אסטרולוגיה סינית

אסטרולוגיה סינית – מזל עז

אוהבים לעזור, בעלי אופי נוח אך נותים לפסימיות, מזל עז הוא המזל השמיני בגלגל האסטרולוגיה הסינית, מה מאפיין את העז? מה אומרים היסודות השונים על המזל? ואיך הוא מתנהל בקשר זוגי ובהתאמה לשאר המזלות?

אסטרולוגיה סינית - מזל עז - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה

מזל עז - תעודת זהות

שנים: 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015, 2027, 2039
תכונות טובות: יסודיות, אחריות, נאמנות.
תכונות שליליות: ביישנות, אטיות, הססנות.

יסוד: אדמה
מספרי מזל: 2, 8, 9
צבעי מזל: ירוק, אדום, סגול
התאמה גבוהה: ארנב, סוס, חזיר

יין-יאנג: יין (נשי)
מספרי חוסר מזל: 6, 7, 8
צבעי חוסר מזל: זהב, חום, שחור
התאמה נמוכה: דרקון, נחש, כלב

אלו הנולדו במזל העז יהיו הטיפוסים השורדים, אין להם בהכרח כח פיזי רב ואין הם מנסים לכבוש פסגות, הם ישרדו בגלל יכולת ההתמדה שלהם, כח הרצון והיכולת לבטל את עצמם למען המטרה. אף על פי שאם המצב נהיה באמת קשה יש סיכוי שהעזים יחליטו שזה לא מתאים להם ופשוט יפרשו בשקט.

העזים אינם מחפשים להתבלט, הם יעדיפו להיות אלו שפועלים מאחורי הקלעים, אין הם גם מחפשים תהילה או הכרה על פועלם העיקר שהסביבה יצאה מרוצה ושבכוחם היה לעזור בכך, זה סיפוקם וגמולם. 

מזל העז אינו פועל במהירות, הוא מעדיף ראשית לבחון את הסיטואציה מהצד, לשקול את הדברים ולקחת צעדים קטנים, בטוחים וזהירים. במקומות בהם אחרים נכשלים בגלל שאנונתם יהיה זה העז שיגיע לבסוף אל המטרה.

הסביבה מחבבת את העז, הרי הוא לא ממש מזיק, לא מתווכח, משתלב בחברה, נעים בדיבורו, שונא להתכווח ויודע להרתם למשימות גם אם הן לא נעימות. לעזים יהיו חברים רבים שרבים מהם נתמכים באופן קבע בעזרתם.

העזים מאוד עדינים ומסודרים, טובים עם ילדים וטובים עם כסף, ביתם יהיה בדרך כלל מסודר, מאורגן ונקי, אין להם בעיה לבצע זאת בעצמם כי לעז יש כושר התמדה גם אם המשימה אפרורית במהותה. הם מסוגלים לשים את טובתם של אחרים או של המטרה הגדולה על פני הנאתם המיידית ואין הם מונעים מאגו, הם מעדיפים את העולם המוחשי והארצי אך עדינותם והתחשבותם באחרים גורמת להם להיות מאוד רגישים לסביבה.

גברים בעז

עדינים ורגישים עם הסביבה, מוערכים ע"י אחריםבזכות התמדתם ויכולתם להתאים את עצמם לאחרים, סביר למדי שלהם חברים רבים, לעיתים עדינים מדי במחיר אי נקיטת עמדה או פחד מפני טיפוסים שתלטניים.

נשים בעז

מנומסות, אלגנטיות, סימפטיות לסביבה ועם כמות הגונה של סובלנות. לכאורה רכות וגמישות אך בעת משימה יהיו חדורות מטרה ובעלות עמידות ועוצמה.

אסטרולוגיה סינית - מזל עז בזוגיות

מזל עז ומערכות יחסים

העזים שקולים גם שזה מגיע למערכות יחסים ובעיקר בבחירותיהם הראשונות, הם אינם מתאהבים בקלות ועדיף להם שיהיו סיבות ממשיות ופרקטיות למיסוד הקשר הזוגי.

מזל עז מחפש את הביטחון במערכות יחסים, הוא ישאף לבית בטוח ויציב. העז יפעל במיטבו כאשר משפחתו תומכת בו ומעודדת אותו להתקדם ולהתפתח.

