אסטרולוגיה סינית

אסטרולוגיה סינית – מזל נמר

אימפולסיביים, טובי לב וכריזמטיים, מזל נמר הוא המזל השלישי בגלגל האסטרולוגיה הסינית, מה מאפיין את הנמר? מה אומרים היסודות השונים על המזל? ואיך הוא מתנהל בקשר זוגי ובהתאמה לשאר המזלות?

אסטרולוגיה סינית – מזל נמר

מזל נמר - תעודת זהות

שנים: 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010, 2022, 2034
תכונות טובות: אומץ, כריזמטיות, כח רצון.
תכונות שליליות: להט, אימפולסיביות, אגו, קנאות ורכושנות

יסוד: עץ
מספרי מזל: 1, 3, 4
צבעי מזל: כחול, אפור כתום
התאמה גבוהה: דרקון, סוס, חזיר

יין-יאנג: יאנג (גברי)
מספרי חוסר מזל: 6, 7, 8
צבעי חוסר מזל: חום
התאמה נמוכה: שור, נחש, קוף

אלו הנולדו בשנת הנמר מאופיינים בדומה לחיה בטבע באופי פראי, מלא עוצמה, אומץ וייראת כבוד. 
הנמרים בולטים בשטח, בדרך כלל בזכות האקטיביות שלהם והדרך הסוחפת בה הם מבצעים אותה, הם כריזמטיים מבלי מאמץ רב מדי, בעלי לב טוב ויכולת נתינה רבה כל עוד לא עומדים בדרכם.

הנמר האצילי והפראי אינו אוהב שמרסנים אותו והוא יתעקש, יעמוד על שלו וינהום ברגע שהוא צריך להפסיק את פועלו. הם מעדיפים להיות חופשיים ולא יאהבו מסגרות מגבילות. 

בגלל הכריזמטיות הגבוהה והאופי המוחצן והישיר יוכלו הנמרים לשמש כמנהיגי קבוצה ובעיקר שזה מגיע לסחוף אחרים לבצע משימה מורכבת שדורשת כח פיזי והתמדה. אך לא בהכרח יחפשו הנמרים את תפקיד ההנהגה ויעדיפו להיות מרוכזים בעצמם ובדרכם ללא חברה או קהל.

הנמר אוהב משימות עם משמעות, במקומות אלו הוא יגלה יכולת התמדה, כח פיזי ונפשי ולא מעט אומץ. בהעדר מטרה ממשית לא אכפת לנמר לשבת בצד, להרגע ולהמתין לפרויקט הבא. 

הנמרים באופיים המהיר יכולים להיות לא פעם אימפולסיביים מדי ומטרותיהם לא יהיו בהכרח ברורות או קלות לעיקול, אך יהיה גם מאוד לא פשוט לגרום להם לשנות את דעתם, רק בדיעבד לאחר שהגאווה שלהם תרד תתגבר בהם התחושה שהצעד שלקחו לא בהכרח היה נכון אך גם אז לא יהיה קל להם להודות בטעותם.

גברים בנמר

טיפוסים הרפתקניים שאוהבים לחיות על הקצה, אנשי פעולה, ישירים להחריד ופתוחים עם רגשותיהם, מהירים ואימפולסביים בקשרים זוגיים שלעיתים גם ממוסדים מהר מדי ללא סיבה.

נשים בנמר

מוחצנות וכריזמטיות, יודעות להתלבש בטעם טוב ומעדיפות בגדים ייחודים או בצבעים עזים. בעלות לב חם, יודעות לוותר שצריך כל עוד לא פוגעים או מנצלים אותן. יידעו להחזיר ולא לאבד מכבודן.

אסטרולוגיה סינית - מזל נמר בזוגיות

מזל נמר ומערכות יחסים

הנמרים אוהבים את התשוקה שבאהבה, הם יכולים להתאהב בקלות ובכל הכח אך גם לעיתים קרובות לאבד את אותה תשוקה ראשונית ואז לתת למערכת היחסים הקצרה לדעוך באותה המהירות שבה עלתה. 

הנמרים טובי הלב הם גם בעלי יכולת נתינה בעיקר למושא אהבתם, הם יהיו תמיד מוכנים לביצוע ויפנקו את בני זוגם במתנות קטנות מלאות רגש ומחוות רומנטיות בעיקר בתהליכי החיזור.

