דייטים ראשוניםהבלוג של אביטלהבלוגיהפנויים ופנויות

השקט אחרי הסערה – המשבר של תחילת קשר

תחילת קשר זוגי - ההתרגשות בעיצומה, הוא שולח הודעות אהבה, קונה לך מתנות ואז מגיע חודש, יש ירידת מתח, האם זה הזמן לברוח? או האם זה סימן שהקשר מתחיל להתייצב?

תחילת קשר זוגי, יש את התלהבות הראשונית, יש כימייה, הגבר מחזר, והבחורה נענת לחיזורים.

הוא אומר לה מילים יפות…בדיוק מה שהיא רוצה לשמוע. הגולם נוצר… שולח הודעות במהלך כל היום ובהם הוא כותב שהוא מחכה לראות אותה, שאולי הוא קצת מתגעגע… הוא הופך לפרפר, היא מציירת לעצמה תמונה של בחור רומנטי, בדיוק מה היא מחפשת…ופרפר מתעופף לה בבטן, הקשר מתהדק, עניינים מתפתחים, ואז ההודעות פוחתות איתו גם החיזור.

בדיוק אז מתחיל המשבר הראשון בזוגיות, בערך בין חודש וחודשיים אחרי שהוא התחיל.

אנחנו הבנות מתעררות, ובודקות. חישוב פשוט אומר אם היה משהו ואז הוא נעלם/ הפסיק, משמע שמשהו השתנה. שלא יכול להיות שפגשנו גבר בתחילת הקשר ושעכשיו הבחור הזה לא קיים יותר??? הדרמות קווין ינהלו שיחת יחסינו לאן, ויתלוננו שעכשיו זה כבר לא עם עננים, החסרות ביטחון יבלעו את הצפרדע ויתחילו תהליך התאבלות למקרה שהוא יתרחק ויחליט לחתוך.

אצלי בד"כ זה השלב שבו אני נוטשת את הספינה.

אבל בנות שימו לב … לאחרונה גיליתי שעצם מדובר בתקופת "מנוחה", זה בעצם הגעה אל הנחלה, סימן טוב בקשר.

תחילת קשר זוגימצד הגברים… תחילת קשר זוגי מלווה בלחץ של הכיבוש, לחץ של לעמוד בציפיות, לחץ של לעשות את הדברים נכונים ולהשיג את הבחורה לציית לכל החוקים הלא כתובים. זאת אומרת, להתקשר אבל לא יותר מידי, לשלוח הודעות חמודות, אבל לא מלחיצות. להיות חם, אבל לא מושי. להוציא אותה לבלות, אבל תוך כדאי להראות שאני בעצם בחור דיי ביתי. שולח רמזים שאני רציני, אבל עדיין לא מוכן להתחתן.

תקופה שהבחור מתעסק כל הזמן באסטרגיות, במהלכים, בבדיקות, תוצאות, והפקת לקחים. בשביל הצד הגברי זו בעצם התקופה הכי קשה במערכת היחסים, התקופה שבא לומדים על איזה כפתורים לוחצים, ואז שהיעד נכבש, שהקשר מתחיל להראות כקשר, שפשוט כיף להיות ביחד בלי הפקות, אפשר לעצור ל"נוח."

מבחינתם המנוחה הזאת בעצם היא השיא ,זה השלב שמרגישים בנוח ביחד, ואפשר להנות אחד מהשניה. שימו לב בנות, שום דבר לא השתנה, אתן לא פחות מושכות, או פחות מרגשות, אלא עברתם את השלב הקשה, ואפשר פשוט להיות עצמכן. ( לא! לא מפסיקים לעשות רגליים,)

אז לאחר לגיליתי לכם את המידע המכריע הזה איך אתן מרגישות??? אני יודעת שלרוב אנחנו פועלות מדפוסי עבר, או חוסר ביטחון אבל החל מהיום זה הולך להשתנות לפחות אצלי.

נכון תמיד נחמד לקבל הודעות מחזרות ומכתבי פוצי-מוצי אבל הכי חשוב שזה יגיע ממקום נכון, אם הבחור שבחרת לעצמך פשוט לא כזה אין צורך להכניס אותו לתבנית, חשוב מאוד לשחרר את כל הפנטזיות בסרטים ההוליוודיים, של החבר ששר סרנדות מתחת לבית, קשר אמיתי מבוסס לא רק על פרפרים, אלא גם על כבוד, והדדיות, הדאגה וחשיבה משותפת, ולפעמים זה קורה לאט ולוקח יותר זמן ממה שקיוויתם שייקח.

*** תודה לחבר יקר, עידן שהעיר את עיני .

פרסומת

אביטל פרץ

חיה בבועה התל אביבית כבר יותר מידי זמן, חולמת לכבוש את העולם יעד אחד כל שנה, תולעת ספרים בלי משקפים ומשתתפת קבוע בסדנאות ומפגשי כתיבה יוצרת. פירסמה בעבר בבלוגים אינטרנטים ועומלת על הוצאת ספרה הראשון.

מאמרים קשורים

2 תגובות

  1. אביטל את אחת שיודעת להביע בכתב בצורה אמיתית שכל אחת מתחברת באיזה צורה לנאמר בכתוב.
    המשיכי לכתוב את שרבות היו רוצות להגיד ולא יודעות איך – כל הכבוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button