העזים אינם פתוחים עם רגשותיהם וקשה להם לתת אמון בקלות ולפתוח את ליבם ועל כן חובה על בן הזוג לייצר את תחושת הבטחון לה זקוק העז, אל תצפו שזה יגיע במהירות, מזל עז שקול והססן ואין לו בעיה שמערכת היחסים מתקדמת באיטיות כל עוד היא אכן מתקדמת.

האמון והיציבות הם דברים חיוניים לעז בקשר זוגי, הוא אמנם אגוז קשה לפיצוח ולוקח לו זמן עד שהוא מרגיש בטוח בקשר אך כאשר זה קורה הוא יגלה נאמנות אין סופית וייתן את כל כולו למערכת היחסים הזוגית. לעזים השברירים קשה מאוד עם פרידות, הם בדרך כלל לא אלו שיוזמים אותן לאחר שהתייצבו בקשר והם גם יתקשו לעכל את האובדן וייקח להם זמן רב עד שיוכלו לחזור לשגרה.

העזים יהיו בדרך כלל הצד הפסיבי בקשר, הם אנשי ביצוע ובדרך כלל אין הם חושבים על הרעיון בעצמם וגם אם כן, קשה להם במהרה לבטוח בצעדם הם, אך כשזה קורה או כאשר העז כבר מתחיל לבצע הוא מגלה נחישות והתמדה, קשה יהיה להזיז אותו ממקומו או להפסיק את פעולתו.

 

לעזים עדיף בן זוג אקטיבי, כזה שלא מפחד לפעול, לוקח החלטה ויכול גם לדחוף אותם לפעולה. העזים יעדיפו מזל שכמוהם יפעל בעולם הארצי ובדרך כלל כזה שאינו מחפש את אור הזרקורים, מבני זוגם הם זקוקים לנאמנות, כזאת שהם מכיוונם מוכנים לספק למכביר.

עז בהתאמה זוגית לשאר המזלות

אסטרולוגיה סינית – מזל עכברוש
אסטרולוגיה סינית – מזל שור
אסטרולוגיה סינית - מזל נמר - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
אסטרולוגיה סינית – מזל ארנב
אסטרולוגיה סינית – מזל דרקון
אסטרולוגיה סינית - מזל נחש
עכברוש
שור
נמר
ארנב
דרקון
נחש
מורכב
ממש לא
חברות
מעולה
ממש לא
ממש לא
אסטרולוגיה סינית – מזל סוס
אסטרולוגיה סינית – מזל עז
אסטרולוגיה סינית – מזל קוף
אסטרולוגיה סינית - מזל תרנגול
אסטרולוגיה סינית – מזל כלב
אסטרולוגיה סינית – מזל חזיר
סוס
עז
קוף
תרנגול
כלב
חזיר
מעולה
מורכב
מורכב
ככה ככה
ממש לא
מעולה
עז בהתאמה זוגית לשאר המזלות
אסטרולוגיה סינית – מזל עכברוש
אסטרולוגיה סינית – מזל שור
אסטרולוגיה סינית - מזל נמר - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
עכברוש
שור
נמר
מורכב
ממש לא
חברות
אסטרולוגיה סינית – מזל ארנב
אסטרולוגיה סינית – מזל דרקון
אסטרולוגיה סינית - מזל נחש
ארנב
דרקון
נחש
מעולה
ממש לא
ממש לא
אסטרולוגיה סינית – מזל סוס
אסטרולוגיה סינית – מזל עז
אסטרולוגיה סינית – מזל קוף
סוס
עז
קוף
מעולה
מורכב
מורכב
אסטרולוגיה סינית - מזל תרנגול
אסטרולוגיה סינית – מזל כלב
אסטרולוגיה סינית – מזל חזיר
תרנגול
כלב
חזיר
ככה ככה
ממש לא
מעולה

מזל עז והיסודות

בנוסף ל-12 החיות באסטרולוגיה הסינית קיימת גם החלוקה ל-5 יסודות על פי הפילוסוף צ'ו יין. כמו החיות גם היסודות מתחלפים כל שנתיים ועל כן לכל חיה אסטרולוגית מתחלפת נהוג להצמיד גם את יסוד הטבע. כך שהמזל באותו היסוד חוזר פעם ב-60 שנה.
 
