג…מצלצל הטלפון והנה אותה אלמונית או אלמוני, מיד הזדהו בקו הטלפון כאותו אחד שהתכתבתם איתו קודם בצ'אט באתר ההכרויות.

שיחת טלפון ראשונה יכולב להיות מביכב, ההתלבטות מה לומר ומה לא. איך לשדר באמת את מי שאני ולא להשמע נואשת או לחוצת חתונה. איך לעשות עליה רושם אבל לא להגיע לרומן טלפוני כבר בהתחלה?!

כל אלו מחשבות ליגיטמיות ביצירת קשר טלפוני במטרה להכיר, להתאהב ולצאת במיטבינו אבל אסור לשכוח ששיחת טלפון היא בעצם העברת אותות חשמליים על ידי העברת קול דו כיוונית במטרה להעביר מסר. ולעיתים אותו מסר מתפרש אחרת ממה שניסית לשדר. הרי כשאתה עלם החמודות מצלצל לעלמת החן אינך יודע איפה אתה תופס אותה, מה היא עושה כרגע ומה מצב רוחה.

ולכן כדאי לצמצם את שיחת הטלפון הראשונה ולא לגלוש לשיחות ארוטיות למנהן או חיים שכאלה.

יתכן ותתעניין לשלומה בשאלה מצחיקה והיא תתפוס זאת כעלבון. שפת הגוף והבעות הפנים שחסרות בשיחה יכולות לשנות לגמרי את משמעותו של המסר ולכן לעיתים מתרחשות אי נעימיות בשיחות טלפון, במיוחד בשיחות ראשונות.

שיחת טלפון ראשונה - מה לומר ומה לא?

אז איך עושים את זה?

על מנת ליצור תחושת מוכנות לשיחת הטלפון הראשונה, תתריע לה מתי בערך אתה מתכוון להתקשר. שלא יהיו אי נעימיות כמו.."מי זה? אה, נמרוד מהאתר? איזה אתר? אני רשומה לכמה אתרים"

לאחר מכן, תתיישב בתנוחה נוחה לניהול השיחה, רצוי לא לנהל שיחה כזו בזמן שאת שוטפת כלים וצלילי החרסינה מטשטשים את קולך הענוג.

אם אתה בטיול עם הכלב, תשב רגע על איזה ספסל בפארק ותן לה את תשומת הלב הראויה ואם שיחת הטלפון תופסת אותך בביתך, החלישי מעט את הרדיו…כך תמנעי הסחות דעת ותוכלי להתרשם באמת

המנעו מניהול שיחה רשמית בפורמט קבוע!!
מיחקו את רשימת השאלות הבנאליות שאמא תלתה לכם על המקרר.

בן כמה אתה, מאיפה במקור, מה למדת, במה אתה עוסק ומתי היה הקשר האחרון שלך?
כל אלו יובילו את השיחה לחקירה משטרתית ותחסר רק מנורת הפלורסנט המאיימת ושולחן המתכת.
הרי סביר להניח שבשלב השיחה את הפרטים היבשים של מי, מה ובן כמה – אתם כבר יודעים.

תחסכו לעצמכם ולפרטנר בצד השני של הקו שאלות אינטימיות וסקירת מערכות היחסים בחמש שנים האחרונות. את זה תגלו בהמשך כשזה ירגיש נכון.

אז על מה כן לדבר בשיחה ראשונה?

מה שלומך? מה עשית בשבת היפה שהיתה אתמול?"

אני טיילתי בפארק עם האופניים, היה מזג אוויר כזה נעים. את אוהבת לטייל?

איפה טיילת לאחרונה? אני טיילתי השנה המון בדרום, את אוהבת את המדבר?"

שאלות מסוג זה יובילו לאיסוף מידע צבעוני אודות התחביבים והדברים שגורמים לה לחייך ויקנו רושם האם יש לכם ענינים משותפים, האם היא שק תפוחי אדמה שיושב מול הטלויזיה בשבתות או האם היא אוהבת לכבוש הרים וגבעות ברחבי ישראל.

מתוך הצורה בה היא מתארת את הדברים ומגיבה לתחומי העניין שלך תוכל להתרשם האם היא קשובה, האם היא קלילה או כבדה, האם יש לה תשוקות ומקום בלב לבעלי חיים שאתה כל כך אוהב?

הניואנסים הקטנים שבין תגובתיה יתנו לך מידע רב, בדיוק ברגעים אלו תוכל לשמוע את אותו הקסם שבקולה המתוק…צחוקה המתגלגל וחיוכה שנשמע דרך הטלפון.

אז תצאו מהשבלונה של שיחות שב"כ מפחידות ורוצו להרים את שפורפרת הטלפון!

בהצלחה

פרסומת

סיון ג. גרנות

סיון ג.גרנות, מורה לחינוך מיוחד בהווה, דייטרית סדרתית בדימוס. בוגרת סדנא לכתיבה יוצרת, כותבת סיפורים ושירים למגירה ומחוצה לה. בימי החורף הקרים כותבת בלוג בדה מרקר קפה החושף את התבטאותיי בכתב ובימי הקיץ החמים יוצאת מהבית. מעדיפה חתולים על כלבים, רגישה לקמח אך בימים הרפתקנים במיוחד רוכשת משולש פיצה.

מאמרים קשורים

4 תגובות

  1. דווקא אם זו חוכמתך תתני איזה מאמ ר על הרגישות לגלוטן שבזה אני מרגיש יותר שייך אלייך מאשר עצות רומנטיות….
    בי בי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button