דעות וסיפורי אהבההבלוג של מאיההבלוגיהמאמרים חמיםפנויים ופנויות

רווקות מאוחרת

אם עברת את גיל 35 ואת לא נמצאת בזוגיות או במסלול של אימהות בהווה, את ודאי מכירה את המבטים החשודים של סובבייך. הכול מתחיל בביקורת המשפחה וזולג אל העמיתים בעבודה, ממשיך עם המוכרת בחנות הבגדים שבמקרה שאלה אותך אם את נשואה כי את ממש יפה, מסתיים בשכן שיצא בדיוק כמוך לחדר המדרגות בזמן האזעקה שמרתיעה מפני טילים, ואת בתוכך כבר מתכננת את הסטארט אפ הבא: אזעקה מפני חפירות שווא של אנשים שמרגישים צורך לסדר עבורך את החיים שעוד לא הספקת לסדר בעצמך, לפחות לדעתם.

לפעמים גם את מסתכלת במראה, את לא צריכה אותה כדי לדעת שאת יפה, חכמה, שוברת לבבות מצטיינת, שרגילה לקבל מחמאות מהסביבה, אותה הסביבה שלא מצליחה לקבל אותך כמות שאת, חופשיה ורווקה, נטולת מחויבויות שמצריכות ממך לקחת את הילד לפעוטון, לשלם כסף למטפלת, לקום כל שלוש שעות כדי להאכיל אותו, להרגיע אותו כשהוא בוכה, לישון שעתיים בלילה ועוד פעילויות של ממש…

לדעת החברה בלעדי התואר הנכסף "אימא" אין לך באמת מהות, וכאן נכנסת השאלה: מה לא בסדר? לא בך…את בסדר גמור! אלא בסביבה שמאיצה בך להתחתן או לכל הפחות להביא ילד לעולם, כן, כן, גם לבד! כמה פשוט- למה שלא תלכי לבנק הזרע ותזריעי לך זרעים, תחכי לגשם שיגיע ותקצרי את היבול. ממש שנה חקלאית לתפארת! החברה הנפלאה כוללת את אימא ואבא שלך, את האחים והאחיות, את השכנים ואת כל מי שנקרה בדרכך ומרשה לעצמו לחטט ברחם שלך או בלבך.

הגיע הזמן שתנשמי!!! את לא לבד בעולם, יש עוד עשרות אלפי נשים שבדיוק כמוך עברו את גיל 35 ואינן בזוגיות ברגע נתון זה, ולמראה הפלא, גם לא ממהרות לשום מקום…כי הן יודעות שזיווג לא קשור בפשרות ולא בהתפשרויות ולא בקשר פושר ולא בshare שאפשר לעשות בפייסבוק. זוגיות זה הרבה מעבר לאיש-אישה, חכם-חכמה, יפה-יפה, אינטלגנטי-אינטלגנטית. יש כל כך הרבה פרמטרים שלא נוגעים רק בשכל, אלא בחיבור אנרגטי ורוחני משורש הנשמה, שרק אנשים שמאמינים בעצמם מבינים שהמסע לקראת מציאת הזיווג המדויק הוא מסע ארוך שטומן בחובו אלף מדורי ניסיונות ולפעמים גם כישלונות.

רווקות מאוחרתולאאאא!!! טעות חסרת רגישות לבוא בטענות לבחורה בת 35 שהיא גם חכמה וגם יפה ולשאול אותה מה לא בסדר בה…כי זוגיות זה גם עניין של מזל! למצוא את הגבר הנכון בזמן הנכון ובמקום הנכון כשאת באמת מוכנה לכך נפשית ורגשית. הגיע הזמן להשמיד מיתוסים מטופשים! גם אישה יפה ומוצלחת יכולה למצוא את עצמה ללא זוגיות ועם אין-ספור מחזרים וללא תחושת בדידות. כפי שגם אישה נשואה ואימא לשלושה יכולה להרגיש בודדה בלי פרטנר אמתי לצדה.

רווקות מאוחרת הוא מושג מיותר שהחברה קבעה לנשים בנות 30 ומעלה שלא מצאו את זיווגן וטרם הביאו ילדים לעולם. החברה הישראלית לא יכולה לסבול חריגים בנוף שלה כי היא מנסה לסדר את כולם ובמיוחד את כולן בתוך משבצות מתאימות מראש. לחיות בנישואים רעים מתקבל בסליחה. להתמודד לבד עם ילד מתרומת זרע מתקבל בעידוד, אבל החברה בעצמה לא לוקחת אחריות על השלכות של נישואים מתוך פשרה ועל ילד שלא כל אחת מעוניינת לגדל לבד גם כשהיא מגיעה לגיל ארבעים.

סלחו לי רבותיי וסלחו לי גבירותיי, רווקות זהו סטטוס בלבד, סטטוס שלא מעיד על אושר או על אומללות.

מוסד הנישואים, אם תרצו וגם אם לא, מזמן פשט את הרגל ולא מעיד בהכרח על חיי אושר לאורך זמן.

