אסטרולוגיה סינית

אסטרולוגיה סינית – מזל דרקון

אצילות, כח ומזל אך זקוקים לקהל מעריץ, מזל דרקון הוא המזל החמישי בגלגל האסטרולוגיה הסינית, מה מאפיין את הדרקון? מה אומרים היסודות השונים על המזל? ואיך הוא מתנהל בקשר זוגי ובהתאמה לשאר המזלות?

אסטרולוגיה סינית - מזל דרקון - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה

מזל דרקון - תעודת זהות

שנים: 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012, 2024, 2036
תכונות טובות: כח רצון, מזל, אקטיביות.
תכונות שליליות: רברבנות, חוסר טקט, התלהטות.

יסוד: אדמה
מספרי מזל: 1, 6, 7
צבעי מזל: זהב, כסף
התאמה גבוהה:  עכברוש, נמר, נחש

יין-יאנג: יאנג (גברי)
מספרי חוסר מזל: 3, 8
צבעי חוסר מזל: ירוק, כחול
התאמה נמוכה: שור, עז, כלב

הדרקון היא החיה האגדית היחידה בגלגל המזלות הסיני, אך מבחינת הסינים בעבר הרחוק הדרקון חי בטבע, הם עצמם רואים אותם כצאצאי דרקון ובעיקר שזה מדובר לשושלת המלוכה הסינית. גם בגלגל המזלות נתפס הדרקון לחיה מיסטית, מלאת יראת כבוד ואצולה ועל כן אלו הנולדו בשנה זו יאמצו תכונות אלו.

הדרקונים יודעים שהם מלכותיים, הם ישדרו בהתאם את ההרגשה הזאת בסביבתם, לעיתים עד כדי בטחון יתר המתובל בהתרברבות, הם אקטיביים מאוד וחסרי מנוחה, יודעים לארגן כוחות בלתי נדלים, ישירים והחלטיים, שונאים שאומרים להם מה לעשות אך עדיין מראים גמישות מסוימת ויכולים להסתגל למצבים בקלות.

מזג רוחם הפכפך ולא יציב, כמעט כל דבר מדליק אותם ובתגובה הם נושפים אש, הם לא יוותרו על הכבוד שלהם ויגלו תקיפות מסוימת שמישהו ינסה לרמוס אותם. אך במקביל לכך ליבם רחב וחנון ואם מישהו נקלע לצרה יהיה זה הדרקון בכוחו האדיר אשר באצילותו יעזור לחלש ממנו. 

ישירותם המופגנת, עקשנותם וצדקנותם עולים לדרקונים לא פעם בקשריהם החברתיים והם יכולים להתפס בעיני הסביבה כגסי רוח, מלאים בעצמם וחסרי טקט. אך במקביל קסם הרב ותפיסתם המלכותית סוחבת אחריה לא מעט מעריצים. 
כזכור, לב הדרקון רחב ומספיק שיראה שהצד השני נפגע מחוסר הטקט שלו ומיד יתנצל או ינסה לכפר על מעשיו.
לדרקון הטיפוסי לא יהיו יותר מדי חברים קרובים, הוא יצליח להעמיק ולשמר קשרים חברתיים רק עם מספר מועט של אנשים.

הדרקונים אמנם נראים כטיפוסים חזקים ובטוחים בעצמם אבל זה בעיקר נובע מהמסכה החברתית שהם עוטים כלפי חוץ, מבפנים יש להם הרבה יותר התלבטויות וחוסר ודאויות ועל כן הם פחות לוקחים החלטות ויותר קל להם להירתם למען פעולה מכוונות מראש ובעיקר כאלו היכולות להביא לידי ביטוי את יכולותיו המלכותיות של הדרקון ואת הירתמותו למלחמה באי צדק.

הדרקונים אוהבים להתייחס לחיים ברצינות, הם לא יאהבו מטרות זולות או אנשים שמזלזלים בהם ובעצמם, יהיה להם קשה לפתח דו שיח עם אנשים שלדעתם אינם עומדים ברמה שלהם והם סולדים מטיפשות, יהירותם ויושרם תקשה עליהם להסתיר את חוסר הסיפוק שלהם או את דעתם על אחרים.

גברים בדרקון

אחראיים ואמינים, הרפתקנים באופי ואוהבי חופש ומרחבים, ישירים, כריזמטיים, בעלי סף רגישות והתרגשות גבוהים.

נשים בדרקון

דומיננטיות, לוחמניות וחזקות בביצוע, בעלות רגישות גבוהה ויכולות נתינה וחמלה. עקשניות ולא מוותרות על עקרונותיהן גם אם בלב יודעות שטעו.

