אסטרולוגיה סינית

אסטרולוגיה סינית – מזל קוף

אינטליגנטיים, מנהיגים, אך גם יהירים ותחרותיים מזל קוף הוא המזל התשיעי בגלגל האסטרולוגיה הסינית, מה מאפיין את הקוף? מה אומרים היסודות השונים על המזל? ואיך הוא מתנהל בקשר זוגי ובהתאמה לשאר המזלות?

אסטרולוגיה סינית - מזל קוף - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה

מזל קוף - תעודת זהות

שנים: 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016, 2028, 2040
תכונות טובות: אינטליגנטיות, כריזמה, חוש הומור
תכונות שליליות: תחרותיות, יהירות, ערמומיות

יסוד: מתכת
מספרי מזל: 1, 7, 8
צבעי מזל: לבן, זהב, כחול
התאמה גבוהה: עכברוש, ארנב, שור

יין-יאנג: יאנג (גברי)
מספרי חוסר מזל: 2, 5, 9
צבעי חוסר מזל: אדום, שחור, אפור
התאמה נמוכה: נמר סוס, חזיר

הקוף הוא המזל ה-9 באסטרולוגיה הסינית, אנשים שנולדו בשנת הקוף מתאפיינים בחכמה, מחשבה חריפה וגמישות. הם יודעים לייצר רעיונות מקוריים ויכולים להתמודד עם משברים בקלות תוך כדי שמירה על איזון וגמישות. בנוסף, אנשי מזל הקוף מאוד מוכשרים בהתאמת עצמם למצבים חדשים ומשתנים.

מהיתרונות המרכזיים של אנשי מזל הקוף הם הכישרון שלהם להתאים למצבים משתנים, היכולת לתכנן ולממש תוכניות מורכבות. הם מחזיקים בכישרונות רבים ויכולים לפתור בעיות באופן מהיר. כמו כן, אנשי מזל הקוף נהנים מאתגרים ולא מפחדים לקחת סיכונים.

אף על פי כך, יש למזל זה גם חסרונות. לעיתים, אנשי מזל הקוף משדרים גאווה ויהירות בהתנהגותם כלפי אחרים. הם נוטים להיות מזלזלים, ופעמים רבות יראו כאילו הם מתעלמים מרגשות הסביבה. בנוסף, הם יכולים להיות לא מתחשבים ואגואיסטיים, מה שיכול לגרום לקושי ביצירת קשרים חברתיים אמיתיים.

 

בחברה, אנשי מזל הקוף מתגלים כאנשים מאוד חברתיים שאוהבים לשוחח ולהתערב בדיונים. הם מוצאים עניין בהבנת המחשבות והרגשות של אחרים, ולעיתים משתמשים בכך למען תועלתם האישית. הם נהנים מהמרכז ולעיתים נדירות מתאפקים מלשתף אחרים בסיפורי הצלחתם.

אנשי מזל הקוף נתפסים זוכים בהערכה לאינטליגנציה, לחוכמה וליכולות המנהיגות שלהם. אף על פי שהם יכולים להתמודד עם אתגרים, הם עלולים להתקשות ביצירת קשרים עמוקים עם אחרים בשל האגואיזם שלהם. על פניו, יש להם את היכולת להיות מנהיגים טובים אם ילמדו להתמודד עם החסרונות שלהם.

גברים בקוף

משאיר רושם של דמות מכוננית ומלאת אנרגיה, שנהנה מחיים מלאי אתגרים. מתאפיין בחוכמה, חכמת חיים וכישרון לגייס את הסביבה לטובתו. כאשר מדובר במערכות יחסים, הוא יכול להיות מושך ומרשים, אך יש לו גם נטיה להיות אגואיסטי.

נשים בקוף

חכמה ומלאה באנרגיה חיובית. מחזיקה ביכולת לגייס את האנשים שמסביב לה לטובתה בעיקר בזכות הקסם שלה והיכולת להתמודד עם מצבים מאתגרים. היא אוהבת להיות במרכז העניינים. מתקשה לעיתים בהבנת רגשות אחרים ולעיתים לנהל מערכות יחסים מורכבות ולא מובנות עקב כך.