אני בעד זוגיות טובה, אבל מתאימה! איש איש ואישיותו, איש איש וצרכיו הרגשיים, הפסיכולוגיים, הרוחניים. במקום להטיח אשמות בנשים שאינן בחרו במסלול של נישואים או של אימהות בכל מחיר, נסו להכיל, הימנעו מביקורת מיותרת. רובנו, בסופו של דבר, רוצים להימצא בזוגיות מאושרת. חלקנו רוצים לתרגם את הזוגיות לפרי של אהבה בצורת ילד, חלקנו מוותרים גם על ילדים. לא כולם נועדו להיות הורים, ויש כאלו שמתקשים להתמיד בזוגיות מעל חמש שנים, אחרים טרם מצאו את שאהבה נפשם, כך או אחרת, יש רגעים שעליכם "לטמון ידיכם בצלחת" (שלכם!!!) ולא להתערב בצלחות של אחרים.

פרסומת

מאיה ע.

מאיה (37) כתבת תוכן ועורכת לשון, כותבת סיפורים קצרים הנוגעים לתלאות החיים. אחרי שלוש מערכות יחסים ארוכות של שנים מתמודדת עם קושיות גדולות של החיים: המרד במוסד הנישואין לעומת קדושת הזוגיות/ החיבור לאינדיבידואליסטים שאינם הולכים בתלם לעומת הצורך בשייכות/ הפחד מאימהות לעומת החשש מהוויתור עליה/ הצורך בעוצמה והפחד מההרגל/ הצורך במימוש עצמי לעומת קשיי המציאות/ האמונה באהבה כמהות החיים לעומת החשש משינוי צורתה/ המלחמות הפנימיות לעומת הצורך בשקט פנימי- על הכול ועוד...כותבת... הירשמו לדף הפייסבוק שלי: מאיה- עריכת לשון וכתיבה

מאמרים קשורים

8 תגובות

 1. היי מאיה, את מהממתת……! אני רווקה בת 36, נראת נפלא (כוסית-על) ונשמעת נהדר, קרייריסטית ידועה בתעשייה שבה אני עובדת…וכל מילה שלך חקוקה בסלע! עכשיו סיימתי קשר עם אדם בן 50 גרוש עם 2 ילדים שחושב שהשמש זורחת לו מהתחת וגם הוא ציין לא פעם ובחש היטב בצלחת לגבי הרווקות שלי ואיך זה שאני עדיין לא אמא..ונכון, אנשים צריכים להוריד את מעיל הקיבעונות שלהם עם כל רשימות המכולת על נשים רווקות שלא נבנת על כלום….בקיצור האושר מתחיל מבפנים….אני מרגישה נהדר גם בלי בן זוג ואם יבוא אחד כזה ראוי(אני מקווה) זה רק בונוס….אמשיך לעקוב אחריי המאמרים שלך! עלי והצליחי יקירה!

   1. היי מיכל…קראי את דבריה של יפית עד הסוף…היא כבר סיימה אתו את הפרשה…

 2. תארו לעצמכן שהמתוארת בכתבה זו מגיעה מחברה שמרנית-מסורתית!! the story of my life

  1. סילין, אם נזכור בסופם של דברים שהחיים על הפלנטה קצרים כל כך והיחידים שנצטרך לתת להם דין וחשבון הם אנחנו, נצליח ללמוד להתעלם מהביקורות של אחרים.

 3. איזו טעות זה לעודד אנשים להשאר רווקים, בעיקר נשים
  שבגיל 40 כבר לא יצליחו להביא ילדים ויתחרטו על זה
  או גברים שבגיל 40 כבר מקריחים ומכריסים ואפחת לא מסתכלת עליהם

  לא אומרת שצריך להתפשר ולהיות בזוגיות בכל מחיר אבל לפי דעתי הדורשלנו שרוט ומפחד ממחוייבות, ומחכה למשהו "יוצא מהכלל" שאף פעם לא באמת מגיע (אולי רק באגדות)
  אל תעודדי את זה

  1. היי….חלילה וחס לעודד אנשים להישאר רווקים. כיצד הגעת למסקנה הזאת מתוך מה שכתבתי???
   כולנו בעד זוגיות. אנשים לא צריכים לשאוף לדגם מושלם, אבל כל אדם צריך לשאוף להכיר בן זוג או בת זוג מדויקים לו ולא להתפשר בבחירת בן הזוג.
   עמוק בפנים כל איש יודע אם האדם שמולו הוא האדם שאתו הוא רוצה למסד את חייו, ומיסוד לא מתוך כוונה למוסד הנישואין בהכרח, אלא למיסוד הזוגיות בין הגבר לאישה.
   את הפשרות עושים אחרי שבחרנו במדויק את מי שמתאים לנו. מערכת היחסים שנרקמת עם הזמן, מן הסתם, מכריחה התפשרויות ועומקים שווים, אבל בבחירה עצמה?
   אין סיבה להתפשר עליה! אני מעודדת אנשים להקשיב לעצמם ולא להיכנע לנורמות חברתיות בכל מחיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button