אסטרולוגיה סינית - מזל דרקון בזוגיות

מזל דרקון ומערכות יחסים

הדרקונים אינם ממהרים להתאהב בקלות, נראה שיש להם תמיד עניניים אחרים יותר רוחניים להתעסק בהם, אך כשהם סיכמו עם עצמם שהם מאוהבים הם יתמסרו לתחושות אלו לחלוטין תוך כדי נתינה בלתי מוגבלת לבן זוגם.

הדרקונים אינם אלו שיתפסו יוזמה ולא יהיו המחזרים הנלהבים, יש להם יותר מדי כבוד ומלכותיות בשביל "לרדוף" אחרי קשרים רומנטיים וגם שהם כבר מעורבים בתוך קשר שכזה נדיר שיהיו אלו שיקחו את ההחלטה למסדו.

אל תתנו לחוסר ההחלטיות של הדרקון להטעות אתכם, זה אינו סימן לחולשה, כי כשהוא פועל או מגיב אתם תשכחו שלפני כן הוא ישב על הגדר, הוא יעדיף יעדים עם טעם ומשימות שיכולות לפאר את כישוריו ועל כן כשהוא כבר בקשר זוגי ויציב יהיה הוא זה שייקח את הצד האקטיבי בקשר וימהר לפעול בכל צרה או קושי, אם תכוונו אותו קלות לכיוון המטרה זה גם כן טוב כל עוד לא תגידו לו תצוו עליו או תנסו לשנות את החלטותיו ובעיקר לאחר שכבר התחיל לבצע.

בל נשכח את אופיו הלוהט של הדרקון, הוא דומיננטי כמעט בכל מקום, דרמתי בדיבורו, תקיף לעיתים ומתחמם בקלות בעת ויכוחים, עדיף יהיה לצד השני לא להכנס איתו לעימותים בזמן שהדרקון אינו רגוע ויתרה מכך עדיף לבן זוג לא להיות כזה עם מגז רוח דומה לדרקון או עקשן יתר על המידה כי אחרת כל הקשר יהיה סערה אחת גדולה.

הדרקונים אינם מאמינים בקנאה, הם מרגישים את עצמם נעלים מדי בשביל להתחשבן עם בן זוגם על דברים קטנים ומאמינים באהבה גדולה וטוטאלית, לעיתים אף בלתי מציאותית, לאהבה כזאת הם ייתנו את כל כולם ויוותרו על כל שגיאה של הצד השני לרבות בגידה כל עוד האהבה השמיימית נמשכת.

דרקון בהתאמה זוגית לשאר המזלות

אסטרולוגיה סינית – מזל עכברוש
אסטרולוגיה סינית – מזל שור
אסטרולוגיה סינית - מזל נמר - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
אסטרולוגיה סינית – מזל ארנב
אסטרולוגיה סינית – מזל דרקון
אסטרולוגיה סינית - מזל נחש
עכברוש
שור
נמר
ארנב
דרקון
נחש
מעולה
ממש לא
מעולה
ככה ככה
חברות
מעולה
אסטרולוגיה סינית – מזל סוס
אסטרולוגיה סינית – מזל עז
אסטרולוגיה סינית – מזל קוף
אסטרולוגיה סינית - מזל תרנגול
אסטרולוגיה סינית – מזל כלב
אסטרולוגיה סינית – מזל חזיר
סוס
עז
קוף
תרנגול
כלב
חזיר
ככה ככה
ממש לא
מורכב
מורכב
ממש לא
חברות
דרקון בהתאמה זוגית לשאר המזלות
אסטרולוגיה סינית – מזל עכברוש
אסטרולוגיה סינית – מזל שור
אסטרולוגיה סינית - מזל נמר - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
עכברוש
שור
נמר
מעולה
ממש לא
מעולה
אסטרולוגיה סינית – מזל ארנב
אסטרולוגיה סינית – מזל דרקון
אסטרולוגיה סינית - מזל נחש
ארנב
דרקון
נחש
ככה ככה
חברות
מעולה
אסטרולוגיה סינית – מזל סוס
אסטרולוגיה סינית – מזל עז
אסטרולוגיה סינית – מזל קוף
סוס
עז
קוף
ככה ככה
ממש לא
מורכב
אסטרולוגיה סינית - מזל תרנגול
אסטרולוגיה סינית – מזל כלב
אסטרולוגיה סינית – מזל חזיר
תרנגול
כלב
חזיר
מורכב
ממש לא
חברות

מזל דרקון והיסודות

בנוסף ל-12 החיות באסטרולוגיה הסינית קיימת גם החלוקה ל-5 יסודות על פי הפילוסוף צ'ו יין. כמו החיות גם היסודות מתחלפים כל שנתיים ועל כן לכל חיה אסטרולוגית מתחלפת נהוג להצמיד גם את יסוד הטבע. כך שהמזל באותו היסוד חוזר פעם ב-60 שנה.
 
