קורס אסטרולוגיה

12 הבתים ומפת הלידה האסטרולוגית – חלק א'

פני השמים מחולקים ל-12 גזרות בהקבלה ל-12 הבתים במפה הלידה, מה חשיבתו של כל בית בגלגל החיים שלנו ואיך אפשר לשפר את חיינו אם ננצל את היתרונות של כל בית במפת הלידה שלנו

עוד בימי קדם חילקו את מפת השמים ל-12 גזרות, לכל גזרה ניתן שם על פי קבוצת כוכבים שלאותם חכמי קדם הזכירו צורה של בעלי חיים או חפצים מעולמם המוכר, מפת הלידה האסטרולוגית היא למעשה תרשים מתמטי המדמה את אותם פני השמיים כפי שנראו ממיקום ותאריך הלידה.

כמו פני השמים, גם את מפת הלידה אנו מחלקים ל-12 גזרות אשר נקראות במפת הלידה "בתים", וכמו 12 המזלות כל בית קיבל זהות משלו ומזל משלו ובאותו הסדר, בית 1 יהיה בית מזל טלה, בית 2 – מזל שור, השלישי כבר הולך לתאומים ומסיימים בבית האחרון, בית 12 עם מזל דגים.

ולמה אנחנו מתכוונים ב"זהות"?  תמצות התכונות של כל מזל או בהקבלה כל בית ולדוגמא – מזל מאזניים כמזל אוויר פעיל מחפש אחר איזון תקשורתי ומעדיף את השותפות מאשר הנהגה או כפיפות, בית 7 במשמעותו דומה לתכונות המזל – בית השותפויות והקשרים החברתיים.

במקביל להקבלה של מזל ובית אפשר לצרף גם את כוכב הלכת התואם וכך בית 7 המזוהה עם מאזניים גם מזוהה עם כוכב ונוס, כוכב האהבה וההרמוניה החשובה כל כך ליצירת קשרים חברתיים מאוזנים נטולי אגו.

12 הבתים במפת הלידה ותפקודם

בשרטוט מפת הלידה אנו נראה תמיד בנקודת ההתחלה בצד השמאלי של המפה את בית 1 ולפי סדר עולה את יתר הבתים, אבל פני השמיים דינמיים כלומר הגזרות עצמן בשמיים נעות, כך שביום אחד מתבצע סיבוב מלא, 24 שעות, 12 גזרות שמיים, כלומר שעתיים לכל גזרה. לדוגמא, אם בשעה שמונה בערב נסתכל אל רום השמיים (90 מעלות מעלינו) נראה את גזרת הכוכבים עקרב, שעתיים אחר כך, בעשר בלילה אנו נראה את גזרת הקשת.

ובחזרה אל מפת הלידה, פני השמיים דינמיים ומיקומי הבתים בשרטוט קבועים ועל כן בכל שעתיים תתארח גזרת שמיים אחרת באותו הבית, אם בשעה שמונה בערב בבית 10 מצאנו את מזל עקרב, בשעה עשר מזל קשת יהיה זה שכבר יישב בבית 10 וכן הלאה.

כוכבי הלכת המרכיבים את מערכת השמש פזורים אף הם בשמיי כדור הארץ, מלבד השמש והירח, אותם אנו רואים בנקל, נוכל גם למצוא את מארס, ונוס, מרקורי, יופיטר ואחרים, כמו כדור הארץ גם הם נעים סביב השמש, ככל שכוכב הלכת רחוק יותר מהשמש, כך הוא מבצע היקף שלם ביותר זמן, ובהקבלה לאסטרולוגיה – ככל שכוכב לכת יותר מרוחק מאיתנו ומהשמש כך הוא ישהה באותה גזרת שמיים יותר זמן, השמש – כחודש (וכך גם נקבע מזלנו), הירח, יומיים וחצי, מארס כחמישה שבועות ואלו לפלוטו בקצה מערכת השמש ייקח כ-20 שנה עד שיעבור מגזרה לגזרה.

בבתים במפת הלידה מלבד המזל השולט על אותו בית באותן שעות אנו גם נמצא את כוכבי הלכת וגורמי השמים מתארחים, בהתאם למיקומם בגזרת המזל בפני השמיים, כך שאם השמש כרגע נמצאת בגזרת מזל טלה וכרגע במפת הלידה מזל טלה נמצא בבית 4, השמש תתארח בבית 4, שעתיים אחר כך גזרת המזל משתנה באותו הבית ומזל טלה עובר לבית 5 ביחד עם השמש.
(כמובן שמדובר פה לא על קפיצות מבית לבית אלא על תנועה מתמדת כאשר הכוכב זז מתחילתו של הבית ועד סופו במשך שעתיים).

כוכבי הלכת ושאר גורמי השמיים אינם מתפזרים באופן שווה בכל הבתים ולא מעט פעמים נמצא בבית מסוים גם יותר משני כוכבי לכת, במקרה זה מדובר בבית מודגש כלומר שהתחום שבית זה מייצג דומיננטי בחיי בעל המפה, לטוב ולרע כמובן, אבל ככל שיש יותר כוכבים באותו בית כך הסיכוי לקונפליקטים ביניהם גדל, לדוגמא, אם בבית 4, בית המשפחה נמצא את השמש מתארחת, נוכל להתייחס להיבט זה כחיובי לתחום, השמש בבית זה תוסיף אופטימיות ושמחה בגזרה המשפחתית, כאשר גם כוכב סאטורן יתארח באותו הבית, הכוכב המצמצם והמאופק, הוא יהווה התנגדות לפתיחות ולתפיסה הלארג'ית של השמש והשוני ביניהם ישפיע בסופו של דבר על התפיסה המשפחתית.

ישנם לא מעט גישות למשמעויותיהם של הבתים כחלק מתוך המעגל השלם, אנחנו נסביר את הגישה הפופולארית המקבילה את 12 הבתים אל מסלול החיים של האדם, בית 1 מייצג את הזהות הראשונית, הבית השני את הקרקע, השלישי תקשורת וממשיכים הלאה… ששת הבתים הראשונים מייצגים את התכונות הבסיסיות של האדם לפני שזה יוצא אל העולם החיצוני והחצי השני של המפה את נקודות המפגש והפעולה של האדם בעולם (קשרים חברתיים, השכלה, עבודה וכולי…)

בחלק הבא נתמקד בפרטנות בתפקידו של כל בית במפת הלידה וביכולותיו לרומם או להפיל את בעליה

12 הבתים – חלק ב'

פרסומת

תומר גילת

מנהל ועורך ראשי באתר לאב און, עוסק באסטרולוגיה ומיסטיקה משנת 1999, כתב דיגיטלי באתרי מיסטיקה, מוזיקה ותרבות עכשווית. מנהל קראייטיב ועיצוב מוצר, צלם מוזיקה ואומן.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button