הנמרים לא אוהבים לשלוט בתוך התא המשפחתי, אמנם יש להם כמה עקרונות אך הם די גמישים ופתוחים בדרך החינוך של ילדיהם, הם יאהבו אותם בחום רב וידעו לשחק איתם כאלו היו ילדים בעצמם אך מבלי לאבד את כוחם וסמכותם, הם ידעו לשים את יקירהם לפניהם בסדר העדיפויות וגם יפעלו, ילחמו ויגנו עליהם תמיד.

הנמרים יכולים להיות קנאים ורכושנים אם הם מרגישים שמה ששייך להם נמצא בסכנה להלקח מהם ועל כן הם יכולים להיות גם קנאים לבני זוגם בעיקר אם יחשבו שהצד השני רמס את כבודם ולא נתן להם 100 אחוז תשומת לב.
מצד שני את אותה רכושנות כלפי בני הזוג הם אינם מיישמים בהכרח על עצמם ויכולם להתפתות לריגושים חדשים מחוץ למסגרת הזוגיות הקבועה שלהם.

בגלל האימפולסיביות של הנמרים הם יכולים למצוא את עצמם לעיתים בקשר נשואים שהתמסד מהר מדי וכעת נשאר ללא אהבה אך עם מחויבת משפחתית, מכיוון שהנמרים קשורים מאוד לילדיהם וגם עקב הצורך של הנמר במסגרת הבית היציבה, הוא לא ימהר לפרק מסגרות נישואים.

הנמר כמזל פעיל יעדיף לצידו בני זוג השותפים כמוהו ברוח ההתלהבות והביצוע ויתקשה לקיים מערכות יחסים עם בני זוג איטיים, עצלנים או פסיביים. על כן הדרקון, הסוס והחזיר יהיו בני זוג אידאלים בשבילו אך דווקא אם יתקל בנמר נוסף יתקשה לקיים איתו מערכת יחסים זוגית, על אף הדמיון המשותף האגו והקנאות למקומו הייחודי יפריעו לו לקבל דומה לו.

נמר בהתאמה זוגית לשאר המזלות

אסטרולוגיה סינית – מזל עכברוש
אסטרולוגיה סינית – מזל שור
אסטרולוגיה סינית - מזל נמר - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
אסטרולוגיה סינית – מזל ארנב
אסטרולוגיה סינית – מזל דרקון
אסטרולוגיה סינית - מזל נחש
עכברוש
שור
נמר
ארנב
דרקון
נחש
ככה ככה
ממש לא
ככה ככה
ככה ככה
מעולה
ממש לא
אסטרולוגיה סינית – מזל סוס
אסטרולוגיה סינית – מזל עז
אסטרולוגיה סינית – מזל קוף
אסטרולוגיה סינית - מזל תרנגול
אסטרולוגיה סינית – מזל כלב
אסטרולוגיה סינית – מזל חזיר
סוס
עז
קוף
תרנגול
כלב
חזיר
מעולה
חברות
ממש לא
מורכב
מורכב
מעולה
נמר בהתאמה זוגית לשאר המזלות
אסטרולוגיה סינית – מזל עכברוש
אסטרולוגיה סינית – מזל שור
אסטרולוגיה סינית - מזל נמר - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
עכברוש
שור
נמר
ככה ככה
ממש לא
ככה ככה
אסטרולוגיה סינית – מזל ארנב
אסטרולוגיה סינית – מזל דרקון
אסטרולוגיה סינית - מזל נחש
ארנב
דרקון
נחש
ככה ככה
מעולה
ממש לא
אסטרולוגיה סינית – מזל סוס
אסטרולוגיה סינית – מזל עז
אסטרולוגיה סינית – מזל קוף
סוס
עז
קוף
מעולה
חברות
ממש לא
אסטרולוגיה סינית - מזל תרנגול
אסטרולוגיה סינית – מזל כלב
אסטרולוגיה סינית – מזל חזיר
תרנגול
כלב
חזיר
מורכב
מורכב
מעולה

מזל נמר והיסודות

בנוסף ל-12 החיות באסטרולוגיה הסינית קיימת גם החלוקה ל-5 יסודות על פי הפילוסוף צ'ו יין. כמו החיות גם היסודות מתחלפים כל שנתיים ועל כן לכל חיה אסטרולוגית מתחלפת נהוג להצמיד גם את יסוד הטבע. כך שהמזל באותו היסוד חוזר פעם ב-60 שנה.
 
