דייטים ראשוניםהבלוג של אביטלהבלוגיהפנויים ופנויות

דייט בחשיכה – להתאהב ביופי הפנימי

דייט ראשון , מיקום לא ידוע ... סביר שמדובר באיזה בית קפה בת"א ... אחד מגיש נס קפה אבל עם האבקה של עלית, אחרת אצטרך להוציא את החבילת נס שלי מהתיק וזה סתם מביך ..

שלב א' רושם ראשוני, מראה חיצוני עיניים שיניים וסריקה כללית קלה, לבוש, ושפת גוף.

שלב ב' ניתוח פסיכולוגי, בעזרת שאלות מנחות… אז מה אתה מחפש ? איפה את רואה את עצמך בעוד חמש שנים? אם היית יכול לבקש לעצמך כל דבר. מה היית מבקש, אבל רק לעצמך ? ומה הפחד הכי גדול שלך ?

תשובה נכונה, שתיים מתוך שלוש לא רע בכלל …

שלב ג' עיבוד נתונים… (הידעתם שכבר בעשר השניות הראשונות שאנחנו מכירים בן אדם כבר מתגבשת דעתנו עליו מבלי שיצטרך להגיד מילה.. כן כן התת מודע כבר עושה את העבודה בשבילנו .. אם זה חיובי הרבה ישתמשו במילה קליק.) עכשיו המוח מתחיל בתהליך העיבוד, אממממ. אם אין לו עבודה מסודרת זה אומר שהוא לא שאפתן, אם הוא מאחר, זה אומר שהוא לא דייקן, אם הוא לא רוצה לקבוע לשבוע הבא אומר שיש לו בעיה של התחייבות? אין מה לעשות בנות, תודו אתן חופרות.

לאחרונה שזפזפתי מול הטלוויזיה יצא לי לראות חלק קטן מהתוכנית דייט בחשיכה, נשארתי עם המחשבה שאם דייטים היו נראים ככה, כמה פשוטים הדיטים שלנו היו נראים… או שלא.

דייט בחשיכה
דייט נקי מדעות קדומות, דייט ללא מחשבות על מראה חיצוני, דייט נקי ממגננות, תחשבו כמה קל היה לבוא בלי להתעסק במחשבות, דייט שבו כל החושים שלך מתחדדים, שאם החומות הוסרו ניתן גם לתת לחיבור מקום, שאתם שם באמת, מבלי למצוא חן, במקום שאתם באמת מוכנים להיפתח, רק שם קשר אמיתי יותר יכול לקרות.

אבל מה קורה שידליקו את האור? האם אנחנו שטחיים כמו שאנחנו מפחדים להודות? האם כל מה שחשוב זה בארבי או קן שמסתובבים לצדכם, או עומק וחבר לחיים ? האם עם השנים אנו משנים את שיקולי הבחירה? … אני יכולה להעיד על עצמי שכן.

שהייתי צעירה אחד המאפיינים החשובים בבניי הזוג שלי היה עיניים כחולות, לא הסכמתי לצאת עם אף אחד שלא תאם את התיאור. היום הכל נראה אחרת, היום אין לי רשימה לפחות לא חיצונית ודייט מוצלח בעיני הוא דייט שהאדם שמולי הופך להיות יפה, ויפה יותר ככל שהדייט מתקדם ושהוא נפתח אליי, בגלל זה אני חושבת שגם יופי היא תכונה נרכשת.

ברור שיש לי העדפות, אבל ליופי מתרגליים. אם תגורו במקום הכי יפה בעולם ותקומו לשקיעה הכי מדהימה כל בוקר, בהתחלה המראה יגרום לנשימתכם להעתק, ביום שאחרי תעצרו תבהו בה ותחשבו תוך כדאי על משהו אחר, בימים שיחלפו תחלפו על פניה בדרך למשהו מבלי להעניק לה מחשבה שנייה.

למזלי אופי האדם כל כך מורכב, מלא שכבות. שכל פעם אני מקלפת שכבה אחת ומגלה מרקם אחר, צבע מיוחד, אז שימו מסכה או את דעות הקדומות וניסיון העבר , תזכירו לעצמכם שאין לכם מה לפסיד אולי רק להרוויח ….ואז תדליקו את האור !

תבואו לדייט ללא ציפיות, במקרה הכי גרוע שתיתם דרינק מחוץ לבית, הכרתם עוד אדם חדש, שמעתם עוד דעה או עוד סיפור, מי יודע אולי אפילו תרוויחו חבר או שניים. אין צורך לחשוב שלוש עשרה צעדים קדימה, נסו להנות מהרגע. מבחני האישיות לא תורמים לשום דבר ההפך הוא הנכון, הם רק מוסיפים לחץ למשהו שהוא קשה גם ככה.

אם תפתחו את הלב ולא רק בשביל "המטרה" רק אז אהבה תמצא אותכם.

פרסומת

אביטל פרץ

חיה בבועה התל אביבית כבר יותר מידי זמן, חולמת לכבוש את העולם יעד אחד כל שנה, תולעת ספרים בלי משקפים ומשתתפת קבוע בסדנאות ומפגשי כתיבה יוצרת. פירסמה בעבר בבלוגים אינטרנטים ועומלת על הוצאת ספרה הראשון.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button