אסטרולוגיהקורס אסטרולוגיה

אסטרולוגיה | יסוד אדמה והתאמה זוגית

האסטרולוגיה מחלקת את 12 המזלות למספר תתי קבוצות:
1. חלוקה לפי מזלותגבריים (אש ואוויר) ונשיים (אדמה ומים)
2. חלקות המזלות לפי היסודותאש (אריה, טלה קשת) אוויר (דלי, מאזניים, תאומים) אדמה (שור, גדי, בתולה) מים (עקרב, סרטן דגים)
3. חלוקת המזלות לפי אכויותקבועה (אריה, דלי, שור, עקרב) פעילה (טלה, מאזניים, גדי, סרטן) משתנה (קשת, תאומים, בתולה, דגים)

יסוד אדמה

לקבוצה זו ב אסטרולוגיה משתייכים המזלות הפרקטיים במפה: שור, גדי ובתולה. מזלות אלו פועלים תחת סביבה ארצית ומונעים מיכולת מחשבה פרקטית ביצועית ושאפתנית.
מזל שור – המזל היציב ביותר במפה, תכונות האופי שלו ברורות כבר מגיל צעיר, למזל זה רצונות ברורים ובדרך כלל גם דואג להשיגם. הוא מעריך יציבות ביתית וחומרית על פני דיבורים באוויר.
מזל גדי –  השאפתן ביותר במפה, ידאג תמיד להצליח בכל מטרה ששם לעצמו, אינו יפעיל רגש ויחפש אחר הדרך המהירה והיציבה ביותר כדי להשיג מטרה זו גם אם דרך זו לא תמיד עוזרת לאחרים מלבדו.
מזל בתולה –  כחבר לקבוצת המזלות החומריים, מזל זה ידוע בנטיותיו לביקורת והקפדה על הפרטים הקטנים כרצון להגיע לשלמות. הוא יהיה איש שיחה מצוין המסוגל להקשיב לסיפורים קלילים מלאי פרטים ובמקביל יידע לספר כאלו מלווים באנקדוטות קומיות המבוססות על הומור קפדני.

יסוד אדמה באהבה

יסוד אדמה עם יסוד אוויר
תלוי מאוד בשני המזלות המרכיבים את המשוואה. לשני היסודות נטייה לשמור על קור רוח ולא להתרגש יתר על המידה כאשר מגיעים לשעת הביצוע ובשילוב מוצלח בין השניים יתקבל זוג המסוגל לקדם ולבצע ביחד מטרות משותפות שאפתניות מאוד.
מצד שני מזלות האוויר יכולים למצוא בחלק מחברי מזלות האדמה כחתרנים וחסרי יכולת הומאנית  אשר מסוגלים לדרוך על הצד השני בשעת הביצוע.
לעומתם מזלות האדמה יכולים לראות במזלות האוויר כאנשי ביצוע מצוינים כל עוד זה נגמר בדיבורים בלבד, האדמה היותר פרקטיים מחפשים על פי רוב מישהו שיוכל לעמוד בקצב או בשאיפות שלהם ולא יפחד מעבודה קשה.

יסוד אדמה עם יסוד אש
מזלות אלו אמנם לא מדברים תמיד באותה שפה, אך שניהם מוצאים אחד בשני יותר מן המשותף מה שהופך סוג זה של קשרים מאוד פופולארי.
מזלות האש מונעים מתשוקותיהם הפנימיות, אם תרגמו נכונה את התשוקה שלהם לקריירה, כך גם יהיו מאוד שאפתניים לאורך זמן, תכונות אותן מעריכים בני מזלות האדמה הפרקטיים.
מזל האש ימצא במזל האדמה כמקור ליציבות ולמיתון הלהט הפנימי שלו כדי לאפשר לו להיות יותר מפוקס על מטרותיו.
אך קשר מעין זה לא יעבוד אם צד האש יראה בצד האדמה כקר מדי או חסר עומק רגשי אשר מונע רק מצרכים פרקטיים גם אם זה מגיע לאהבה. לעומת זאת מזלות האדמה יוכלו לראות במזלות האש כעצלנים מדי או כאלו הזקוקים נואשות לחיזוקים רגשיים.

יסוד אדמה עם יסוד מים
שילוב טוב בדרך כלל שני הצדדים מבינים את מטרות הצד השני ושניהם מחפשים בסופו של דבר אחר הקמת בית יציב ו/או משפחה. שילוב זה ילך טוב עם בהגשמת מטרות פרקטיות.
מזל האדמה יראה בבן מזל המים כצורך משלים לעולם הפנימי שלו לעיתים חסר ואלו בן מזל המים יראה במזלות האדמה כביצועיסטים היכולים לשים בצד את הרגש לטובת ביצוע המשימה בצורה מהירה וחדה.
קשר זה יתקשה לפעול אם בן מזל האדמה יראה במזל המים כתלותי מדי, קנאי או רגשי יתר על המידה, לעומתו מזל המים יוכל לראות את מזל האדמה כקר מדי, משוכל מדי וחסר עומק רגשי הדרוש לו לנהל שיחות נפש או לקרוא את מזל המים.

יסוד אדמה עם יסוד אדמה
שילוב שעובד מצוין בדרך כלל, בעיקר אם לשני הצדדים שאיפות משותפות. מזלות האדמה יסתדרו ביתר קלות עם דומים להם בתפיסתם הארצית, אשר מעריכים עבודה על פני דיבורים ואינם לוקחים ללב יותר מדי כאשר ישנם חיכוכים או אי הסכמות.
קשר זה יתקשה להתקיים כאשר אחד מן הצדדים יתחיל לוותר על שאיפותיו.

פרסומת

תומר גילת

מנהל ועורך ראשי באתר לאב און, עוסק באסטרולוגיה ומיסטיקה משנת 1999, כתב דיגיטלי באתרי מיסטיקה, מוזיקה ותרבות עכשווית. מנהל קראייטיב ועיצוב מוצר, צלם מוזיקה ואומן.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button