היסודות מוספים לכל חיה אסטרולוגית אפיון נוסף בהתאם למשמעות כל יסוד.
אסטרולוגיה סינית - יסוד מתכת - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
נמר מתכת

(1950, 2010)
נמרים הנולדו בשנת יסוד המתכת יקבלו בוסט רציני ליכולת הפעולה שלהם בדמות שאפתנות בלתי נדלת מגובה במידה לא מבוקרת של חוצפה ותעוזה.
הנמר שבסיסו אקטיבי ואמיץ יעזר ביסוד זה להשיג מטרות גדולות יותר, יוכל בנקל להנהיג קבוצות גדולות שם הוא עוטה את מסכת המנהיג ללא חת חסר הפגיעות הרגשית.
יתרון יסוד המתכת בתעוזה ובחוצפה הוא גם החסרון הגדול של יסוד זה ושכזה מגיע לנמר ואימפוליסביות והאגו שלו לא פעם יתקשו אחרים לקבל את כוחו ודרכו.

אסטרולוגיה סינית - יסוד מים - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
נמר מים

(1962, 2022)
יסוד המים הרוחני מכניס אל הנמר את אלמנט החוכמה וגם מרכך במעט את האש המתפרצת של הנמר. נמרים אלו מאופקים יותר וגם יודעים לאמץ ולקבל ברגישות את האחר, הם אוהבים לקרוא, מתעניינים בתרבויות רחוקות ויאהבו מסעות, לא ממהרים להתמסד אך כאשר זה קורה יהיו חמים מאוד בתא המשפחתי, רגישים ורגועים בהרבה מדרכם בעולם החיצוני.

אסטרולוגיה סינית - יסוד עץ - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
נמר עץ

(1914, 1974)
יסוד העץ הוא יסודו הטבעי של מזל נמר ועל כן תכונותיו הבסיסות של המזל מודגשות בצורה הרמונית. אלו אנשים נעימים שטובים בביצוע, כשרוניים ואומנותיים, היפר אקטיביים, אוהבי טבע ומשתדלים לשמר הרמוניה וגמישות עם הסביבה הקרובה אליהם.
יסוד העץ מביא איתו גם את הקרייאטיביות וריבוי הרעיונות, זאת בשילוב יכולת הפעולה הגבוהה של הנמר והאימפולסביות בהחלטה יכולה להוליד לא פעם תוצרים שלא יובנו או יתקבלו בקלות בקרב הסביבה.
נמרי העץ פתוחים מאוד, כנים, ישירים שאוהבים לרתום את עצמם למען מטרות נעלות שיסבו להם גאווה ויגרמו לאחרים להעריך ולאהוב אותם.

אסטרולוגיה סינית - יסוד אש - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
נמר אש

(1926, 1986)
יסוד האש מאפיין את הילד הנצחי, האקטיבי שכמו האש מתלהט ונכבה במהירות. תכונות אלו שהן מגיעות אל הנמר מגבירות אצלו את המוטיבציה, את הפעולה מתוך תשוקה ומטרה. אלו נמרים שאוהבים את החיים, אוהבים להתלהב ולשמר יצר אופטימי, צוחקים בקלות ומכל הלב, פתוחים עם רגשותיהם וישירים.
חסרונם הגדול הוא יכולת ההתלהטות שלהם ובעיקר כאשר דברים לא מסתדרים כמו שצריך או כאשר אחרים עומדים בדרכם.

אסטרולוגיה סינית - יסוד האדמה - לאב און - מיסטיקה ורומנטיקה
נמר אדמה

(1938, 1998)
יסוד האדמה מכניס יציבות ארצית לנמרים, אלו אנשים שטובים בביצוע בגלל יכולת ההתמדה גם אם זה אומר להוריד טיפה את הרגל מהגז. היסוד הגשמי הזה גם יוסיף לנמרים מידה רבה של עקשנות, וחוסר סובלנות מורגש כאשר הדברים לא מתבצעים בהתאם לרצונם.
נמרי האדמה הם אנשים שאפשר לסמוך עליהם, הם נאמנים למטרותיהם ולקרובים אליהם אך לא פעם יהיו קשים מדי עם הסביבה וידרשו מאחרים רמה גבוהה של ביצוע וסטנדרטים.

ועוד כמה דברים טובים...

פרסומת

תומר גילת

מנהל ועורך ראשי באתר לאב און, עוסק באסטרולוגיה ומיסטיקה משנת 1999, כתב דיגיטלי באתרי מיסטיקה, מוזיקה ותרבות עכשווית. מנהל קראייטיב ועיצוב מוצר, צלם מוזיקה ואומן.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button