המלצות סרטים

דרושה חברה לסוף העולם

דרושה חברה לסוף העולםדרושה חברה לסוף העולם – seeking a friend to the end of the world

במאית: לורנה סקפריה
שחקנים: סטיב קארל, קירה נייטלי
ז'אנר: דרמה, מדע בדיוני, קומדיה, רומנטי
שנה: 2012

והרי הודעה: ספינת החלל שיצאה לנסות לפוצץ את האסטרואיד "מטילדה" המתקרב לכדור הארץ, נכשלה במשימתה וכל אנשי הצוות נספו, בזאת הסתיימו המאמצים להציל את הכוכב וזה משאיר לנו שלושה שבועות לפני פגיעת האסטרואיד ואיתו סוף העולם.

כך נפתח הסרט דרושה חברה לסוף העולם (seeking a friend for the end of the world), דרמה קומית רומנטית בכיכובם שלסטיב קארל ( Steve Carellהמשרד, בתול בן 40) וקירה נייטלי (Krira Knightley שודדי הקאריבים, דומינו).
דודג', גבר ממוצע, לא יפה מדי, לא חזק מדי, בטוח לא הגיבור ההוליוודי, סתם בן אדם שעובד בסוכנות ביטוח ונשוי לאחת שלא ממש אוהבת אותו, היא מצידה לקחה את הרגליים וברחה לאחר הידיעה על סוף העולם וכך דודג' מוצא את עצמו לבד בעולם על סף כאוס, איש הישר בעיניו יעשה -המשפט המתאים ביותר לסיטואציה, איך הייתם נוהגים אם הייתם יודעים שעוד שלושה שבועות האנושות תיכחד? תמשיכו ללכת לעבודה כל יום? תמשיכו לשמור על החוקים או שתצאו למסע הוללות ובזיזה?

דודג' עוד ממשיך ללכת לעבודה, סיטואציה קצת צינית, למכור ביטוח חיים לאנשים שעוד 21 יום מפסיקים להתקיים, אבל כנראה ששגרה קשה להפר, במיוחד אם אתה לא טיפוס הרפתקני.
ואז הגיעה פני, בחורה בריטית בת 26 עם חוצפה מסוימת (לא אופייני לבריטים, אבל שיהיה), פני גרה שתי קומות מתחתיו כבר שלוש שנים בערך אבל דרכיהם לא נפגשו, לו יש אישה, לה יש חבר ואפילו שהדואר של דודג' היה מגיע כל אותה תקופה לתיבת הדואר שלה, היא אפילו לא טרחה להעלות שתי קומות ולהביא לו את זה.
סוף העולם תופס אותה בתקופה רגישה, היא מנסה להיפרד מהחבר הנצלן שלה וכך יום אחד היא מופיעה בחלון של דודג' במצב רעוע, פה מתחילה הידידות בין השניים והנה גם הדואר האבוד נמצא.

מכתב במעטפה אדומה שנשלח לפני שלושה חודשים מהווה נקודת אור חדשה, חברת התיכון של דודג' כותבת לו שהוא תמיד היה האהבה היחידה שלה, האלמנט הזה פלוס האנרכיה שמגיעה גם לשכונה שלהם לוקחת את דודג' ופני למסע אחר אותה אהבה נכזבת, כל זה בעולם שאוטוטו מפסיק מלהתקיים.

בסופו של דבר, שמגיע סוף העולם אנחנו רוצים לדעת שאוהבים אותנו, שאנחנו לא לבד שם בסוף, ולדודג' לא נראה שזה יקרה, ותמיד שזה המצב אז פתאום כולם מסביב נראים מאוהבים, מתחברים בזוגות, בסוף העולם הבדידות מתחזקת.

את הסרט דרושה חברה לסוף העולם ביימה וכתבה לורנה סקפריה שזהו סרט הביכורים שלה, אבל בכל זאת אין ריח של בושר, גם אווירה דיכאונית אין יותר מדי, במקום זה הרבה הומור ציני ולא מעט רגש, כן, מודים התרגשנו בקטעים מסוימים ובסה"כ עלילה מעניינת, רעיון מעניין להתעסק איתו וכמובן סטיב קארל שמצליח בשנים האחרונות להעביר בצורה אנושית מאוד את הטיפוס הממוצע, זה שלא בהכרח פועל נכון בכל סיטואציה או זה שכל הבחורות נופלות לרגליו ולפעמים זה שינוי מרענן, בסופו של דבר קל לנו יותר להזדהות עם טיפוס כמו דודג' ולכן גם סף הרגש שלנו עולה.

קירה נייטלי תורמת גם היא את חלקה להצלחת הסרט, זו לא אותה נערה שמלהטטת עם חרבות או קופצת מספינה לספינה, הזוהר איננו ובמקומו אנחנו מקבלים בחורה ממוצעת, עם יצר הרפתקנות, רומנטית ורגישה, כזאת שאפשר בקלות להתאהב בה מבלי לחשוב שהיא בלתי ניתנת להשגה.

אז כן, יש פה אלמנטים של קיטש, עדיין סרט שנעשה על גבול הבועה ההוליוודית והתסריט אמנם חורג מהמבנה של הקומדיה הרומנטית, אבל עדיין שומר נאמנים למשפט "האהבה מנצחת הכל."

אהבנו:
רעיון מעניין, מעורר תהיות גם אחר כך, היו כמה קטעים מרגשים עם לא יותר מדי קיטש מלווה אליהם. שחקנים טובים במיוחד קירה נייטלי שמפתיעה במשחק משוחרר ואמיתי.

לא אהבנו:
עדיין נכנסו אלמנטים קטנים של קיטש לעלילה, אבל נסבלים. אל תצפו לסרט זוהר עם הפקה יוקרתית.

פרסומת

תומר גילת

מנהל ועורך ראשי באתר לאב און, עוסק באסטרולוגיה ומיסטיקה משנת 1999, כתב דיגיטלי באתרי מיסטיקה, מוזיקה ותרבות עכשווית. מנהל קראייטיב ועיצוב מוצר, צלם מוזיקה ואומן.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button