אסטרולוגיה סינית - מזל קוף בזוגיות

מזל קוף ומערכות יחסים

באסטרולוגיה הסינית, אנשי מזל הקוף מתאפיינים באינטליגנציה, בחוכמה ובהבנה חדה, והם נוטים להתנהג באופן מעט קסום במערכות יחסים. הם אוהבים את האתגר, ההתרגשות והתחרות שמגיעים עם זיקה אהבה חדשה, והם יכולים להיות שותפים מאוד מרתקים אך לעיתים גם מנותקים.

אפשר לצפות מאנשי מזל הקוף להפתיע את שותפיהם בעזרת חריפות המחשבה, תשוקה וחוש הומור. הם יכולים להיות מאוד רומנטיים, ולעיתים יעשו מאמצים גדולים כדי להרשים את השותף שלהם. עם זאת, אנשי מזל הקוף יכולים להיות לא יציבים במערכות יחסים, כאשר הם מרגישים שהחיים מתחילים להיות רגילים יותר מדי או שאין להם מספיק אתגרים.

  אנשי מזל הקוף יכולים להקשות לקשר להתפתח עקב האגואיזם שלהם. הם יכולים להרגיש שהם צריכים להיות במרכז הקשר, מה שלעיתים יכול להוביל לקונפליקטים עם שותף שמצפה גם הוא לחלק גדול יותר במערכת היחסים.

 

אף על פי כך, כאשר אנשי מזל הקוף משקיעים בהבנה ובתיאום רגשי, הם יכולים להיות שותפים מצוינים. האינטליגנציה שלהם מאפשרת להם להבין את בן או בת זוגם ברמה עמוקה, והם יכולים להיות מאוד נלהבים וחייכנים, מה שהופך אותם לשותפים מרתקים ומעניינים. הם יכולים לתמוך בזוגם ולעזור להם להתמודד עם אתגרים בחיים.

קוף בהתאמה זוגית לשאר המזלות

אסטרולוגיה סינית – מזל עכברוש
אסטרולוגיה סינית – מזל שור
אסטרולוגיה סינית - מזל נמר - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
אסטרולוגיה סינית – מזל ארנב
אסטרולוגיה סינית – מזל דרקון
אסטרולוגיה סינית - מזל נחש
עכברוש
שור
נמר
ארנב
דרקון
נחש
מעולה
בסדר
ממש לא
מעולה
מורכב
חברות
אסטרולוגיה סינית – מזל סוס
אסטרולוגיה סינית – מזל עז
אסטרולוגיה סינית – מזל קוף
אסטרולוגיה סינית - מזל תרנגול
אסטרולוגיה סינית – מזל כלב
אסטרולוגיה סינית – מזל חזיר
סוס
עז
קוף
תרנגול
כלב
חזיר
ממש לא
מורכב
חברות
ככה ככה
מורכב
ממש לא
קוף בהתאמה זוגית לשאר המזלות
אסטרולוגיה סינית – מזל עכברוש
אסטרולוגיה סינית – מזל שור
אסטרולוגיה סינית - מזל נמר - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
עכברוש
שור
נמר
מעולה
בסדר
ממש לא
אסטרולוגיה סינית – מזל ארנב
אסטרולוגיה סינית – מזל דרקון
אסטרולוגיה סינית - מזל נחש
ארנב
דרקון
נחש
מעולה
מורכב
חברות
אסטרולוגיה סינית – מזל סוס
אסטרולוגיה סינית – מזל עז
אסטרולוגיה סינית – מזל קוף
סוס
עז
קוף
ממש לא
מורכב
חברות
אסטרולוגיה סינית - מזל תרנגול
אסטרולוגיה סינית – מזל כלב
אסטרולוגיה סינית – מזל חזיר
תרנגול
כלב
חזיר
ככה ככה
מורכב
ממש לא

מזל קוף והיסודות

בנוסף ל-12 החיות באסטרולוגיה הסינית קיימת גם החלוקה ל-5 יסודות על פי הפילוסוף צ'ו יין. כמו החיות גם היסודות מתחלפים כל שנתיים ועל כן לכל חיה אסטרולוגית מתחלפת נהוג להצמיד גם את יסוד הטבע. כך שהמזל באותו היסוד חוזר פעם ב-60 שנה.
 