היסודות מוספים לכל חיה אסטרולוגית אפיון נוסף בהתאם למשמעות כל יסוד.
אסטרולוגיה סינית - יסוד מתכת - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
עז מתכת

(1931, 1991)
יסוד המתכת הנוצץ נמצא בתפיסה הפוכה מזו של מזל העז, המתכת מכניסה מוחצנות לאופי אך מזל עז בבסיסו הוא מזל מופנם. אלו הנולדו בשנת עז מתכת יקבלו מנה קטנה של התבלטות לאופיים הרגוע, הם יהיו שאפתנים יותר ונחושים יותר משאר העזים אך עדיין ישמרו על קצב איטי בפעולה יחסית להשפעות המתכת בדרך כלל, כמזל עז הם ישמרו על רוגע ושלווה חיצונית אך זאת בגלל שהם מאופקים ושומרים את השפעות המתכת הסוערות ואת אי השקט כלפי פנימה.

אסטרולוגיה סינית - יסוד מים - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
עז מים

(1943, 2003)
יסוד המים מאופיין בגמישות מחשבתית ובהמון אימפטיה לסביבה ועל פי רוב זו תוספת נהדרת המכניסה ריכוך למזלות קשוחים מדי אך למזל עז עצמו יש מידה הגונה של רכות באופיו ועל כן החיבור של יסוד המים אל העז ידגיש את ההססנות של העז ויעצים את חוסר הבטחון. מצד שני יוסיף יסוד המים לעז רגישות רבה יותר לאחרים ורבים ירצו בקירבתם. העז הארצי יקבל אף הוא רגישות פנימית אך כצפוי עם העז זה יגביר אצלו יותר את החוסר בטחון בסביבה והוא ינהל את חייו תחת סודיות מסוימת.

אסטרולוגיה סינית - יסוד עץ - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
עז עץ

(1955, 2015)
אלו הנולדו בשנת עז העץ יהיו אנשים הרמוניים וכשרוניים, אוהבי טבע וטוהר. עזי העץ יהיו אופטימיים יותר משאר העזים אך עדיין גם בהם שוררת מידה מסוימת של פסימיות אפרורית. יסוד העץ ידגיש את הצד האמפטי של העז ובעיקר שזה יגיע להגנה על החלשים או במקומות בהם העז ירגיש שנעשה עוול וחוסר צדק, אך עדיין העז בבסיסו הוא מזל מופנם, אל תצפו שעז העץ יעמוד בראש המחנה או ינהיג מהפכות אך כן יוכל להתחבר לאחרים הפועלים כך.

אסטרולוגיה סינית - יסוד אש - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
עז אש

(1967, 2027)
יסוד האש דומה לילד הנצחי, מחוצף, חסר טקט, נאיבי, טהור ומלא כוונות טובות. יסוד מוחצן שמגיע בניגוד לתכונות מזל העז שמעדיף לא להתלבט יותר מדי, המפגש הזה מוציא את העז החוצה, גורם לילידי המזל להיות פתוחים יותר, חברותיים, מושכים וכריזמטיים מיתר העזים, יותר תעוזתיים, לעיתים אף במחיר של איבוד שלוות הנפש והנימוס הטבעי של המזל.

אסטרולוגיה סינית - יסוד האדמה - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
עז אדמה

(1979, 2039)
יסוד האדמה הוא גם יסודו הטבעי של העז ושני אלו הולכים מצויין אחד עם השני, יסוד האדמה מחזק את התכונות הארציות של העז, משפר את יכולות ההתמדה והיציבות אך גם במחיר של הורדת קצב הפעולה, עזי האדמה אינם ממהרים לשום מקום ואינם מחפשים את אור הזרקורים, הם שלווים, נינוחים ומעדיפים לבצע את משימותיהם לבד ובשקט.

ועוד כמה דברים טובים...

פרסומת

תומר גילת

מנהל ועורך ראשי באתר לאב און, עוסק באסטרולוגיה ומיסטיקה משנת 1999, כתב דיגיטלי באתרי מיסטיקה, מוזיקה ותרבות עכשווית. מנהל קראייטיב ועיצוב מוצר, צלם מוזיקה ואומן.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button