דעות וסיפורי אהבההבלוג של אביטלהבלוגיהפנויים ופנויות

למה כל כך קשה למצוא אהבה? – שיחה על דייטים

מלחמת הכוחות בין הגברים לנשים מתרחשת כבר שנים –  חיזורים, דייטים ואין ספור המשחקים, כולנו מנתחים מה עובר על הצד השני, מה הם חושבים, מה זה אומר, ומה הם בעצם רוצים…
הנשים מאשימות את הגברים שהם לא בשלים או שהם משחקים משחקים, הגברים לעומת זאת…להם יש אין ספור האשמות על "הדור" של הנשים, שהן פשוט לא מה שהן היו פעם.

החלטתי לשאול … פניתי לחברים שלי אנשים שמצאו כבר קריירה, טיילו בחו"ל, הגשימו את רוב החלומות, וכל מה שחסר להם זה אהבה…

ראשונה תפסתי את הדס, תל אביבית בת 34, הדס, למה כל כך קשה למצוא אהבה בת"א?

"לדעתי יותר מדי מבחר של גברים ונשים ולכן קשה להם להחליט. לי באופן אישי יש בעיה עם אנשים חומריים ומסתבר שרק על כאלה אני נופלת, הרבה אנשים בת"א מתעסקים בפלסטיק, וזה הופך אותם לשטחיים."

פה עלה נושא האינטרנט, שאלתי אם עדיף דייטים דרך האינטרנט או דרך חברים ?

לדעתה של הדס גם וגם … עם המצב היום, היא תיקח מה שיתנו לה.

את בן זוגה האחרון היא הכירה דרך האינטרנט, ככה שהיא לא שוללת, אבל קצת מתמרמרת.

"אנשים נוטים לנצל קצת את עניין ההיכרויות באינטרנט, מצהירים שהם מחפשים קשר רציני ואז משנים כיוון. זה קצת מתסכל כי אני באה עם כוונות טובות, ואני מחפשת אהבה."

לכל אחד מאתנו יש תמונה בראש של איך האביר על הסוס הלבן או הנסיכה צריכים להיראות… אז לרגע נהיה שטחיים ונשאל על מה יכול ליפול דייט ?

"ריח רע."

ואם קצת נעמיק, מה התכונה הכי חשובה באדם שיושב מולכם ונבחן כמועמד לבן זוג?

"כנות. מעדיפה תמיד לדעת בדיוק איפה אני עומדת, ככה אחליט אם אני רוצה להשאר או להתקדם הלאה."

לפעמים קשה לנו לראות את עצמנו, ומי יותר טוב מהחברים הטובים שלנו לשקף לנו, כשאת שואלת את החברה הכי טובה שלכם למה את לבד מה היא עונה?

"בגלל שאני בררנית מידי."

אנחנו נוטים להיות מקובעים מדי בדפוסים שלנו ככה שאולי אנחנו לא שים לב שאנחנו הולכים באותה הדרך ומגיעים לאותו מקום, אבל נניח שנוכל לשלוט בסיטואציה, איך היית רוצה שהדייט הראשון שלך יראה?

"בא לאסוף אותי מהבית (הרי אני ליידי), לוקח אותי למסעדה טובה או בר שקט, שותים קצת, מדברים, האווירה קלילה, שיחה טובה, יש כימיה ומתח מיני, שלב הבא נוצרים מעט פרפרים בבטן, הדייט מסתיים בנשיקה, ותוכניות להמשך."

אוקיי גברים עכשיו תורכם לקטול אותנו ולזה בחרתי בחור העונה לשם איתמר נסיך אמיתי, אירופאי, בן 34 . חלום של כל בחורה אבל … גם הוא נמצא באותה בעיה.

אז איפה הקושי של איתמר במציאת אהבה?

אצל איתמר הבעיה נמצאת בכמות, הוא לא מצליח בכל זה למצוא את האיכות.

"אנחנו נמצאים במעגלים גדולים ומפוצצים באנשים שלא בטוח מתאימים לנו. זה לא כמו בתקופת הלימודים שאנשים הגיעו מרקעים דומים, היום אנשים שבסביבתנו לא בהכרח הם האנשים שבחרנו , אלא אנשים מרקע שונה, רמה שונה ועם תחומי עניין שונים. ככה שמראש אחוזי ההצלחה נמוכים, לדעתי לאנשים קל יותר להיפתח לאנשים דומים מאותו רקע ולשחרר את המטענים."

את איתמר הכרתי במקרה באתר היכרויות באינטרנט, (זה אומר שעוד קיימים בחורים מוצלחים מאחורי מסכי המחשב), אז שאלתי, מה היתרון הבולט בהיכרויות באינטרנט?

"אדם יכול להתחיל עם כל בחורה ללא פחד וכמעט בלי "המשחקים" הנהוגים בברים ללא איום מהסביבה או מהחברה. אם הבחורה מסרבת, הסירוב הרבה יותר קל ולא משפיע עלייך כמעט כי לא פנית רק לבחורה אחת. המבחר יותר גדול, קיימת  את האופציה לסינון."

יש הרבה בחורים שהדבר הראשון שהם מסתכלים עליו בבחורה הוא … :

"החיוך" עונה איתמר, בחור שמחפש בחורה אופטימית, וחשוב לו האופי יענה נכון על השאלה הזאת. (או שאיתמר סתם מנסה פה לצבור נקודות).