היסודות מוספים לכל חיה אסטרולוגית אפיון נוסף בהתאם למשמעות כל יסוד.
אסטרולוגיה סינית - יסוד מתכת - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
קוף מתכת

(1980, 2040)
מזל הקוף מתכת באסטרולוגיה הסינית מסמל חכמה וסדירות, מכיוון שמתכת היא אלמנט שמשקף יציבות, קור רוח ותכנון מדויק. אנשים שנולדו במזל הקוף מתכת הם מאוד ממוקדים, מחויבים, ויש להם את היכולת לכוון את האנרגיה שלהם לכיוון מטרות מסוימות. הם גם חכמים, אנליטיים, ונוטים להיות מאוד אמינים. אף על פי שהם יכולים להיות מעט מרוחקים רגשית, הם מסוגלים להיות חברים נהדרים ושותפים נאמנים אם ישקיעו בהבנה רגשית ובתיאום עם אחרים.

אסטרולוגיה סינית - יסוד מים - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
קוף מים

(1932, 1992)
קוף מים באסטרולוגיה הסינית מייצג את היכולת להתמודד עם שינויים ולהתאפשר, מכיוון שיסוד המים נושא את מאפייני הזרימה והיכולת לקבל. אנשים שנולדו במזל קוף מים מצטיינים בתקשורת, והם יכולים להיות גמישים ולהתמסר לשינויים בקלות. הם מציעים ראיה משולשת, דיפלומטיים, ומצוידים ביכולת טובה לפתור סכסוכים. עם זאת, הם יכולים להרגיש חרדה או להיות לא יציבים כאשר הם נמצאים במצב של לחץ או קונפליקט, והם זקוקים לאיזון ולשקט על מנת לפרוח.

אסטרולוגיה סינית - יסוד עץ - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
קוף עץ

(1944, 2004)
העץ באסטרולוגיה הסינית מייצג את הצמיחה, התרחשות והגמישות. אנשים שנולדו במזל קוף עץ מאוד יצירתיים, חברתיים, ומלאים באנרגיה חיובית. הם מצוידים ביכולת לחשוב מחוץ לקופסה ולהתאים את עצמם בקלות לתנאים משתנים. הם מציגים מקדמה אישית באמצעות יכולת חזון עתידי ויזמות, אך עשויים להתמודד עם בעיות של אי יציבות או אי התמדה ובנוסף קושי בלהתמודד עם בעיות כאשר הם נכנסים למצבים מורכבים יותר ממה שהם התנסו בהם בעבר

אסטרולוגיה סינית - יסוד אש - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
קוף אש

(1956, 2016)
מזל קוף אש באסטרולוגיה הסינית מייצג תשוקה והתלהבות, כאשר האש היא האלמנט המסמל את האנרגיה והחידוש. אנשים שנולדו במזל הקוף אש מאופיינים בחוסר פחד, התלהבות ואמביציה רבה. הם מלאים בחיים ויודעים איך להפתיע את האחרים. אף על פי שהם נטויים להתרגשות ולפעמים נראים כאילו הם מחפשים רק אקשן, הם גם מאוד מבינים ומחפשים לשפר את העולם לטובה. הם יכולים להתמודד עם בעיות של אי יציבות או רגש בלתי נשלט כאשר הם לא מצליחים להגשים את התשוקות שלהם.

אסטרולוגיה סינית - יסוד האדמה - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
קוף אדמה

(1968, 2028)
האדמה באסטרולוגיה הסינית מייצג יציבות, משמעתיות, ותחושת חובה. אנשים שנולדו במזל קוף אדמה מאוד ממוקדים, מחויבים, ומשקיפים, והם מצטיינים ביכולת להתמקד במשימות באופן ממושך. הם יודעים להתארגן, להיות סבלניים, ולבצע בעקביות משימות. עם זאת, הם עשויים להפגין חוסר גמישות או קשיים בהתמודדות עם שינויים לא צפויים. הם צריכים ללמוד להיות יותר גמישים ולקבל שינויים כחלק מהחיים.

ועוד כמה דברים טובים...

פרסומת

תומר גילת

מנהל ועורך ראשי באתר לאב און, עוסק באסטרולוגיה ומיסטיקה משנת 1999, כתב דיגיטלי באתרי מיסטיקה, מוזיקה ותרבות עכשווית. מנהל קראייטיב ועיצוב מוצר, צלם מוזיקה ואומן.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button