היסודות מוספים לכל חיה אסטרולוגית אפיון נוסף בהתאם למשמעות כל יסוד.
אסטרולוגיה סינית - יסוד מתכת - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
דרקון מתכת

(1940, 2000)
המתכת היא היסוד הבולט יותר, הנוצץ כמו המתכת עצמה, החיבור עם הדרקון מבליט אותו אף יותר מאופיו הטבעי המוחצן כבר כך, הישירות של הדרקון מקבלת הקצנה והופכת לבוטות לא קלה לעיקול, השאפתנות מודגשת אף היא ומתקשרת לכסף ועל כן לא מן הנמנע שדרקונים אלו יחפשו את עיסוקם בתחום הכלכלי, הם טובים בצבירת ממון ויפעילו את כוחם הרב כדי לכבוש פסגות אלו גם אם זה ימצא אותם מתחתנים משיקולים אלו ולא מאהבה.

אסטרולוגיה סינית - יסוד מים - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
דרקון מים

(1952, 2012)
יסוד המים הרוחני מרכך את קוציו של הדרקון, אלו יהיו אנשים שאוהבים לקרוא, ללמוד ולהתפתח, נעימים יותר עם הסביבה ועם הזרים להם, חובבי מיסטיקה אך ריאלים במקביל ובעלי זיכרון חריף ומלא פרטים. יודעים לעבוד קשה לאורך חייהם וקוטפים את הפירות מאוחר, מבעלי סף רגישות גבוה יותר מהדרקון הממוצע (שעצמו מתרגש בקלות) אך יודעים גם להרגע בקלות.

אסטרולוגיה סינית - יסוד עץ - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
דרקון עץ

(1964, 2024)
יסוד העץ מוריד את סף הריגוש של הדרקון האקטיבי, אלו אנשים עם ידים טובות ושלל רעיונות קראיטייבים, מתבודדים יותר משאר הדרקונים ופחות אוהבים את תפקיד של מרכז האירוע השמור להם באופן טבעי. דרקונים אלו יפעלו תחת כוונות טובות ויוכלו בקלות להיות בתפקיד מגיני הצדק אך לא פעם הם מרוכזים בעצמם בשביל לצאת ולפעול סביבתית.

אסטרולוגיה סינית - יסוד אש - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
דרקון אש

(1976, 2036)
יסוד האש מאפיין את הילד הנצחי, האקטיבי שכמו האש מתלהט ונכבה במהירות. תכונות אלו שהן מגיעות אל הדרקון מקצינות גם ככה את האקטיביות הטבעית שלו. אלו דרקונים חסרי שקט שאוהבים לקפוץ ממשימה למשימה, האש הנדלקת בקלות לא עוזרת למזגו הגם ככה חם של הדרקון ותופסת זו מעצימה את מצבי רוחו המשתנים ואת היכולת להתרגז במהירות.
מצד שני דרקונים אלו שובי לב, האש מעצימה את הייחודיות של הדרקון ואת יכולותו לסחוף אחריו אחרים מבלי מאמץ רב, הם אמנם מרוכזים בעצמם, פועלים תחת אגו וכבוד אך מי שלומד להכיר אותם קצת מגלה שכל כוונותיהם טובות, הם נדבנים גדולים (וגם בזבזנים) ומוכנים ללכת רחוק למען אחרים.

אסטרולוגיה סינית - יסוד האדמה - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
דרקון אדמה

(1928, 1988)
יסוד האדמה הוא היסוד הטבעי של הדרקון על אף שמקומו הטבעי הוא בשמים, בכל זאת הדרקון הוא מזל ארצי שמאחורי כל הרעש והצילצולים עומדת מחשבה פרקטית וצרכים גשמיים. כאשר הדרקון נפגש עם יסוד האדמה הצדדים הפרקטיים האלו מודגשים אף יותר ומורידים במקצת מהאנרגיה והאי סדר של הדרקון. דרקונים אלו שקטים יותר מחברהם הדרקונים, יותר מאופקים, פועלים בקצב יותר איטי, הגיוניים יותר, נעימים ופחות נוטים להתלהט בקלות כמו הדרקון הטיפוסי. אך כמובן הכל באופן יחסי כי בסוף הרי מדובר בדרקון.

ועוד כמה דברים טובים...

פרסומת

תומר גילת

מנהל ועורך ראשי באתר לאב און, עוסק באסטרולוגיה ומיסטיקה משנת 1999, כתב דיגיטלי באתרי מיסטיקה, מוזיקה ותרבות עכשווית. מנהל קראייטיב ועיצוב מוצר, צלם מוזיקה ואומן.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button