דייטים - מציאת התאמה

גם גברים מפנטזים על דייטים חלומיים אז שאלנו את איתמר שלנו איך הדייט הראשון החלומי שלו יראה:

"פחות חשוב לי המיקום, חשוב לי שהיא תאפשר לי להיות ג'נטלמן ושיחה תזרום.

שיהיה מצחיק אבל גם עמוק, שאני ארגיש משהו כבר בדייט הראשון ושאני לא ירצה שהערב יגמר."

לכולנו יש deal breaker, משהו שעליו פשוט אי אפשר להבליג, לנשים זה יכול להיות כבוד, כנות, ולגברים?

"תקשורת שיפוטית, משחקים, קמצנות. " (עונה איתמר לאחר מחשבה קצרה)

בנות שימו לב גבול בין להיות ליידי ולתת לו להזמין אתכן לדייט ראשון לבין להיות קמצנית וקצת גולדדיגרית דק מאוד, כמו שאנחנו בוחנות אותם הם בוחנים גם אותנו, תשתדלי לתת כמעט כמו שאת מקבלת. מסתבר שאנחנו לא היחידות שלא אוהבות משחקים (לפחות לא מהסוג הזה ולא בשלב הזה.)

בשלב הזה הרגשתי שאני ואיתמר טיפה נפתחנו אז ניצלתי את הרגע ושאלתי מה קורה עם סקס בדייט ראשון?

"הסיכוי שאני אגיד לא לסקס הוא אפסי בערך. בעיקר אם היא נראת לי אבל מבחינתי מגע מיני לא שולל אופציה להמשך הקשר בקטע רציני. "

אז לסיכום, גברים ממאדים ונשים מנוגה, אבל שני הזנים הנפלאים האלה חיים ביחד במקום נפלא שנקרא כדור הארץ ושניהם זקוקים אחד לשני על מנת לשרוד.

אז ככל שנפסיק לנתח אחד את השני, נשחרר מטענים ונפתח את ליבנו הסיכוי שנמצא אהבה הרבה יותר גדול, אף אחד לא צריך לשלם את המחיר לנזק שהאחר גרם.

כולנו נמצאים באותה סירה.

פרסומת

אביטל פרץ

חיה בבועה התל אביבית כבר יותר מידי זמן, חולמת לכבוש את העולם יעד אחד כל שנה, תולעת ספרים בלי משקפים ומשתתפת קבוע בסדנאות ומפגשי כתיבה יוצרת. פירסמה בעבר בבלוגים אינטרנטים ועומלת על הוצאת ספרה הראשון.

מאמרים קשורים

2 תגובות

 1. הבעיה שאת לא מבינה מה זה אהבה!
  את לא תמצאי גם,כי אהבה לא מוצאים,אהבה בונים. רגש,קליק,משיכה,התרגשות,כייף לי,טוב לי, כל זה סיפוק צרכים אגואיסטיים שבן הזוג מספק לשני, היום כולם מתרגמים את זה לאהבה,שזה בעצם תאווה בלבד! בונים זוגיות שהרוב היא אינטימיות שמעוור את ההסתכלות האמיתית על בן/בת הזוג, את המידות.. גרים שנים ביחד,חושבים שזה אהבה,מתחתנים ומתגרשים אחרי שנה, איך יכול להיות? איפה נעלמה האהבה? לא מבינים שאהבה היא תולדות הנתינה,לא קבלה! אחרי שמתחתנים,נכנסים ממצב של התנדבות למצב של התחייבות,ואז פתאום מגלים מישהו אחר,שלא מספק את הצרכים שקיבלנו לפני החתונה,שהכל היה נראה ורוד.
  בן אדם נמדד רק שקשה ושהוא חייב! אי אפשר לעשות הרצה לנישואין בחיי הרווקות. בונה פירמידה לפני הבסיס?
  לכן אהבה באה רק אחרי חתונה! אחרי שנים של נתינה,השקעה,זה פרוייקט,זה עבודת חיים!
  ברגע שנבין שאהבה היא תולדות הנתינה והתעלמות מהצרכים של עצמך..אז נתחיל להתאהב,כמו אמא לבן שלה, כמו אב לבת שלה! זוהי אהבה אמיתית.
  איך בונים אהבה? גרים יחד? יוצאים שנתיים?
  אהבה היא לא פונקציה של זמן , אהבה היא פונקציה של נתינה הדדית, אמונה בבורא והקשבה. הרבה אנשים חושבים שאם הם יגורו אחד עם השני לפני החתונה , הם יכירו טוב יותר אחד את השני , יש אנשים שרוצים לצאת יחד שנה שנתיים ורק אח"כ להתחתן. אולם , חז"ל מלמדים אותנו שהצלחת הקשר לא תלויה בהיכרות שלפני החתונה , הצלחת הקשר תלויה במידות של בני הזוג וביכולת לוותר ולהבין אחד את השני , החתונה גורמת לכל צד להרגיש: "מחוייב" ואז הוא מתנהג בצורה קצת שונה , אף אחד לא אוהב שמכריחים אותו לעשות משהו , לכן הרבה פעמים הבעל בבית מרגיש על תקן מתנדב: "קניתי לך…","הבאתי לך…","ניקיתי לך…" , גבר שלא מקבל הדרכה טובה לקראת הנישואין לא ממש יצליח לשרוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button