דייטים ראשוניםהבלוג של אביטלהבלוגיהפנויים ופנויות

להתאהב מבלי להתלהב

יש שטוענים שלהבה שנדלקת מהר, גם דועכת מהר…

איך אנחנו יודעים אם אנחנו מנסים יותר מידי, עושים יותר מידי ומה נכון איך ומתי ???
שעומד מולכם מישהו שסוף סוף מוצא חן בעיניכם איך אתם לא מאבדים את זה…?

אתן לכם כמה דוגמאות איך לא לאבד את הראש, לתת קצת מהלב כל הפעם.

שימו לב, אני מדברת כאן על פוטנציאל אמתי ולא מתכוון לכבוש טרף .דמיינו שיש לכם בכיס חבילת גפרורים ומותר לכם כל פעם להדליק גפרור אחד שיעזור לכם שוב להצית את אש, אבל שימו לב יש רק חבילה אחת, השתמשו בה בחוכמה.

חשוב מאוד בתחילת קשר לא להשתמש בכל הקלפים, וותרו על הפקות, פרחים ומסעדות מפוארות תשמרו את זה לימי הולדת וימי נישואים, לפעמים זה יכול נורא להרתיע ולגרום לאדם השני לברוח לכל הרוחות.
נכון, זה כל מה שאנחנו מחפשים בקשר, מישהו שישקיע בנו ויפנק אותנו, אבל שזה מגיע ומהר מידי זה עלול להיות בעייתי.

אז מה עושים? איך להתאהב מבלי להתלהב יתר על המידה, איך לשמר קשר בתחילתו מבלי לשרוף את הלהבה?

להתאהב מבלי להתלהב1 .למדו את הצד השני – פגשתם אדם חדש שאתה לא מכירים את שיגרת החיים שלו, את ההרגלים, מה הוא אוהב ומתי. תשכחו את כל מה שעבד בקשרים קודמים ותלמדו את מי שיושב מולכם.
יכול גם מאוד להיות שאותו אדם לא היה בקשר די הרבה זמן, הוא רגיל לשקט וללבד שלו, לפנות מקום בחיים לאדם אחר לוקח קצת זמן הסתגלות, לא ללחוץ – טבעיות זה שם המשחק. אם זה לא בא טבעי בינתיים חפשו תחביבים, מלאו את זמנכם, וכך לא תתעסקו בלוחות זמנים.

2. תהיו אתם – אותנטיות – אל תחשבו מה הצד השני מצפה מכם, או מה ירשים אותם, תהיו אתם, כן אני יודעת יש נורמות חברתיות, איפה הדייט אמור לקרות, וחובה אלכוהול וכל מיני דברים כאלו, אז זהו שלא! תחשבו על מקום שיבטא את מי שאתם הכי טוב, זה יאפשר לכם להרגיש בנוח, סביר להניח שככה תהיו יותר קלילים, והדייט יזרום טוב יותר. אין טעם במסכות זה רק עניין של זמן עד שזה מתחיל לגרד ואז אתם מסירים אותן.

3. חיזור … אבל לא גורלי – יש משהו מקסים בהודעה חמודה אחרי הדייט, או לקום בבוקר למסרון של איחול בוקר או יום טוב, יש משהו קצת לא אמין בהודעות געגועים תוך זמן קצר מאוד, לא אומרת שזה לא אפשרי (בתור מאמינה גדולה באהבה ממבט ראשון), אבל מה לעשות הפכנו קצת לעם של ספקנים, ואם משהו טוב מידי אנו שואלים את עצמנו למה?! אז גם אם זה מרגיש לכם, אל תמהרו להגיד..

4. זמן להתגעגע – אל תמהרו להתרגל אחד לשנייה, יהיה לכם מספיק זמן לשגרה. לא סתם אנחנו מכורים למשחק, לכיבוש, תנו לעצמכם זמן להתגעגע, ותיהנו ממנו.

5. אפקט הפתעה – קודם כל חכו עם זה… הדרך הכי טובה להפתיע מישהו, זה לעשות משהו שהוא הכי פחות מצפה לו, תתחילו בקטן, שימו לב לדברים הקטנים. תציעו לעזור, תפתיעו בפרח, תכינו ארוחת ערב קצת יותר חגיגית, העיקר שתשקיעו וקצת. כי הרף עולה, ואיתו גם סף הריגוש.

נראה לי שסוף סוף הבנתי למה גברים בורחים ממני, בתור פולנייה במסווה ( טוב נו מרוקאית, שזה נורא לא פחות.) תמיד מיהרתי להיכנס לתפקיד האמא הדואגת – התעניינתי בשלומם ניחמתי בימים קשים / עמוסים בעבודה, שאלתי אם אכלו, הכנתי מרק אם חלו… נכון זה נשמע כיפי אבל אם זה קורה מוקדם מידי בקשר זה עלול להיות מעיק וחונק.

חבר פעם אמר לי "כל מה שמרגיש לך נכון לעשות בהתחלה תעשי הפוך." ככה תמנעו מלחזור על דפוסים בעייתיים. תנו לזמן לעשות את שלו, תנו לצד השני להרוויח את הדאגה שלכם, להרוויח את ההפקות. שקשר מתחיל וכבר בשבועיים הראשונים העריפו עליכם כל כך הרבה, משהו מרגיש שבלוני, לא טבעי, כאילו הצד השני מחפש להתאהב ורק במקרה נתקל בכם בדרך.
תוודאו שזה הדדי, אף אחד לא נותן בשביל לקבל. תנו לאדם השני גם לעשות בשבילכם, זו פעולה חיונית לאהבה.

פרסומת

אביטל פרץ

חיה בבועה התל אביבית כבר יותר מידי זמן, חולמת לכבוש את העולם יעד אחד כל שנה, תולעת ספרים בלי משקפים ומשתתפת קבוע בסדנאות ומפגשי כתיבה יוצרת. פירסמה בעבר בבלוגים אינטרנטים ועומלת על הוצאת ספרה הראשון.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button