המלצות סרטים

לקום אתמול בבוקר – Groundhog day

לקום אתמול בבוקר - Groundhog dayלקום אתמול בבוקר – Groundhog day

במאי: הארולד ראמיס
שחקנים: אנדי מקדואול, ביל מארי
ז'אנר: פנטזיה, קומדיה, רומנטי
שנה: 1993

הרולד ראמיס (מכסחי השדים, בוא נדבר על זה), במאי הסרט, ידוע בזכות סרטי הקומדיות הקלילים שלו שרובם הפכו לשוברי קופות מוצלחים, גם הסרט " לקום אתמול בבוקר " נכנס בקלות לתיוג כקומדיה רומנטית עם הכנסת מעט פנטזיה כדי להפוך את הסרט לכזה ששווה צפייה גם לאחר כמעט 20 שנה ובעיקר בגלל השילוב בין תסריט עם רעיון מרכזי מצוין לצד הבחירה המוצלחת של ראמיס בביל מארי כשחקן הראשי. שניהם עוד שיחקו זה לצד זה בתפקידים הראשיים בסרטי מכסחי השדים.
על אף שהרעיון בסרט שוחזר בצורות שונות גם בסרטים אחרים, סרט זה התעלה עליהם בזכות החינניות הרבה שבו.

ביל מארי (מכסחי השדים, אבודים בטוקיו) בתפקיד מגיש תחזית מזג אוויר בעל אופי ציני וממורמר הנשלח מרשת הטלוויזיה לכתבת חוץ בעיירה קטנה וחורפית, מוקד העלייה לרגל : חיית מרמיטה מקומית (שגם שמה במקרה פיל, כמו גיבור הסרט), החוזה לכאורה את מזג האוויר בטקס שנתי המעיד על סיכוי הגשמים לחורף הקרוב.
אל פיל החזאי (מארי) מצטרפים הצלם שלו וכתבת התחקירים ריטה, (אנדי מקדאוול) וביחד הם אמורים לבלות יום אחד בעיירה הקטנה כדי לחזות בפלא של המרמיטה ולשדר את הטקס לשאר המדינה.
הצרה מתחילה בסיומו של הטקס כשאר הצוות מגלה כי הדרכים ליציאה מן העיר חסומות עקב מזג האוויר הקשה, בלית ברירה הם חוזרים לבית המלון כדי לבלות את הלילה בעיירה.

כאשר פיל קם בבוקר, הוא מגלה כי הוא קם למעשה אתמול, היום שאתמול עבר חוזר אליו שוב וכך גם ביום למחרת וביום שאחריו. פיל שגם ככה ראה את משימת סיקור הטקס כמטלה מיותרת נאלץ לעבור אותה יום לאחר יום…

לקום אתמול בבוקר – אז למה כדאי לראות את הסרט?

קומדיה רומנטית קלילה, אבל לא מתקתקה מדי עם רעיון פנטזי מעניין, כיף לראות ביחד, מרגישים קצת רומנטיים וגם צוחקים על הדרך. וכמובן – ביל מארי שהציניות הטבעית שבו מתאימה לתפקיד אותו הוא מגלם בצורה מושלמת.
בסה"כ סרט מיוחד עם הרבה סצנות משעשעות והכי חשוב – תמיד אפשר לראות את הסרט הזה פעם שנייה ושלישית.

אהבנו:
אחת הקומדיות הרומנטיות הטובות ביותר שנעשו,הרבה צחוקים לאורכו, סרט שכיף לראות יותר מפעם אחת.

לא אהבנו:
וכיאה לקומדיות רומנטיות אמריקאיות, גם כן יש מבנה קלאסי של בחור פוגש בחורה ועושה הכל בשביל לזכות באהבתה, קצת מסר מאוס.

פרסומת

תומר גילת

מנהל ועורך ראשי באתר לאב און, עוסק באסטרולוגיה ומיסטיקה משנת 1999, כתב דיגיטלי באתרי מיסטיקה, מוזיקה ותרבות עכשווית. מנהל קראייטיב ועיצוב מוצר, צלם מוזיקה ואומן.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button