אסטרולוגיהקורס אסטרולוגיה

אסטרולוגיה | יסוד אש והתאמה זוגית

האסטרולוגיה מחלקת את 12 המזלות למספר תתי קבוצות:
1. חלוקה לפי מזלותגבריים (אש ואוויר) ונשיים (אדמה ומים)
2. חלקות המזלות לפי היסודותאש (אריה, טלה קשת) אוויר (דלי, מאזניים, תאומים) אדמה (שור, גדי, בתולה) מים (עקרב, סרטן דגים)
3. חלוקת המזלות לפי אכויותקבועה (אריה, דלי, שור, עקרב) פעילה (טלה, מאזניים, גדי, סרטן) משתנה (קשת, תאומים, בתולה, דגים)

מזלות האש

לקבוצה זו משייכים תכונות של עוצמה, פעולה ומוחצנות. אלו מזלות שיהיה קשה לא להבחין בהם עקב חוש הדרמתיות המפותח שלהם והאגו הרב המלווה ברגש חם. למזלות האש נטייה לחפש אחר חיים נוחים ומהנים ועל כן (על אף כושר העבודה שלהם) למזלות אלו נטייה לעצלות מסוימת.
מזל אריה – פועל בסביבה אקטיבית אך מהמקום, הוא מעדיף להתמקם במקום המאפשר לו לבטא את שלל כישוריו הייחודיים בסביבה דינמית אך עם חוקים קבועים. למזל זה נטייה לדרמטיות מוגזמת, זו המשולבת עם רצון להישמע ולהעביר ידע מובלים רבים מבני מזל זה לתפקידי משחק או תקשורת מול קהל.
מזל טלה – מזל זה ידוע בלהט רב, כאשר הטלה מתמקד במטרה מסוימת הוא יפעל בנחישות ועוצמה כדי לכבוש את יעדיו, הטלה ידוע ברצונותיו הטובים וישתדל להשיג את מטרותיו מבלי לפגוע באחרים.
מזל קשת – הקשת יורה את חיציי האש שלו רחוק אל פסגת ההר, מזל זה ידוע בעודף אנרגיה המקפיצה אותו ממקום אל מקום תוך כדי שהוא אוסף את פיסת ידע וחוויה אישית. מזל זה הפועל תחת השפעותיו של כוכב יופיטר (צדק) ידוע בחוש הצדק המפותח שלו ואהבתו העזה לתרבויות זרות ומקומות נידחים.

יסוד אש באהבה:

מזלות אש עם מזלות אוויר
שילוב חיובי בדרך כלל, שני היסודות האלו הם יסודות מוחצנים שאוהבים אנשים מטבעם, האוויר הוא סוציולוג בנשמתו ומאמין כי כל בני האדם שווים ואלו האש מכיל חוש מצפון מפותח שמקשה עליו לפגוע במכוון בסובבים אותו. מזלות האש אוהבים מטבעם לדבר ואלו מזלות האוויר הם השותפים האידיאלים לתקשורת ומסוגלים להקשיב בקלות. אם תתקבל הערכה משותפת יוכל קשר זה להצליח בקלות ויהיה מלווה בריגושים, חוויות ותקשורת חיובית.
קשר מסוג זה יכול להיכשל אם מזלות האוויר רואים במזלות האש מוקצנים מדי, לוהטים מדי וחסרי טקט חברתי, לעומתם מזלות האש יוכלו לאבד סבלנות לצורת התקשורת הקלילה של מזלות האוויר שיכולה לפעמים להיות עמוסה בסיפורים חסרי עניין.

יסוד אש עם יסוד אש
שילוב שמומלץ על פי רוב: שני הצדדים ניחנים באותה סוג של אנרגיה לוהטת ומסוגלים לשלהב אחד את השני, שניהם מלאי חיים, אהבה ותשוקות חיצוניות ופנימיות ואוהבים תמיד את החיים הטובים.
שילוב זה לא ילך אם שני הצדדים יחסרו יכולת מעשית בקשר, מזלות האש מטבעם נוטים לעצלנות מסוימת בעיקר כאשר זה מגיע למשימות האפרוריות והשגרתיות.
כמו כן עקב אופיים הלוהט של מזלות האש והנטייה להתלהט במהירות, שילוב של שני מזלות אש יכול להביא לשלהבת ענקית מדי בשעת ריב ובמקביל לרצון תמידי בין שני בני הזוג לחפש לריב מצורך רגשי לא מסופק. על כן חשוב לזכור כי מזלות האש לוהטים מהר אך אינם נוטרים טינה ומסוגלים כמעט תמיד לסלוח לבן הזוג על מעשיו.

יסוד אש עם יסוד מים
אש ומים הולך בטבע? המצב גם כאן מאוד דומה, שני היסודות יכולים לנטרל אחד את צרכי השני, האש יביא עמו להט בלתי נלאה לקשר, עם רצון להישמע ודחף לקהל ותחביבים פרועים, ואלו המים יעדיף את היכולת לצאת מבלי לעזוב את הבית, לנהל שיחות נפש ארוכות המעמיקות את הקשר אך גם מחלישות את להבתם של מזלות האש.
מזלות האש מטבעם חובבי חופש ויכולים להיתפס אצל בני מזלות המים כחסרי נאמנות, לעומתם יכולים מזלות האש לראות במזלות המים כקנאים ורכושניים מדי.
קשר מעין זה יכול ללכת טוב עם בן מזל האש מחובר לעולמו הרגשי בצורה מספקת עבור צד המים כדי לרכוש אמון הדדי ארוך טווח.

יסוד אש עם יסוד אדמה
מזלות אלו אמנם לא מדברים תמיד באותה שפה, אך שניהם מוצאים אחד בשני יותר מן המשותף מה שהופך סוג זה של קשרים מאוד פופולארי.
מזלות האש מונעים מתשוקותיהם הפנימיות, אם תרגמו נכונה את התשוקה שלהם לקריירה, כך גם יהיו מאוד שאפתניים לאורך זמן, תכונות אותן מעריכים בני מזלות האדמה הפרקטיים.
מזל האש ימצא במזל האדמה כמקור ליציבות ולמיתון הלהט הפנימי שלו כדי לאפשר לו להיות יותר מפוקס על מטרותיו.
אך קשר מעין זה לא יעבוד אם צד האש יראה בצד האדמה כקר מדי או חסר עומק רגשי אשר מונע רק מצרכים פרקטיים גם אם זה מגיע לאהבה. לעומת זאת מזלות האדמה יוכלו לראות במזלות האש כעצלנים מדי או כאלו הזקוקים נואשות לחיזוקים רגשיים.

פרסומת

תומר גילת

מנהל ועורך ראשי באתר לאב און, עוסק באסטרולוגיה ומיסטיקה משנת 1999, כתב דיגיטלי באתרי מיסטיקה, מוזיקה ותרבות עכשווית. מנהל קראייטיב ועיצוב מוצר, צלם מוזיקה ואומן.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button